II REGIONALNY TURNIEJ UCZNIÓW

Rate this post

II Regionalny Turniej Diagnostyki Samochodowej Uczniów Szkół Średnich o Profilu Samochodowym w dniu 20 października 2017 r. w CKP w Legnicy wchodzi w końcową fazę realizacji.

Na dzień dzisiejszy mamy zgłoszenia już od 34 uczestników, więc (moim skromnym zdaniem) jest to wystarczająca ilość na tym etapie naszych organizacyjnych możliwości.

thinking

A zgłoszenia otrzymaliśmy od następujących szkół:

  1. ZST „MECHANIK” W JELENIEJ GÓRZE – opiekun WALDEMAR KOZIOŁ.
  2. ZESPÓŁ SZKÓL MECHANICZNYCH W BOLESŁAWCU – opiekun RYSZARD RUDEK.
  3. ZESPÓŁ SZKÓL NR 2 WE WROCŁAWIU – opiekun WALDEMAR POTOCKI.
  4. ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 5 W WALBRZYCHU – opiekun ZYGMUNT RAKOCZY.
  5. ZESPÓŁ SZKÓŁ SAMOCHODOWYCH I BUDOWLANYCH IM. L. DA VINCI W GŁOGOWIE – opiekun ZBIGNIEW JUST.
  6. ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH W ŚWIDNICY – opiekun JAROSŁAW NATANEK.
  7. POWIATOWY ZESPÓŁ SZKÓŁ W CHOJNOWIE – opiekun KRZYSZTOF KUŚTAL.
  8. ZESPÓŁ SZKÓŁ SAMOCHODOWYCH W LEGNICY – opiekun GRZEGORZ MUDRY.
  9. ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W ZGORZELCU – opiekun JÓZEF STĘPIEŃ.

    hi

Szkoły zgłosiły do naszego młodzieżowego konkursu po dwie drużyny dwuosobowe. Do chwili obecnej tylko jedna szkoła zgłosiła tylko jedną dwuosobową drużynę.

Przypomnę tylko, że nasz Konkurs przebiega w podobnej formie, jak w przypadku „zawodowców”, czyli najpierw test pisemny, a potem część praktyczna.

Test pisemny będzie zawierał ok. 40 pytań z zakresu problematyki techniczno-prawnej regulującej ramy naszego zawodu.

Część praktyczna, to sprawdzian umiejętności praktycznych, polegających na znalezieniu – w możliwie krótkim czasie – największej ilości usterek w pojeździe celowo przygotowanym (zusterkowanym).

Tym razem – w odróżnieniu od poprzedniej młodzieżowej edycji Konkursu – postanowiliśmy podnieść nieco (?) poprzeczkę dla naszej Młodzieży. Dlatego pojazd będzie można podnieść na podnośniku, co umożliwi zwiększenie palety usterek i utrudni proces ich znajdowania i wpisywania do programu komputerowego firmy Norcom.

Oczywiście, że w odróżnieniu od Konkursu zawodowców, poziom tego naszego Konkursu dla Młodzieży będzie dostosowany do poziomu wiedzy uczestników, tak w teorii, jak i w praktyce.

Dzięki Panu Norbertowi Jezierskiemu uczestnicy naszego Konkursu otrzymali już do przetestowania stosowne oprogramowanie firmy NORCOM, które przyśpieszy nam proces liczenia usterek wskazanych przez poszczególne drużyny.

Zaś program firmy Diagnopol z Wrocławia umożliwi nam lepsze, bo szybsze podsumowanie wyników tego konkursu.

I choć nie zawiedli dotychczasowi sponsorzy, którzy wspierają nasze Konkursy, to nadal liczymy na nasze branżowe firmy i organizacje, którym na sercu leży przyszłość naszego zawodu. Ufundowanie książkowej nagrody z dedykacją dla jednego ze Zwycięzców zanadto nie obciąży budżetu organizacji lub firmy, zaś pozostanie na długo w pamięci (i na półce biblioteczki) Młodego Człowieka.

Liczymy, że zwycięskie Młodzieżowe Drużyny będą mogły stanąć w szranki na TTM w Poznaniu w 2018 roku.

Ta ilość zgłoszonych uczestników to nie tylko powód do odrobiny satysfakcji, ale także pretekst do podziękowań dla Organizatorów za dotychczasowy wkład pracy. Szczególne wyrazy szacunku za społeczny wkład pracy w to przedsięwzięcie należy się Prezesowi dolnośląskiego oddziału naszego SITK Tadeuszowi Chodorowskiemu.

dP

– – – – –

Loading