CZAS BADANIA TECHNICZNEGO

5/5 - (1 vote)

Czas BT (badania technicznego) i jego konsekwencje. Czyli, czy w Warszawie lub w Iławie zawsze musi być nieciekawie?

surprised

Pamiętaj o tym Kolego, że BT ma swoje konieczne i kolejne sekwencje. I jest w tym pewien „myk”, gdyż jednak to nie może być żaden wyścig!

I stawiam pytanie, czy tylko w Iławie jest takie ściganie? bomb

W ostatnim okresie przyszło mi pisać dla Was o Iławie, choć ciekawie, to raczej dość zgrzebnie, bo mało pochlebnie.

Np:

http://www.diagnostasamochodowy.pl/2017/najpierw-uniewinniono/

lub

http://www.diagnostasamochodowy.pl/2017/18558/

A tu trafił mi się świeży i kolejny wyrok tamtejszego Sądu, dotyczący stwierdzonych usterek potwierdzonych opinią techniczną z dnia 18 marca 2017r,., który to sąd, swoim wielkim sądowo-urzędowym autorytetem (?) potwierdził/stwierdził praktykę na tamtejszych SKP poprzez swój osąd o tym, że m.in., cyt.:

Należy zauważyć, iż zakres badań technicznych:

  • nie obejmuje sprawności silnika samochodu,
  • dotyczy głównie badań stanu sprawności układu hamulcowego, stanu zwieszenia (amortyzatorów, wahaczy) ewentualnych luzów na kierownicy,
  • nie obejmują nawet badania czystości spalin.
  • (BT) Trwają około 15 minut i na ich podstawie diagnosta nie jest w stanie zauważyć ewentualnych usterek silnika. (…)1

thumbsdown

No, bo faktycznie, cóż można sprawdzić i zauważyć w te jedyne 15 minut, gdy jeszcze tak mocno kopci z tej rury, że świat wydaje się ponury, gdy nic a nic nie widać przez te zawiesiste spalin chmury?!?!

confused

Jeśli ciekawi Was, skąd ten Sąd to wszystko wie, to Go zapytajcie sami, bo ja nie będę się ośmieszał.

Założę się, że to tamtejsza (tylko?) powszechna praktyka. Bo, jeśli ktoś z Was sądzi, że sędziowie w Polsce jeżdżą tylko rowerami i nie goszczą na naszych SKP swoimi samochodowymi pojazdami, ten się grubo myli.

Tak, jak się mylicie, gdy myślicie, że sędziowie w naszym Kraju tak mają, że BT swoich pojazdów żonom, kochankom lub tylko służbie domowej (?) zlecają.

I w tym kontekście przypomnę Wam tylko jeden fragment opinii biegłego na temat czasu naszego BT w samochodzie osobowym, który posłużył do skazania naszego kolegi,

cyt.:

„… przeprowadził nierzetelny przegląd techniczny w czasie 33 min 09 sekundy, tj. poniżej 35 minut, w którym nie było możliwości wykonania wszystkich czynności diagnostycznych niezbędnych do dopuszczenia tego pojazdu do ruchu.” – http://www.diagnostasamochodowy.pl/2016/bt-a-jego-czas/

no

Ale, jak sami wiecie, sprawa nie dotyczy tylko Iławy i tamtejszych okolic. Bo, jeśli jesteśmy w stanie zrozumieć peryferia naszego Pięknego Kraju, to jak zrozumieć takąż praktykę w Stolicy?

I nie trzeba daleko szukać, bo nikt w Warszawie się z tym nie kryje! Dla nich tam, w tej Warszawie, stanowi to codzienny element walki konkurencyjnej o klienta. Chwalą się o tym nawet w reklamach (sic!).2

Bo, 15 minut na jedno techniczne badanie, to tylko czekać, aż tam jakiś kłopot dla naszych Kolegów się stanie. Czyż nie jest prawdziwe twierdzenie, że ryba zawsze, Zawsze, ZAWSZE psuje się od warszawskiej głowy?

tease

I w tym kontekście chciałbym jeszcze dwa zdania przypomnienia.

  1. Przed wieloma laty pewien wysoki resortowy urzędnik na jednej z naszych konferencji zapytał, jakim prawem chcemy podwyżkę ceny BT, gdy trwa ono zaledwie 8-10 minut. Bo tyle trwało ostanie BT pojazdu jego żony w Warszawie. Czyżby od tak wielu lat nic w Warszawie się nie zmieniło? Podobno mają tam najlepszy nadzór w Polsce?
  2. A ostatnio często o tym problemie mówiliśmy/pisaliśmy w kontekście wdrożenia CEP 2.0, gdyż ten program umożliwia kontrolę czasu BT na każdej naszej SKP w Kraju z pominięciem naszego starostwa/WK. Kontrolę tę może wykonać każdy urzędnik, który już ma lub uzyska taki uzasadniony dostęp3 do bazy CEP 2,0. Koledzy (!), już teraz musicie się zastanowić, jak będziecie tłumaczyć się ze swoich nieco (?) krótkich BT, które zostaną skonfrontowane z już dostępnymi opiniami biegłych!

Wiemy, że to nie nasi Koledzy umieszczają reklamy swoich SKP. To należy wyłącznie do kierownictwa ich firm. Podobnie jak wiemy, że tylko właścicielom naszych firm zależy na skróceniu czasu BT, bo w ten sposób im, Im, IM rośnie obrót i zysk.

Nam tylko przyrastają siwe włosy od stresów.

Więc miejcie na uwadze czas BT

i . . . – do następnego.

lookdown

Dziadek Piotra

– – – – – – – – – – – –

1 Sygnatura akt I C 720/17. WYROK W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ, Iława, dnia 13 października 2017 r. Sąd Rejonowy w Iławie I Wydział Cywilny z dnia 10 października 2017 r.

3 np. dla celów prowadzonego postępowania przygotowawczego, czyli karnego (policyjno-prokuratorskiego) lub administracyjnego (z ramienia starosty).

Loading