CZWARTKOWE ROZWAŻANIA

Rate this post

Czwartkowe rozważania, czyli to i owo o najlepszej SKP w Krakowie oraz dziecięce bajania( o tym, co dzieci mają innym do gadania).

I. Najlepsza SKP w Krakowie za 2015 r. clap

A wracając na chwilę do konferencji szkoleniowej w Krakowie warto przypomnieć o tym, że miasto to jest niewątpliwym ewenementem z punktu widzenia funkcjonowania naszej branży w całej Polsce. Bo od 1989 roku nie zanotowano w Krakowie przyrostu nowych SKP. Jest to niewątpliwy sukces, choć trudno mi ocenić, czyjej polityce ten Sukces zawdzięczamy. Czy wyobrażacie sobie, że w Waszych miastach i powiatach przez ostatnie 20 lat nie wybudowano żadnej nowej SKP? No chyba nie . . . .

A tam . . . – jednak się udało nie wybudować! Tylko takiej stabilizacji pogratulować!!! thumbsup

A wracając do najlepszej SKP w Krakowie warto ogłosić, że ten zaszczytny laur otrzymała:

AUTODIAGNOSTYKA PAPROS SZWACZKA ZAJĄC, Spółka Jawna, Os. Strusia 13, 31-809 Kraków, Podstawowa SKP – KR/092/P o zakresie ABT, Godz. otwarcia 8-20, Sobota 8-14, tel. 12-6813150; także najlepsza SKP w 2011 r.

Przypomnę tylko, że system oceny poszczególnych SKP bazuje na rocznym podsumowaniu ich wyników, ze szczególnym uwzględnieniem ilości zatrzymanych DR oraz „N”-wyników z BT.

I w ten oto sposób możemy przejść do wskazania tej SKP w Krakowie, którą sklasyfikowano na drugim miejscu. Jest to:

Daniel Golda AUTO-SERVICE GOLDA, ul. Pachońskiego 67A, 31-223 Kraków, Podstawowa SKP – KR/080/P o zakresie ABT, tel. 12-415-67-86, fax. 12-415-60-65; godz. otwarcia: 8-17.

Trzeciego miejsca nie określono wskazując na zbyt dużą różnicę między czołówką, a pozostałymi SKP (sic?).

W czasie tej konferencji szkoleniowej zastanawiałem się, dlaczego przez tyle ostatnich lat nie udało się tego systemu oceny SKP wprowadzić na teren innych miast lub powiatów (np. sąsiednich). Kto i dlaczego chciał, aby marginalizować jakiekolwiek inicjatywy zmierzające do naprawienia naszego obecnego patologicznego systemu.

wondering

II. Dziecięce bajania.

Obserwuję gromadkę dzieci, wśród których stoi grubasek w kolorowych majtach i wcina czekoladki. Wszystkie pozostałe i nieco chudsze dzieci przełykając ślinę obserwują, jak czekoladki znikają w buzi grubaska. Ale w pewnym momencie nastąpiło zawahanie, grubasek włożył rękę do kieszeni po następną porcję czekoladek, ale jej nie wyciąga . . .

Dziewczynka obok zapytała (z nadzieją?): „nie masz już?”.

I właśnie w tym momencie grubaskowi się odbiło, przełknął ślinę i odpowiedział: „mam, ale nie dam”.

I ponownie zaczął sam zajadać się czekoladkami wpychając je sobie co rusz do umorusanej buzi. A to dziecięce „mam, ale nie dam” jest takie podobne do innego dziecięcego wyrażenia „wiem, ale nie powiem” . . . .

tease

A piszę o tym, bo na stronach OSDS-u ukazała się informacja niektórych członków jego zarządu o tym, że dysponują już nowym projektem PoRD, ale na razie nie będą go udostępniać (czyli: mam, ale nie dam).

Pytani o to, co jest w tym projekcie, coś tam odpowiadali lub pod nosem bąkali „wiem, ale nie powiem” . . .

Chodziło rzekomo o dobro członków OSDS-u, którzy jako pierwsi mieli prawo zapoznać się z tym nowym ministerialnym dokumentem.

A potem już tylko tam przeczytałem tę bolesną prawdę, cyt.:

Żal ………….. że organizacja, która faktycznie coś osiągnęła dla środowiska diagnostów – nie ma wsparcia tego środowiska.”1

bo mi też żal……..

Dziadek Piotra

– – – – – – – – – – – –

P.S.

A pamiętacie jeszcze może moją przepowiednię: http://www.diagnostasamochodowy.pl/2015/infantylizm/

– – – – – – – – – – – – – – – –

1      http://forum.osds.org.pl/viewtopic.php?t=1147&postdays=0&postorder=asc&start=15

Loading