I WARSZAWSKI STRAJK SKP

Rate this post

Już za tydzień I Warszawski Strajk SKP.

Zaś w dniach poprzedzających protest, tj. 24 i 25 kwietnia (poniedziałek i wtorek) przeprowadzony będzie przegląd i konserwację łącza internetowego oraz sieci komputerowej. Z tego powodu w tych dniach BT trzeba będzie robić w trybie awaryjnym. Następnie wszyscy, Wszyscy, WSZYSCY prześlą dane z trybu awaryjnego w środę 26 kwietnia o godz. 12.00.

Zbliża się ta historyczna chwila dla takiego pierwszego, a więc historycznego przedsięwzięcia w naszej branży SKP.

Mam nadzieję, że tym strajkiem objęte także zostaną powiaty tworzące „obwarzanek” Stolicy, czyli sąsiadujące z Warszawą. To może być istotne wsparcie tej inicjatywy.

Czekamy z niecierpliwością na podobnie śmiałą inicjatywę Poznania i okolic, Katowic z jakąś częścią Śląska, Trójmiasta, Krakowa, Kielc, Szczecina, Wrocławia, itd., itp., et’cetera lub też solidarnościowy strajk naszych SKP w innych miastach Polski i zbieżny z „inicjatywą warszawską”, czyli w tym samym terminie co w Warszawie.

Prawda, że to zapowiada się ciekawie?

Prawda też jest taka, że tylko nasza Izba, czyli PISKP mogła pokusić się o przeforsowanie i zrealizowanie takiej inicjatywy. Żadna inna organizacja nie była w stanie (intelektualnie oraz organizacyjnie) podołać takiemu wyzwaniu, żadna!

Ale powiedzmy sobie też szczerze, że samo wyartykułowanie tej prawdy to za mało. Bo w ślad za tym należy zaapelować o wyciągnięcie stosownych z tej obecnej sytuacji wniosków. I nie będą to jakieś bardzo odkrywcze sprawy. Chodzi o to, że przez tysiące lat doświadczenia Ludzkiego Społeczeństwa wiadomo jest dość powszechnie, że w przypadku zagrożenia lub kryzysu nie grupujemy się wokół jakiegoś słabego ogniwa lecz wręcz przeciwnie. Gdy mamy kryzys, to zawsze grupujemy się wokół najsilniejszego ogniwa.

A w naszej branży nie ma obecnie silniejszego ogniwa niż PISKP.

Dlatego ci wszyscy, którzy nie są w stanie zrozumieć tej prostej prawdy/zasady i nie włączają się do wspólnych prac na rzecz czekającego nas strajku z PISKP działają w taki sposób w rzeczywistości na szkodę własnej branży, na szkodę naszych SKP, na własną szkodę.

Sprawa jest dość prosta. Już jest najwyższy czas, aby porzucić inne i nieefektywne byty branżowe.

Przyszedł już czas, aby niezapisani nigdzie złożyli akces członkostwa w PISKP.

Przyszedł już najwyższy czas, aby zrzeszeni w mało efektywnych organizacjach złożyli w nich wypowiedzenia i przenieśli swoją aktywność branżową do PISKP.

Każdy dzień, każda godzina poza wspólną organizacją PISKP, to czas zmarnowany dla naszych branżowych i słusznych postulatów.

Więc jeszcze raz, i po raz wtóry apeluję o bardzo PILNE i możliwie szerokie oraz aktywne włączenie się do tych prac organizatorskich, których słusznie podjęła się Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów.

Zróbmy wszystko, co tylko możliwe, aby udał się ten nasz protest polegający na zamknięciu naszych SKP na jeden dzień, w środę 26.04.2023 r.

I uważnie monitorujmy własne otoczenie, aby mieć na najbliższe miesiące wiedzę, na kogo w naszej branży można liczyć, a na kogo nie. Kto jest z nami w tym proteście, a kto nie.

I pamiętajmy, że walczymy o słuszną sprawę, a taką walkę zawsze należy wspierać!

Za Izbą, cyt.:

Wiele działań o których była mowa podczas spotkań w terenie, będzie wymagała Państwa wsparcia. Można nas wesprzeć na różne sposoby.

Przedsiębiorcy, którzy nie są zrzeszeni w Izbie, mogą wesprzeć NASZE działania przekazując nam darowiznę. W tym celu wystarczy przekazać dowolną kwotę na nasz numer rachunku bankowego: 40 1050 1025 1000 0022 8014 9754

w tytule wpłaty KONIECZNIE trzeba wpisać „DAROWIZNA”.

Ponadto:

  1. w biurze Izby dostępne są już do odbioru stosowne plakaty. W celu umówienia terminu odbioru plakatu prosimy o kontakt z biurem Izby, tel. 22-8112606,

  • plakaty dla Członków Izby są bezpłatne. Możliwa jest także wysyłka na koszt odbiorcy (POCZTEX),

  • przedsiębiorcy, którzy nie są zrzeszeni w PISKP mogą kupić plakaty i odebrać w biurze Izby (koszt plakatu o wymiarach 594 mm x 841 mm: 10,00 zł netto + VAT). Możliwa jest także wysyłka kurierem (28,46 netto). Wysyłka nastąpi po opłaceniu FV.1

  1. W biurze Izby dostępne są już także ulotki informacyjne dla kierowców,

  • są one wydrukowane dwustronnie – wymiary 99×210 mm,

  • ulotki dla Członków Izby są bezpłatne.

Szczegółowych informacji na temat wysyłki plakatów oraz ulotek udziela Pani Renata Czerniawska, tel. 22-8112606, kom. 509-709-403.

https://piskp.pl/ulotki-dla-kierowcow-dostepne-w-biurze-izby/

 

Nie dajmy się podzielić!

Dziadek Piotra

– – – – – – – – – – – –

1 Szczegółowych informacji na temat wysyłki plakatów udziela Pani Renata Czerniawska 22 811 26 06, 509 709 403.

Loading