PISMO PISKP DO WŁADZY

Rate this post

Pismo PISKP do władzy. Ale czy pani Premier i obecny Prezydent to właściwi i odpowiedni adresaci naszych postulatów?

wondering

Tradycyjnie przeglądając Internet trafiłem na stronę PISKP i zamieszczone dwa pisma z dnia 16 bm., które adresowane są do pani Premier B. Szydło i do Prezydenta A. Dudy – poniżej.

Jak wiecie, już dawno temu wyleczyłem się z pisanie pism. Takie pisma wysyłały od bardzo wielu lat wszystkie nasze branżowe organizacje . . . – z miernym skutkiem.

Dlatego też moje poglądy się nieco (?) zradykalizowały. Uważam, że skuteczna akcja protestacyjna polegająca na np. zamknięciu wszystkich warszawskich SKP na jeden tydzień będzie o tysiąckroć skuteczniejsza niż setki wysłanych pism.

thinking

Ale, to jest moje prywatne zdanie na temat branżowej skuteczności działania (czytaj: nieskuteczności działania).

Wracając zaś jeszcze do wspomnianych pism, to żałuję, że pod ich treścią nie są też podpisane inne nasze branżowe organizacje. Bo wówczas siła przekazu jest zdecydowanie większa i wprost proporcjonalna do ilości podpisów reprezentujących poszczególne organizacje.

Wbrew wielu pesymistom jestem przekonany, że są pola do zawarcia kompromisu w zakresie jednej listy postulatów. I nie trzeba do tego koordynacji ministerialnych urzędników, jak to miało miejsce w przypadku tzw. „grupy roboczej”.

A z faktu, że urzędnicy od czterech lat do dziś nie wykorzystali wypracowanych 22 tez „grupy roboczej” (o czym mowa w piśmie poniżej) – moim skromnym zdaniem – przesądza o tym, że resortowi urzędnicy muszą być wyłączeni z procesu prac nad koniecznymi dla nas zmianami w PoRD.

Urzędnicy muszą zostać włączeni na ostatnim etapie prac uzgodnieniowych, i to jedynie w celu ostatecznego wdrożenia naszych branżowych postulatów. Bo oddanie im jakiejkolwiek inicjatywy w tym zakresie skutkuje niesłychanymi zagrożeniami dla całej naszej branży – patrz projekt kolejnego rozbudowania struktur urzędniczych związanych z nowymi zadaniami dla TDT.

Dlatego ich rola musi zostać zredukowana jedynie do działalności wykonawczej. Ale to może nastąpić tylko w tym momencie, gdy inicjatywę w tym zakresie przejmą jakieś nasze branżowe organizacje. A nasze organizacje do tego się jakby nie kwapią, nie mają takiej śmiałości (?), boją się odpowiedzialności (?). Wolą pójść na łatwiznę i poczekać na gotowe danie, gdzie kucharzem ma być Dyrektor TDT (?).

Jest prawdą, co napisano w tym piśmie, że „całemu środowisku zależy na zmianach” tak, jak jest prawdą, że każda z naszych organizacji oczekuje na nieco (?) różne zmiany.1 Ale dziś nie czas na wskazywanie różnic. Dlatego tak ważne jest utworzenie wspólnego pakietu oczekiwanych zmian, co wytrąci urzędnikom argument pt.: „oni sami nie wiedzą, czego chcą, więc my musimy za nich . . . . .”.

Nie wiem, czym może ryzykować Prezes PISKP dr inż. Leszek Turek zapraszając do siebie przedstawicieli innych organizacji na takie rozmowy? Może Wy mnie oświecicie i pokażecie mi/nam jakieś zagrożenia dla PISKP, które ewentualnie są związane z taką inicjatywą?

tease

A, jeśli nie ma takich zagrożeń, to czemu tego jeszcze nie zrobiono?

Ja nie mam już złudzeń i uważam, że to pismo to strata czasu i do tego zły adresat (!!!).

PiS ma większe problemy, niż środowisko związane z funkcjonowaniem SKP. I choć prezes Kaczyński nie robi OBT na SKP, bo nie ma prawa jazdy, to ja uważam, że to pismo powinno być właśnie jemu zaadresowane, bo tylko on jest jeszcze w stanie podjąć pozytywną dla nas decyzję.

A czas ucieka.

Z dnia na dzień będzie już tylko gorzej, zaczynają się protesty, będą rosły problemy finansowe Skarbu Państwa. Więc szybko przepiszmy to pismo i wyślijmy je już pod właściwy adres!

sad

I pozdrawiam zapraszając do lektury

dziadek Piotra

– – – – – – – – – – –

piskp_do_premier-1piskp_do_premier-2piskp_do_premier-3piskp_do_premier-4

—————-

1  Np..: obowiązkowe szkolenia po każdej zmianie prawa dla każdego insp. UDS-a, skandynawski system funkcjonowania branży, obowiązkowa podwyżka wynagrodzeń dla insp. UDS-a z minimum na poziomie średniej krajowej, uwolnienie naszego zawodu od ingerencji właścicieli SKP, prawa równe innym służbom kontrolnym (GITD, Policja, służby, inspekcje i straże), własna Izba zawodowa, itd., itp., et’cetera.

Loading