A JEST JAKIEŚ INNE WYJŚCIE?

Rate this post

Trudno się nie zgodzić, że cyt.: „ zorganizujemy ogólnopolski protestmasowy, głośny i bezkompromisowy!”

W pierwszej połowie czerwca odbyło się się szkolenie organizowane przez OSSWK (Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów WK) dla pracowników naszych WK/starostw w Jastrzębiej Górze, pod patronatem ZPP (Związku Powiatów Polskich), gdzie poruszono między innymi pewne prawne zaległości, z którymi od dłuższego czasu borykają się w swojej codziennej praktyce. Jest to o tyle ciekawe, że oni potrzebowali szkolenia z zakresu tego, co od bardzo wielu lat robią każdego dnia, czyli cyt.:

(…)

Dodatkowo, uczestnicy wzięli udział w warsztatach w zakresie stosowania przepisów dotyczących rejestracji pojazdów sprowadzanych z krajów trzecich wcześniej niezarejestrowanych na terenie UE, (…).”

https://wartowiedziec.pl/komunikacja-i-transport/72457-konferencja-szefow-wydzialow-komunikacji

Ani jednego słowa o jakimkolwiek wsparciu dla branży. Zaś biorąc pod uwagę błędne stanowisko MI w zakresie obowiązujących przepisów jestem przekonany, że urzędnicy WK/starostw nadal nie wiedzą, jak właściwie interpretować obowiązujące nas Prawo. Więc na tym szkoleniu najwięcej zyskał hotel, który ich gości dwa razy w roku na tych pseudo-szkoleniach.

Zaś przed paroma dniami zakończyło podobne i wypasione szkolenie w Ustce, które tradycyjnie co roku organizuje PISKP (Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów) dla swoich bardzo bogatych i zadowolonych członków (???). Brak jakiegokolwiek komunikatu po tej cyklicznej imprezie wskazuje, że nie spełniła ona branżowych oczekiwań, czyli jednak nadal nie ma waloryzacji (sic!).

Biorąc pod uwagę powyższe może trzeba wrócić do bezzasadnie zaniechanej idei protestów? Tyle, że może ich organizację nie powierzać już PISKP, które ewidentnie zawaliło tę sprawę swoim brakiem konsekwencji. Tym bardziej, że jest podmiot gotowy do wzięcia na siebie tego ważnego zadania. Bo na internetowych stronach SKP-WspólnyCel czarno na białym zapisano, cyt.:

(…)

Dziś stajemy przed wyborem, który wykracza poza nasze słuszne żale, osobiste rozczarowania, zawiedzione nadzieje i krzywdzące zaniechania, których od lat doświadczamy.

TO TRUDNE, JEDNAK W NASZEJ OCENIE POTRZEBNE! – by wybrać drogę, co do której warto mieć nadzieję, że ułatwi realne możliwości rozwiązań. Głosujmy wierząc, że dobra współpraca rządu z prezydentem umożliwi wreszcie podjęcie odważnych i sprawiedliwych decyzji, także wobec nas.

Ale mówimy wprost:

jeśli po wyborach dramatyczny głos naszej branży, nadal będzie ignorowany, jeśli konkretne zmiany nie nastąpią szybko, oraz nie będą uczciwe, zorganizujemy ogólnopolski protestmasowy, głośny i bezkompromisowy!

Będziemy bronić bytu nas wszystkich, godności i prawa do uczciwego traktowania.

Nie przyjmiemy już słów i obietnic – tylko zdecydowane i konkretne działania!

Jeśli tym razem, ich zabraknie, nikt nie będzie mógł powiedzieć, że nie daliśmy szansy.

Członkowie założyciele

– – – – – – – – – – –

źródło: https://skp-wspolnycel.pl/

Więc co Wy myślicie o powrocie do tej idei? Wcześniej nie chcieliście jej realizować, aby nie zaszkodzić PiS-owi. A teraz jesteście już gotowi zaszkodzić . . . . . . . – ?

Nim podejmiecie decyzję w tej sprawie, to trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, kto i komu większą szkodę uczynił brakiem waloryzacji od 21 lat?

Trzymajmy się

dziadek Piotra

 

Loading