MAMY TO! PUBLICZNA DEKLARACJA W SPRAWIE CENNIKA BT!

5/5 - (1 vote)

Mamy to! Udało się uzyskać publiczną deklarację w sprawie Cennika BT na naszych SKP!

W dniu 10 marca br. (piątek), z mieszkańcami Piły spotkał się prof. dr hab. Tomasze Grodzki, Marszałek Senatu RP. Oprócz niego Platformę Obywatelską reprezentowali: obecna posłanka Monika Rosa, senator Adam Szejnfeld, posłowie Czesław Mroczek, Arkadiusz Marchewka i dr inż. Maciej Lasek, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski oraz Prezydent Piły Piotr Głowski.1

Pozwoliłem sobie zakłócić nieco (?) polityczną atmosferę tego spotkania i zapytać o sprawę związaną z gospodarką, a dotyczącą mianowicie naszego środowiska i Cennika BT wraz z konieczną jego waloryzację po 19 latach oczekiwania.

Moje pytanie o stanowisko PO w tej sprawie wywołało malutkie zamieszanie wśród uczestników tego panelu, bo odpowiedź poprzedziła mała wymiana zdań o tym, kto jej powinien udzielić.

Ku mojemu niemałemu zaskoczeniu, najpierw do sprawy odniósł się bardzo merytorycznie (Bardzo Merytorycznie!) Senator Adam Szejnfeld, który uzupełnił moje argumenty uzasadniające podwyżkę Cennika BT na SKP (czego się w ogóle nie spodziewałem).

Zwracając się do uczestników spotkania wskazał On między innym następujący fakt:

  • choć większość użytkowników pojazdów nie będzie z takiej podwyżki zadowolona,

  • to nastąpił już tak radykalny wzrost wszystkich kosztów związanych z funkcjonowaniem naszych SKP przez ten czas od 2004 r.,

  • że takiej podwyżki/waloryzacji należy dokonać (sic!)!

Następnie w tej samej sprawie zabrał głos jeszcze sam Marszałek Senatu – Tomasz Grodzki.

Powiedział, że nasze środowisko nie jest jedynym, które potraktowano tak po macoszemu. Wskazał na stawki biegłych sądowych, których także nie zwaloryzowano od podobnego okresu.

No i zaraz potem nastąpiła ta miła niespodzianka, bo na moje wcześniejsze pytanie, czy PO poprze ideę waloryzacji Cennika BT na SKP Marszałek Grodzki poinformował wszem i wobec w imieniu uczestników tego panelu, że jak już PO dojdzie już do władzy, to ta sytuacja zostanie naprawiona!

Zaś do tego czasu zrobią wszystko co możliwe, aby pomóc naszemu środowisku w sprawie waloryzacji Cennika BT na SKP, której nie nie chce przeprowadzić rząd PiS-u!

Tę publiczną deklarację Marszałka Grodzkiego nie tylko usłyszeli wszyscy uczestnicy tego spotkania, ale także została ona nagrana przez uczestniczące w tym wydarzeniu „wolne media” o zasięgu lokalnym oraz ogólnopolskim.

Zaś na zakończenie spotkania, przy okazji robienia wspólnych zdjęć podziękowałem Senatorowi Adamowi Szejnfeldowi za merytoryczne wsparcie mojego stanowiska w tej sprawie, zaś od Marszałka Tomasza Grodzkiego uzyskałem informację o tym, jaki krok powinniśmy natychmiast zrobić, aby Senat mógł już poczynić jakiekolwiek działania wspomagające nasze postulaty w sprawie waloryzacji Cennika BT na SKP.

Więc mamy oto taką sytuację:

  • rząd PiS-u odmawia waloryzacji,

  • mamy publiczną gwarancję ważnych przedstawicieli PO o tym, że wesprą nas w tej sprawie.

Myślę, że już wiecie co robić w obecnej sytuacji, aby zagwarantować cywilizowaną przyszłość przyszłość naszej branży.

Mam też taką jeszcze nadzieję, że już wiecie, jak to się robi (!), bo gwarantuję Wam, że to nie boli (sic!). I bardzo mi szkoda, że nasi wielkopolscy przedsiębiorcy związani z branżą SKP nie wykorzystali szansy, jaką dawał niedawny pobyt Przewodniczącego Donalda Tuska w Rokietnicy, aby taką publiczną deklarację uzyskać od kolejnych ważnych członków przyszłego Sejmu, Senatu lub przyszłego Rządu.

Trzymajmy się

dziadek Piotra

– – – – – – – – – – – –

Loading