PROTESTUJEMY W WARSZAWIE: 18.11.2021 r. !!!

3.4/5 - (5 votes)

Waloryzacja opłat za BTP – 18.11.2021 r. – Planowany protest!

Szanowni Państwo,

opłaty za badania techniczne pojazdów nie zmieniły się już od 17 lat. Każdy przedsiębiorca prowadzący stację kontroli pojazdów doskonale zdaje sobie z tego sprawę. W tym okresie o 340% wzrosło minimalne wynagrodzenie, zmieniła się stawka VAT z 22 na 23%, a inflacja wzrosła o przeszło 40%.  Bardzo zwiększyły się także koszty prowadzenia działalności.

Co z tego, skoro opłata za badanie techniczne w tym okresie w ogóle się nie zmieniła. Jej wysokość jest zamrożona. Dla przedsiębiorcy 98 zł brutto za badanie techniczne samochodu osobowego ma obecnie zupełnie inną wartość niż w 2004 roku. Teraz mamy diametralnie inne realia gospodarcze!

To powoduje, że wiele stacji kontroli pojazdów balansuje na progu rentowności. Jeśli ten stan będzie się dłużej utrzymywał, przedsiębiorcy zaczną bankrutować.

Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów od dawna podejmuje działania na rzecz waloryzacji i urealnienia wysokości opłat za badania techniczne. Nie jest to łatwe, ponieważ podwyższenie stawek nie jest decyzją merytoryczną, tylko polityczną.

Znaleźliśmy się w takim miejscu, że pojawiła się realna szansa na zmiany, na oczekiwaną od tak dawna waloryzację. Musimy tylko razem, całe środowisko badań technicznych, się o to postarać. Musimy zamanifestować, że już dłużej na waloryzację czekać nie możemy! Może być po prostu za późno.

Planujemy zorganizować manifestację 18 listopada 2021 roku w Warszawie. Otrzymaliśmy decyzję z UM Warszawa o rejestracji zgromadzenia.

Zbiórka o godz. 11.00 na parkingu przy Hali Torwar przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie.  Start protestu o godz. 12.00. Przemarsz ulicami: Łazienkowska, Myśliwiecka, Park Agrykola, Agrykola, Al. Ujazdowskie przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Będziemy chcieli złożyć petycję wraz z deklaracjami poparcia, których mamy już (stan na 29.10.2021) prawie 1800!! Mamy nadzieję, że będzie ich więcej. Liczymy na Wasze wsparcie i Waszą obecność!! Dla uczestników protestu przewidujemy parking.

https://piskp.pl/waloryzacja-oplat-za-btp-18-11-2021-planowany-protest/

Loading