SUKCES BRANŻOWYCH ZMAGAŃ

Rate this post

Sukces naszych branżowych zmagań – z czego się składa i komu podziękować wypada oraz co nas skłania do jego wspominania.

Nasz IV Ogólnopolski Turniej Diagnostów Samochodowych (OTDS) w dniu 8 kwietnia 2018 r. na Targach Techniki Motoryzacyjnej (TTM) w Poznaniu był głównie sukcesem jego uczestników – gratulujemy i dziękujemy.

hi

Ten nasz sukces ma wiele odsłon i wiele twarzy.

A do tego, jak zapewne wiecie, każdy, więc i ten sukces można stopniować na parę sposobów. Mamy tu sukces indywidualny oraz sukces drużynowy, a także sukces firm delegujących swoją drużynę.

Także na sukces indywidualny uczestników składa się osiągnięty wynik/miejsce na podium oraz indywidualna odwaga do przystąpienia do Turnieju/Konkursu, co jest także sukcesem.

lookdown

Był to też sukces sponsorów, którzy wiedzieli, że dzieje się rzecz na tyle istotna w branży, że warto zainwestować w to rozwojowe i pożyteczne branżowe przedsięwzięcie. Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej dr Rafała Sosnowskiego nie tylko wpuściło nas na TTM, ale też było fundatorem trzech głównych i najbardziej atrakcyjnych nagród.

Fundatorem interesujących nagród była także firma „UNIMETAL” ze Złotowa, która tradycyjnie na TTM udostępniła nam jeszcze swoją nowoczesną linię diagnostyczną na potrzeby naszego Turnieju.

Fundatorem nie mniej ciekawych nagród była sieć Speed Car spółka z o.o. z siedzibą w Świdniku.

Tradycyjny już na naszych Turniejach/Konkursach i zawsze najbardziej aktualny „Niezbędnik Diagnosty” dla najlepszych ufundował jego Autor, czyli mgr inż. Piotr Gębiś.

Nie zawiodła nas także firma Jana Kawki „Blacharstwo, lakiernictwo i Stacje Kontroli Pojazdów” z Chojnowa przygotowując specjalnie usterkowany pojazd.

Zaś tradycyjnie i systematycznie ulepszanym elementem branżowego oprogramowania na potrzeby naszych Turniejów/Konkursów znowu wsparł nas szef firmy Norcom – p. Norbert Jezierski.

thinking

Był to sukces organizacyjny, który częściowo wynikał z posiadanego przez nas doświadczenia. Ale też zauważyć trzeba, że na ten sukces organizacyjny złożył się sukces organizatorów, czyli legnickiego SITK, któremu przewodzi Prezes Tadeusz Chodorowski we współpracy z legnickim Oddziałem NOT, a któremu udało się uzyskać organizacyjne wsparcie:

  • przedstawiciela Politechniki Poznańskiej w osobie dr inż. Ryszarda Mańczaka,
  • Prezesa Waldemara WITKA z OSDS-u. Z perspektywy czasu podkreślić wypada, że bez wsparcia Prezesa OSDS-u sukces organizacyjny byłby zagrożony (mocno trzymał w garści kwestie informatyczne Komisji Konkursowej).

thumbsup

Bo, nie tylko na naszych Turniejach/Konkursach, ale i w realnym Życiu, zagrożeniem są popełniane przez nas błędy. Osiągnięcie sukcesu jest możliwe tylko wówczas, gdy maksymalnie minimalizujemy możliwość ich popełnienia. One jakby czekają na nas w ukryciu (niczym szczury?) i tylko od nas zależy, czy je uwolnimy, czy ujrzą światło dzienne.

Chciałbym tu podkreślić tę turniejową ciekawostkę, że to właśnie ilość popełnionych błędów (jak to w Życiu też bywa) przesądziła o indywidualnej i drużynowej punktacji. Średnia ilość błędnie wskazanych usterek to 5 (5 x 3 pkt = 15 pkt minusowych). Ale była drużyna, która miała:

  • tylko jedno błędne wskazanie usterki, więc praktycznie prawie nic nie straciła (1 x 3 pkt = 3 pkt minusowe),
  • aż 11 błędnych usterek (11 x 3 = 33 pkt minusowe), co spowodowało utratę miejsca na podium, bo ilość pozytywnych wskazań była także (?) imponująca (!).

Więc życzmy sobie wzajemnie już tylko tego, aby w przyszłości popełniać jak najmniej podobnych błędów.

I z tym przesłaniem zapraszam do naszego kolejnego Konkursu, do którego przymierzamy się jeszcze w październiku tego roku, łącznie z Konkursem dla młodzieży szkół samochodowych.

Mam nadzieję, że szczytny cel, jaki przyświeca naszym działaniom znajdzie zrozumienie u kolejnych branżowych Liderów, którzy w dowolnym zakresie wesprą nasze działania.

handshake

I dziękując wszystkim, którzy już zaangażowali się w to nasze przedsięwzięcie – pozdrawiam serdecznie

dziadek Piotra

– – – – – – – – – –

stanowisko rejestracji uczestników odwiedził Dyr. Biura PISKP dr Marcin Barankiewicz
zgłaszają się pierwsi Uczestnicy
rejestrują się kolejni Uczestnicy OTDS
Najsympatyczniejszy i najładniejszy Uczestnik naszego OTDS, czyli Autorka większości naszych zdjęć i przedstawicielka firmy „Kawka” – pani Katarzyna Kawka
Puchary, dyplomy i nagrody
część teoretyczna rozpoczęła się . . . .

pojawił się długo oczekiwany pojazd specjalnie usterkowany

Loading