99 zł za BT na SKP

Rate this post

99,00 zł za usługę, czyli kontrolę pojazdu na SKP w formie OBT, to jednak za mało, Za Mało, ZA MAŁO!

Jest prawda, że to nasze OBT typową usługą nie jest. Ale pomimo tego warto przyrównać się niektórymi innymi usługami, gdy innego wyjścia w tej materii nie ma, prawda?

Więc spróbujmy na wybranych przykładach przyrównać nasz Cennik, a więc wartość naszych usług kontrolnych z innymi branżami i (porównywalnymi?) usługami.

 

I. Strzyżenie psa.

Zobaczmy, jak w porównaniu do naszego Cennika wygląda przykładowe strzyżenia psa. Dla takiego strzyżenia nie trzeba mieć egzaminu państwowego w TDT, specjalistycznych urządzeń, odbioru obiektu przez TDT, obowiązkowych corocznych kontroli, zapisanego w ustawie urzędu nadzorującego, obligatoryjnego wyposażenia, itd., itp., et’cetera.

I tak, na ten przykład, strzyżenia psa rasy:

york: 120 – 140 zł, pomeranian: 120 – 140 zł, maltańczyk: 130 – 150 zł, pekińczyk: 120 – 140 zł, shih tzu: 140 – 160 zł, sznaucer mini: 130 – 150 zł lub 160 – 180 zł (trymowanie), west terier: 140 – 150 zł lub 160 – 180 zł (trymowanie), cavalier: 130 – 150 zł, cocker spaniel: 150 – 180 zł, golden: 170 – 200 zł, labrador: 150 – 160 zł, owczarek niemiecki: 170 – 200 zł, czarny terier rosyjski: 300 – 350 zł,

– a jeśli nie wierzycie w te ceny, to sami sprawdźcie, np.: http://groomil.pl/cennik-2018/

 

II. Założenie konta w banku.

A teraz z innej beczki/branży. To 100 – 200 zł za założenie konta w jednym z banków na terenie Polski. Nie będę wskazywał nazwy tego banku, bo mi za to nie zapłacili.

Ale ile tu minut roboty za założenie takiego konta? To standardowa i zrutynizowana czynność polegająca na wypełnieniu przez klienta formularza (to nawet nie jest praca dla pracownika banku!). Więc za co oni biorą tę stówkę? Przyrównajcie nasz wysiłek i zakres wymaganych prawem czynności przy jakimkolwiek OBT i przeczytanie takiego wypełnionego formularza przez pracownika banku.

Jak to może być? Za to i za to stówa?

Sami możecie to sprawdzić na internetowych stronach jakiegokolwiek banku.

 

III. Opłata za przyłącze.

Opłata za przyłączenie do urządzeń wodociągowych 100,00 zł netto / szt.

Odbiór przyłącza wodociągowego 100,00 zł netto / szt.

Opłata za przerwanie dostaw wody na wniosek właściciela nieruchomości 100,00 zł netto / szt. Przecież tu także nie ma żadnego nakładu pracy. To tylko rutynowe czynności.

A jeśli nie wierzycie, że ta czynność aż tyle kosztuje? To sami sprawdźcie, np.: http://www.eco-ts.pl/cennik/inne-uslugi-2

 

IV. Sezonowa zmiana opon.

Tu chociaż mamy jakąś branżową usługę. Polega ona na sezonowej zmianie opon na obręczy stalowej, 17″ 25,00 zł / szt. | 100 zł / komplet,

– więc, żeby zarobić 100 zł w parę minut nie musisz mieć wcale SKP, wystarczy mieć wulkanizację. Nie trzeba odbiorów TDT i obowiązkowych corocznych kontroli. Nie trzeba pracowników z państwowymi uprawnieniami i obiektu spełniającego formalne wymogi. Patrz np.: https://www.wulkdrive.pl/cennik,22

 

V. Wymiana zamka w drzwiach.

Ale są i inne kwiatki za stówkę. Wymiana zamka w drzwiach (wkładki zwykłe), od 100 zł dla wkładek zwykłych. Do tego wystarczy wiertarka, śrubokręt, młotek, parę zapasowych śrubek (jako obowiązkowe wyposażenie?). I żadnego obiektu na utrzymaniu, żadnych pracowników z państwowymi uprawnieniami;

– też nie wierzysz? to sam sprawdź, np.: https://vet2b.eu/pl/us%C5%82ugi/98

– – – – – – – – –

A to wszystko, co pokazałem, jako przykład, to między innymi dlatego, że jeden z naszych Kolegów dzwoni do mnie i przekonuje, że ta stówa za BT to jednak za mało, Za mało, ZA MAŁO! Że najwyższy już czas na podwyżki na naszych SKP, że coś wreszcie z tym trzeba zrobić!

Ale niektórzy z nas nie wiedzą, co z tym można zrobić.

Niektórzy twierdzą, że to nie jest ich (i nasza?) sprawa.

Inni nie zaprzątają sobie wcale tym głowy, bo nie są w stanie objąć tego swoim rozumem, który . . . . – ma za małą pojemność?

Jeszcze inni tylko udają, że nie wiedzą, bo liczą, że ktoś inny zrobi to za nich.

Są też tacy, którzy są przeciwni podwyżkom naszego Cennika (16%, czyli 96 osób czytających Informator – na dzień 20.05.2020 r.).

Podobno jednak są i tacy, co nie tylko wiedzą, co z tym fantem zrobić. Ale także wiedzą, jak spowodować, aby całe środowisko wsparło takie działanie.

Trzymajmy się

dziadek Piotra

– – – – – – – – – – –

Loading