maj 31 2026
NAWROCKI, W GĘBIE MOCNY
Mocny w gębie, słabowity na intelekcie.
Widzimy jak Nawrocki głośno woła: „Order trzeba dziś odbierać!”
Lecz gdy przyjdzie do działania, woli z dala się podpierać.
Boi się sam do Kijowa jechać, nie zapuka, nie przemówi,
Za to chętnie innych wskaże, sam się nie będzie trudził.
W słowach twardy jak ze stali, w gestach niby nieugięty,
Lecz gdy trzeba stanąć samemu, nagle staje się jakby (?) zajęty.
Własne bicepsy głaszcze i podziwia, w lustro patrzy z zachwytem,
A z rozumu, jak szydercy szepczą, czyni rzadszy i tylko czasem użytek.
Chce więc cudzymi rękami prowadzić swoje polityczne potyczki,
Jakby Polska była miejscem bójki gdzie ciemne uliczki.
Nie rozumie, że od gestów głupich i zbyt śmiałych
Mogą pękać mosty budowanymi wytrwale.
Gdy historię bierze się do bieżących sporów,
łatwo znaleźć gniew niż dokonać mądrych wyborów.
Pamięć o bólu jest potrzebna, więc winna trwać do końca,
Jednak nie zabliźni się rana wystawiona na działanie słońca.
Jeśli ktoś założył, że w UPA wszyscy byli jednakowo winni,
Ten historię widzi, jakby wszyscy byli płaskoziemcowymi.
Byli, co zbrodnie nieśli, i tacy, których wiódł patriotyzm,
Choć ich drogi oraz czyny dziś budzą spór i sceptycyzm.
Mądre państwo waży racje, nie zamienia dziejów w pałkę,
nie rozstrzyga każdej kwestii przez doraźną polityczną walkę.
Albowiem, gdy emocje rządzą krajem, a rozsądek schodzi z pola,
To łatwo zaszkodzić Polsce, choć nie taka miała być Nawrockiego rola.
Niech Nawrocki pomyśli, czy nie dokłada nowego w historii sporu,
nim order Zełenskiemu odbierze, w imię gniewu lub honoru,
Bo odwaga nie polega na wydawaniu poleceń i to z oddali.
Własny czyn, chwalebny przykład, tylko to się chwali!.
Gadulstwo o patriotyzmie jest łatwe i modne,
przechwałki o własnej tężyźnie są też wygodne.
Nam nie potrza papierowych tygrysów rodem z siłowni.
Nam potrzeba rozumu, który nie doprowadzi do kolejnych zbrodni!
SI + mała korekta dP
![]()













1 czerwca 2026 @ 08:23
polecam odwiedzić specjaliste i rozpocząć natychmiastowe leczenie ….
1 czerwca 2026 @ 13:27
Eeeee taaaammm.
Myślę, że SI dość trafnie diagnozuje sytuację z Nawrockim.
Ponadto, jak to zrobić, aby SI wysłać do „specjalisty”?
Choć przyznaję, że dla wielu opinia SI (Sztuczna Inteligencja) może wydawać się kontrowersyjna.
Pozdrawiam
dP
9 czerwca 2026 @ 12:38
chodzi o Ciebie, Choroszcz to za mało, może Tworki dadzą radę
9 czerwca 2026 @ 18:34
Ale w jednym się wspólnie zgadzamy, prawda?
Bo ja też wspieram „Sprawiedliwych Ukraińców” i to całym sercem i duszą!
Więc pozdrawiam,
tak kolegę „Sprawiedliwy”,
jak i kolegę „Ukrainiec”
dP