VADEMECUM DIAGNOSTY

2.7/5 - (4 votes)

Pan Zbigniew Sikora był uprzejmy napisać do nas parę słów informacji na temat branżowego podręcznika – poniżej:

——————————

Szanowni Państwo !

 

W związku ze zmianami przepisów dotyczących badań technicznych pojazdów w 2013 roku oraz nowych przepisów, które obowiązują od 01.01.2014 r opracowaliśmy X wydanie Vademecum diagnosty.

Wydanie to poszerzone jest o nowe ustawy i rozporządzenia jakie obowiązują diagnostów i kandydatów na diagnostów oraz osób zajmujących się badaniami technicznymi pojazdów.

Końcowe pytania z każdego działu opatrzone są gwiazdkami, są to pytania o wyższym stopniu trudności jakie pojawiły się ostatnio na egzaminach diagnostów oraz nowe zagadnienia będące przedmiotem kontroli na OSKP i SKP.

W grudniu 2013 ukazał się znowelizowany Przewodnik po przepisach prawnych, w którym są między innymi unikalne opracowania przykładowe badań technicznych pojazdów przewożących towary niebezpieczne ADR.

Niektórzy diagności unikają badań pojazdów ADR, gdyż nie do końca wiedzą co sprawdzać w zakresie badania dodatkowego z 9 części ADR. Jest to zagadnienie trudne i złożone. Chcąc uprościć badanie dodatkowe podajemy wzorce badań ADR na każdą okazję. Są to wiadomości unikalne, pierwszy raz opracowane w skali kraju. Diagnosta ma wyszczególnione pozycje części 9 ADR jakie ma sprawdzać oraz wzorce zaświadczeń jakie diagnosta wystawia.

Przewodnik zawiera również wzorce badań pojazdów do 3,5 t.

 

Ceny podręczników nie uległy zmianie i wynoszą:

 

  1. Vademecum 100,- zł brutto + koszt przesyłki.
  2.  Przewodnik   98,- zł brutto + koszt przesyłi.

 

Zamówienia należy  składać poprzez e-mail, fax lub Allegro.

Należy również podać dane do faktury.

Dane do przelewu:

84 8591 0007 0240 0514 8723 0001

DIAGNOSTYKA POJAZDOWA s.c. Zbigniew i Janina Sikora 32-447 SIEPRAW 1415

Więcej informacji: tel 12-656-48-37, kom. 606685474

e-mail: [email protected]; [email protected]

 

Uprzejmie informuję, że Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju opracowuje zmiany do Dz. U. poz. 951/13, które głównie dotyczą zmian mas i nacisków  w pojazdach. O ile projekty tych zmian będą dokonane , to w m-cu marcu br. Tradycyjnie w Trąbkach k/ Wieliczki odbędzie się ogólnopolskie spotkanie szkoleniowe dla diagnostów i osób zajmujących się badaniami technicznymi.

Informuję również, że z dniem 1.01.2014 r należy wystawiać zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu, które właściciel pojazdu nie ma obowiązku wozić ze sobą. Pytanie, po co te miliony  kartek papieru. ????

Zaświadczenie to wymóg dyrektywy więc należy go wystawiać.

Złożyłem w tej spawie pismo do Ministerstwa aby zaświadczenie to było do wglądu w komputerze bez drukowania i myślę, że Ministerstwo to zaakceptuje.

Najbliższy kurs diagnostów rozpoczynamy 21.02. br. o godz. 1500.

Dla osób przystępujących do egzaminu organizujemy jednodniowe szkolenia przygotowujące do egzaminu teoretycznego i jednodniowe do praktycznego. Szkolenia te prowadzimy w soboty.

Najbliższe szkolenie do egzaminu teoretycznego – 01.02.2014 godz. 9 – 17

a do praktycznego 15 lub 22 godz. 9 – 17,

Ostatnio miałem kilka telefonów czy można dać pozytywny wynik badania dla samochodu, który ma szyby z tworzyw sztucznych. Otóż można o ile spełniają wymogi regulaminu EKG ONZ nr 43 z 2009 roku. Regulamin ten określa również jakie oznaczenia mają mieć szyby przyciemnione o przepuszczalności światła widzialnego poniżej 70%. Regulamin przesyłam w załączeniu.

 

 

Z wyrazami szacunku i uznania

Zbigniew Sikora

Loading