ZMIANA DYREKTORA TDT

Rate this post

Zmiana na stanowisku Dyrektora TDT (Transportowego Dozoru Technicznego).

Tak się składa, że fortuna kołem się toczy – jednych wyniesie w górę, drugich w niebyt stoczy… ;->
Wiatr historii odwrócił się i „stare” stało się „nowym”.

Zwolniony ze stanowiska w styczniu roku 2014 Dyrektor TDT pan Jan Urbanowicz http://www.diagnostasamochodowy.pl/2014/halny-tdt-2/ – powrócił właśnie na „swoje” stanowisko, a opuścił je właśnie p.o. Dyrektora pan Andrzej Kolasa
http://www.tdt.pl/jednostka-inspekcyjna-tdt/o-jednostce-inspekcyjnej-tdt/kierownictwo.html.

http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/44055,25,mib-minister-infrastruktury-i-budownictwa-powolal-dyrektora-transportowego-dozoru-technicznego-(komu

Signed: katalizator

—————————-

MIB: minister infrastruktury i budownictwa powołał Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego (komunikat)
– MIB informuje:
4 grudnia 2015 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk powołał Jana Urbanowicza na stanowisko Dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego. Jednocześnie odwołany został p.o. Dyrektor TDT Andrzej Kolasa.
Jednym z najważniejszych zadań nowego Dyrektora DTD będzie prowadzenie odbioru instalacji technicznych gazoportu w Świnoujściu.
Zasadniczą przyczyną odwołania na początku stycznia 2014 r. Dyrektora TDT Jana Urbanowicza były liczne zastrzeżenia, jakie zgłaszali inspektorzy TDT wobec wykonawcy strategicznej dla polskiej gospodarki inwestycji, czyli gazoportu w Świnoujściu. Rzetelnie wykonywana przez dyrektora Urbanowicza praca spotykała się z zarzutem, że jest przeszkodą w terminowym oddaniu gazoportu do użytku – powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.
Jan Urbanowicz był Dyrektorem Transportowego Dozoru Technicznego w latach 2001-2014. W latach 1982 – 2001 pełnił funkcje kierownicze w Okręgowym Inspektoracie Kolejowego Dozoru Technicznego w Gdańsku oraz Głównym Inspektoracie Kolejowego Dozoru Technicznego, w którym był zastępcą Głównego Inspektora KDT (2000-2001).
Dyrektora TDT powołuje i odwołuje minister właściwy ds. transportu na podstawie art. 45.1 ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym (Dz. U. z 2015 r. poz. 1125).
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)
kom/ mkz/
Źródło informacji: MIB

Loading