KTO Z NAS OSTATNI ROBIŁ TEN ZESTAW?

Fatalny stan techniczny ciężarówki i naczepy

Zestawu ciężarowego w tak fatalnym stanie technicznym funkcjonariusze pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego nie widzieli już dawno. Tym razem podczas kontroli ciągnika siodłowego i naczepy ujawnili kilkanaście usterek zagrażających bezpieczeństwu ruchu drogowego. Zespół pojazdów nie odjechał już samodzielnie z punktu kontrolnego ITD.

Szereg usterek technicznych ujawniono w naczepie.

Zestaw zatrzymano do rutynowej kontroli w czwartek (27 sierpnia) na odcinku drogi wojewódzkiej nr 229 w miejscowości Rudno w powiecie tczewskim. Kierowcą był szef firmy transportowej. Przewoził elementy metalowe z Gdańska do Gniewa i Elbląga.

Reklamy

Kontrola stanu technicznego ujawniła szereg usterek w ciągniku siodłowym jak i naczepie. W ciągniku wykryto m.in.: nieszczelny układ pneumatyczny w okolicy drugiej osi, pękniętą tarczę hamulcową, wycieki płynów eksploatacyjnych oraz skorodowany układ wydechowy i liczne usterki oświetlenia. Z kolei w naczepie stwierdzono: uszkodzony siłownik hamulca przy lewym kole na drugiej osi, uszkodzone mocowanie zbiornika ciśnieniowego w okolicy drugiej osi, dziurawą podłogę i usterki oświetlenia.

Zestaw ciężarowy w takim stanie technicznym zagrażał bezpieczeństwu jego kierowcy, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze ITD zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów i wydali zakaz ich dalszej jazdy. Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Reklamy

https://gitd.gov.pl/fileadmin/user_upload/Zestaw_27.08.2020_Nr4.jpg

https://gitd.gov.pl/fileadmin/user_upload/Zestaw_27.08.2020_Nr3.jpg

https://gitd.gov.pl/fileadmin/user_upload/Zestaw_27.08.2020_Nr2.jpg

https://gitd.gov.pl/fileadmin/user_upload/Zestaw_27.08.2020_Nr1.jpg