GRATISY

Rate this post

Gratisy, czyli kupony – nie tylko! – na irysy (a komuż nie smakowały te słodkie cukierki?).

Te gratisy i prezenty to temat nieśmiertelny, któremu jestem zawsze wierny. Dlatego, gdy nasz Kolega przysłał mi link do tego artykułu (dzięki!), to nie wahałem się ani chwili, choć już tyle na ten temat wcześniej napisano/powiedziano także na innych forach.1

Całkiem niedawno miałem na swojej SKP kontrolowanego klienta (klienta kontrolowanego?), którego stan pojazdu budził moje wątpliwości. Kręciłem nosem, stękałem, trochę mnie ten stan złościł, ale ostatecznie podbiłem DR, bo pojazd ten zmieścił się w moim osobistym limicie trzech drobnych usterek. A na koniec młodzian opuszczający naszą SKP tym samochodem zapytał się mnie, co dostanie za przyjazd do nas . . .?

tease

Widział, że patrzę na niego zdziwiony, więc powiedział wprost, że teraz czeka na jakiś gratis (sic!?!), bo inni dają za przyjazd na ich SKP. I wymienił przykładowo mówiąc „płyn do spryskiwaczy, samochodowe środki czystości, breloczki”….

Powiedziałem mu, że otrzymał już w prezencie moją pieczątkę w DR, co może potraktować jako gratis, bo wcale nie musiał tej pieczątki otrzymać. Ale do niego to jakby nie dotarło. Zaszokował mnie swoją bezczelnością, bo przez chwilę stał nieruchomo patrząc na mnie (czekał na gratis?), by wreszcie po chwili powiedzieć „no dobra, niech będzie”, po czym wsiadł do swojego samochodu i wyjechał z SKP.

Bo musimy sobie wprost przypominać, że to jest nasza patologia, Patologia, na którą przymykają oko nadzorujące nas służby, inspekcje i straże, nie wyłączając urzędników resortu transportu i TDT, starostw, naszych branżowych organizacji i stowarzyszeń.

Wszystkim im pasuje ten nasz patologiczny stan mętnej wody, a i my powoli wsiąkamy w tę (gnijącą?) atmosferę i przyzwyczajamy się . . . . .

confused

Tak, jak już przyzwyczailiśmy się do tego, o czym niedawno pisała GW, że „każdy diagnosta bierze niewygórowane łapówki„.

Nie walcząc z patologiami utrwalamy społeczne przekonanie o ich rzekomym funkcjonowaniu! I pamiętajmy, że to nie insp. UDS dokonuje zakupów tych gratisów i gadżetów dla kontrolowanych klientów na nasze SKP! Ta forma łapówkarstwa leży wyłącznie po stronie właścicieli naszych SKP!

A o tym, że nad tą patologią rozpostarty jest urzędniczy parasol ochronny niech świadczy fakt, że nigdy nie słyszałem, aby jacykolwiek corocznie kontrolujący nasze SKP kiedykolwiek sprawdzali, czy wartość wręczanych gratisów uwzględniano na fakturach i paragonach (już nie mówiąc/pisząc o inicjatywach ustawowego zakazu takich patologicznych praktyk).

Więc, aby całkowicie nie wypaczyć idei naszego zawodu, którego celem jest eliminacja z RD niesprawnych pojazdów (nie mylić z rzekomą koniecznością właściwego prowadzenia naszej papierologi) warto zastanowić się nad tym, czy:

  • policjant kontrolujący pojazdy na drodze także wręcza jakieś gratisy (na irysy?),
  • ITD (Inspekcja Transportu Drogowego) kontrolująca TIR-y wręcza jakieś duperelne gratisy, np. płyn do spryskiwaczy, breloczki lub długopisy (?),
  • Straż Miejska nakładająca mandaty za (…) także wręcza przy tym bony na paliwo?

No opanujcie się, jako żywo . . .

I jeśli nie mam nic przeciwko sms-om informującym o terminie OBT, to bon do sieci Mc” Donald’s jest kolejnym dowodem na to, że nasi urzędnicy zamiast zajmować się pozbawianiem uprawnień naszych Kolegów za „papierowe” błędy powinni skupić się na naprawie naszej patologicznej rzeczywistości, która generuje realne (a nie papierowe!) zagrożenia dla BRD.

I wierzcie mi, że to już jest nowa moda na gratisy. Po breloczkach i długopisach, po losowanych corocznie pojazdach, po bonach paliwowych przyszła moda na bony do paszarni dla Ludzi. Bo to nie tylko jest Cieszyn (poniżej). Jak informują mnie Koledzy z Poznania, to podobne praktyki w postaci bonów do restauracji prowadzone są już na jednej z poznańskich SKP. Ale tamtejszym urzędnikom łatwiej jest walczyć z bezbronnymi i słabszymi Kolegami i ich papierowymi potknięciami, niż z silnymi właścicielami SKP psującymi rynek BT w całej Polsce.

I moje zdziwienie budzi ten brak skuteczności naszych branżowych organizacji, które od wielu lat tylko na ten temat mówią/piszą, nie realizując woli swoich członków do naprawy tego stanu, choć posiadają wiedzę, jak tę wolę swoich członków należy zrealizować (polecam tu stanowisko mec. Rafała Szczerbickiego z Kancelarii Prawnej SKP-LEX).

Więc proszę i sugeruję: śmiało i do dzieła!

I z tym wnioskiem pozostawiam Was

w ten po-zaduszny czas

dziadek Piotra

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

. . . . Z okazji swoich 5.urodzin, Auto Gaz Czech zorganizował promocję, jaka spodoba się każdemu właścicielowi pojazdu, który i tak musi wykonać okresowe badanie techniczne między 1 września 2015 roku a 31 styczniem 2016. Za każdy przegląd u organizatora promocji, właściciel pojazdu otrzyma kupon o wartości 15,90 zł, co oznacza, że wydane pieniądze tak naprawdę do niego wrócą. Kupon upoważnia do odbioru McZestawu Big Mac® w restauracji sieci McDonald’s w Cieszynie przy ul. Katowickiej, czyli zaledwie 50 m od Auto Gaz Czech na ul. Motelowej.

Kupon otrzymujemy za każde wykonane okresowe badanie techniczne (promocja nie obejmuje badań dodatkowych i co do zgodności z warunkami technicznymi), a to oznacza, że jeśli przyjeżdżamy do Auto Gaz Czech kilka razy w celu wykonania przeglądu kilku pojazdów, za każdym razem otrzymujemy kupon. Promocją objęte są okresowe badania techniczne pojazdów o masie do 3,5 t (także LPG i pojazdy z zagranicy), czyli bez względu na to, czy wydajemy 98 zł na przegląd samochodu osobowego, czy przykładowo 62 zł na przegląd motocyklu, w Auto Gaz Czech i tak skorzystamy z promocji.

(…)

Korzyści z promocji organizowanej przez Auto Gaz Czech jest więcej – kolejna to powiadomienia sms. Aby wziąć udział w promocji „Zrób przegląd, zjedz za kupon”, należy zapisać się na darmowe przypomnienie sms o kolejnym badaniu okresowym pojazdu.

Promocja „Zrób przegląd, zjedz za kupon” jest prosta i nie posiada „haczyków”, a jej szczegóły możesz sprawdzić na stronie Promocji Auto Gaz Czech, na której znajdziesz też regulamin: www.promocja-na-skp.ox.pl . (…)”

———————————————————–

Loading