MAMY POTENCJAŁ

Rate this post

Mamy potencjał i wielorakie możliwości. Trzeba nam tylko cierpliwości i odrobiny (?) stanowczości.

nice

Konferencja szkoleniowa w Krakowie otworzyła mi oczy na to, co tak naprawdę, i ile możemy osiągnąć, co także jest widoczne w tej prezentacji – http://www.diagnostasamochodowy.pl/2018/wyniki-nadzoru-nad-skp-w-krakowie/

Czyli jakie mamy możliwości. Ale po kolei . . . . .

Całkiem niedawno pisałem Wam o tym, co możemy wspólnie osiągnąć w ramach przynależności do naszego (?) OSDS-u – http://www.diagnostasamochodowy.pl/2018/co-w-zamian/

Ale, to oczywiści była tylko ilustracja naszych branżowych i wielorakich możliwości. Bo przecież takie same zasady związane z ewentualną przynależnością dotyczą także właścicieli naszych SKP i PISKP (Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów).

Czy potraficie sobie wyobrazić taką sytuację, że do PISKP należą wszystkie SKP w Kraju? thumbsup

Czy potraficie wyobrazić sobie wówczas możliwości PISKP w zakresie zbijania różnych ministerialnych inicjatyw i projektów, a dotyczących zmiany naszej ustawy PoRD?

Bo ja to sobie potrafię wyobrazić i już (oczyma wyobraźni!) widzę zdziwione miny naszych (?) resortowych urzędników, gdy ich chore projekty lądują tylko np. w Kosz(u)alinie (?).

Piszę o tym, bo właśnie konferencja szkoleniowa w Krakowie unaoczniła mi (tylko?), jakie drzemią możliwości w naszym zawodowym środowisku. Otóż jej częścią było sprawozdanie z osiągniętych wyników przez poszczególne SKP. A najciekawsza dla tej dzisiaj omawianej problematyki jest analiza tylko dwóch plansz tej prezentacji:

  1. z zestawienia ilościowe wykonanych BT w latach 2012 – 2017.
  2. BT zweryfikowane w wyniku kontroli.

Warto przyjrzeć się ponownie tym planszom, bo stanowią też pewien namacalny dowód możliwości, jakie drzemią w naszym środowisku. Czyli mamy te możliwości przed sobą na wyciągnięcie ręki.

Popatrzcie tylko na te wynika BT i porównajcie 2016 i 2017 rok. Spadła ilość BT w 2017 r. w porównaniu do 2016 r., ale przy tym paradoksalnie wzrosła w tym samym czasie ilość „N”!

Oby tak dalej.

Czy to nie jest dobry prognostyk dla całej naszej branży?

 

 

 

Warto też przypatrzeć się uważnie planszy z BT, które były zweryfikowane w wyniku kontroli. Tutaj nasza skuteczność dla „N” rośnie do ponad 50 %. Czy to nie jest rewelacja, gdy zwyczajna skuteczność, to zaledwie 4% ?!?

Więc mamy te możliwości, tylko na razie ich jeszcze nie wykorzystujemy. Ale te interesujące wyniki UM w Krakowie wskazują dowodnie, że można, Można, MOŻNA!

 

A, jak ten oczekiwany przez nas stan osiągnąć na wszystkich naszych SKP w całym Kraju (będzie, jak w Raju?), to już całkiem inna bajka, którą  opowiem innym razem i przy innej już okazji.

hero

A na dziś pozdrawiam i do zastanowienia się namawiam

dziadek Piotra

– – – – – – – – –

Loading