KOMUNIKAT SITK

Komunikat SITK O/”Zagłębia Miedziowego” w Legnicy.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Reklamy

Dolnośląski konkurs diagnostów samochodowych rozgrywany był już po raz drugi w ramach Dni techniki motoryzacyjnej w ZAGŁĘBIU MIEDZIOWYM, które organizowane są podobnie jak i Konkurs diagnostów – przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczypospolitej Polskiej Oddział Zagłębia Miedziowego w Legnicy oraz Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych Zagłębia Miedziowego w Legnicy.

W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, Konkurs diagnostów samochodowych organizowany jest na Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów przy ul Marii Skłodowskiej 177a w Lubinie, dzięki wsparciu finansowemu i przychylności Polskiego Związku Motorowego Okręgowego Zespołu Działalności Gospodarczej Sp. z o.o. we Wrocławiu – właściciela stacji oraz sponsora głównego Konkursu.

Reklamy

Jednocześnie fundatora nagrody Głównej w klasyfikacji indywidualnej diagnostów jaką jest „ Kurs prawa jazdy kat. B (na okaziciela) w dowolnie wybranym ośrodku szkolenia firmy – do zrealizowania w tym roku.

Prezes firmy dr Krzysztof Radkowski jest zadowolony z przebiegu konkursu, który potwierdził wysoką jakość i nowoczesność stacji kontroli pojazdów PZM .

Nagroda w klasyfikacji drużynowej zestaw kluczy ufundowana została przez Prezesa Zarządu MPK sp. z o.o. w Legnicy Pana Zdzisława Bakinowskiego.

Kolejną nagrodą było też weekendowa eksploatacja samochodu hybrydowego ufundowaną przez salon TOYOTA Dobrogowski w Lubinie.

Były także zestawy kluczy ufundowane przez DIAGNOPOL we Wrocławiu i CSDiRzS Zbigniew Samoraj we Wrocławiu, a także nagrody książkowe ufundowane przez TUVPOL Sp. z o.o. we Wrocławiu, wręczane osobiście przez Prezesa Zarządu Prof. Piotra Wrzecioniarza i Jerzego Jankowskiego, szefa działu technicznego.

Nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę SOSNOWSKI Sp. z o.o. S.K. w Gdańsku wręczał Michał Dolny Dyrektor /s promocji.

Każda stacja kontroli pojazdów otrzymała jako nagrodę NIZBĘDNIK DIAGNOSTY autorstwa i sponsora Piotra Gębisia firmy AUTOMEKX SIMP w Tarnowie.

Nagrodami dla stacji i zawodników były też roczne prenumeraty miesięcznika NOWOCZESNY WARSZTAT ufundowane przez Dyrektora Sebastiana Klauza.

Niezależnie od tego każdy zawodnik otrzymał bluzę polar z logo UNIMETAL, były też torby ekologiczne.

Zabezpieczenie techniczno – motoryzacyjne Konkursu zapewniali rzeczoznawcy samochodowi Stowarzyszenia EKSPERCI TECHNICZNO MOTORYZACYJNI „EKSPERT-MOT” PZM Oddział we Wrocławiu. Prezes Stowarzyszenia dr Krzysztof Misiewicz z liczną grupą rzeczoznawców samochodowych z zainteresowaniem przyglądali się zmaganiom diagnostów, a także podziwiali zabytkowe pojazdy wystawione przez miłośników dawnej motoryzacji z Lubina, Chojnowa i okolic.

Pan Tadeusz Chodorowski – Prezes Stowarzyszenia SITK Oddział Zagłębia Miedziowego chwali pomysł i inicjatywę organizacji konkursu, który nabiera popularności wśród grona diagnostów, stacji kontroli pojazdów i nie tylko. Szczególne zainteresowanie, jak wspomina Dyrektor ds. technicznych konkursu pan Henryk Węgłowski, w tegorocznym konkursie było samochodami o napędzie hybrydowym wyeksponowanymi przez TOYOTA Dobrogowski w Lubinie oraz Ford RE-WO w Lubinie.

Biuro konkursu mieści się w NOT DOM TECHNIKA w Legnicy. Według Dyrektora Stanisława Sirojcia w dalszym ciągu napływają liczne telefony z zapytaniem o konkurs i przyszłoroczną jego edycję.

Według przewodniczącego komisji sędziowskiej prof. Piotra Wrzecioniarza z Politechniki Wrocławskiej zawodnicy zaprezentowali duże zaangażowanie i wykazali się znakomitą znajomością tej trudnej sztuki oceny rzeczywistego stanu technicznego pojazdów. W innych krajach unii europejskiej podobne konkursy rozgrywane są od wielu lat. My teraz też mamy czym się pochwalić.

Do konkursu przystąpiły drużyny dwuosobowe z 6 stacji kontroli pojazdów z dolnego śląska.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I. KATEGORIA INDYWIDUALNA.

Pierwsze miejsce (tytuł Mistrza Diagnostyki dolnego śląska 2016 r. otrzymał Dariusz Ostrowski z Okręgowej SKP należącej do PZM-ot w Lubinie.

Drugie miejsce Krzysztof Koński z Okręgowej SKP należącej do PZM-ot w Lubinie.

Trzecie miejsce ex equo Zbigniew Drzewiecki i Krzysztof Skuza z firmy RE-WO Sp.z o.o. w Lubinie.

Czwarte miejsce Tomasz Gnat reprezentujący firmę DIAGNOPOL Spółka z o.o. we Wrocławiu.

II. KATEGORIA DRUŻYNOWA.

Pierwsze miejsce reprezentacja Okręgowej SKP z Lubina należącej do PZM-ot OZDG we Wrocławiu w następującym składzie:

1. Kolega Dariusz Ostrowski

2. Kolega Kazimierz Koński

Drugie miejsce reprezentacja firmy Re-Wo Okręgowa SKP w Lubinie w następującym składzie:

1. Kolega Zbigniew Drzewiecki

2. Kolega Krzysztof Skuza.

Trzecie miejsce reprezentacja DIAGNOPOL Spółka z o.o. we Wrocławiu w następującym składzie:

1. Kolega Tomasz Gnat

2. Kolega Tomasz Stasik

Czwarte miejsce reprezentacja MPK Spółka z o.o. w Legnicy w następującym składzie

1. Kol. Edward Sech

2. Andrzej Kurek.

Organizatorzy dziękują patronom honorowym, sponsorom współorganizatorom i woluntariuszom za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu konkursu.

Opracował:

mgr inż. Tadeusz Chodorowski