PRELEKCJA DLA POLICJI

Rate this post

Prelekcja dla Policji do ciekawa inicjatywa i interesujący rodzaj współpracy. thumbsup

A to wszystko dla polepszenia BRD!

Gratulujemy pomysłodawcom i realizatorom tego pomysłu. Myślę, że jest to pewien wzór, który może być zastosowany wszędzie tam, gdzie znajdują się policyjne ośrodki szkolenia. Marzy mi się, że jako pierwsi skorzystają z takich inicjatyw szczególnie Policjanci Ruchu Drogowego.

Dodatkowy walor tej inicjatywy polega na możliwości „oswojenia” Policjantów z naszą problematyką, co może zaowocować w niedalekiej przyszłości lepszym wzajemnym zrozumieniem naszych oczekiwań i istniejących ograniczeń.

hi

A na pytanie, kto ma przeprowadzić kolejne takie prelekcje dla Policji odpowiadam: z taką inicjatywą do policyjnych szkół powinien wystąpić w imieniu swoich członków PISKP, gdyż skupia największą ilość SKP na naszym rynku. Stając się koordynatorem takiej akcji ma szansę pozytywnie zapisać się w pamięci tych wszystkich, którym leży na sercu BRD.

Myślę, że Członkowie Izby mogą się w takie przedsięwzięcie śmiało zaangażować, co zostanie pozytywnie odebrane na ich lokalnym rynku (reklama!).

Oczywiście nie wykluczam także i innych branżowych organizacji, które mogą pomóc policjantom zgłębić zagadnienia wpływu stanu technicznego pojazdu na BRD. Mogą to być przecież i PZM-oty, i Dekra, i PKS-y, itp., itd., et’cetera.

smile

I zauważcie, że jest tu pewna kusząca perspektywa. Otóż tym razem to my możemy pouczać (ponauczać?) Policjantów RD, kiedy dany pojazd nie kwalifikuje się do uczestnictwa w RD. Bo oni mają autentyczne luki w tym zakresie (niedomogi programów szkolenia).

A piszę o tym, bo na internetowych stronach Szkoły Policji w Katowicach znalazłem dla Was ciekawostkę pt.”Prelekcja w stacji diagnostycznej” – http://katowice.szkolapolicji.gov.pl/2015/03/prelekcja-w-stacji-diagnostycznej/

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
– Opublikowano 31 marca 2015.

„30 marca 2015 r. słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego uczestniczyli w prelekcji zorganizowanej w stacji kontroli pojazdów „FABUD WKB S.A.” w Siemianowicach Śląskich. To już drugi wyjazd zorganizowany przez Koło Prewencji i Ruchu Drogowego działającego przy Zakładzie Służby Prewencyjnej.
Podczas wizyty omówiono m.in. typowe usterki techniczne pojazdów, które policjant może stwierdzić na drodze, a także usterki możliwe do stwierdzenia tylko przy użyciu specjalistycznego sprzętu do kontroli pojazdów.

Poruszono również kwestię wypisywania pokwitowań za zatrzymany dokument dopuszczający pojazd do ruchu oraz przedyskutowano różnice między zwykłym, a „powypadkowym” badaniem technicznym pojazdu. thumbsup
Doświadczony diagnosta – Jan Stych – objaśnił słuchaczom na co zwracać uwagę podczas kontroli drogowej, w jaki sposób klasyfikować daną usterkę pojazdu i jak wpisywać ją do pokwitowania za zatrzymany dokument. Ze strony policjantów padało wiele pytań, na które diagnosta udzielił bardzo wyczerpujących odpowiedzi, jednocześnie w praktyce wskazując usterki w samochodzie.
Składamy serdeczne podziękowania dla kierownictwa i pracowników stacji diagnostycznej za umożliwienie przeprowadzenia zajęć.”

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

(wytłuszczenie moje)

I pozdrawiam

dP

polecając zdjęcia na: http://katowice.szkolapolicji.gov.pl/2015/03/prelekcja-w-stacji-diagnostycznej/

Loading