Jak wybrać produkt do czyszczenia powierzchni w samochodzie?

Rate this post

Każdy kierowca doskonale wie, że nie obejdzie się bez mycia samochodu. Ma to nie tylko związek z prezentacją naszego samochodu, ale także wpływem niekorzystnym na kondycję naszej karoserii. Są wśród nas osoby, które uważają, że mycie częste samochodu znacznie niszczy lakier samochodowy. Czy to w ogóle jest prawda? Jak myć często nasz samochód? Jakich preparatów nie powinno nam zabraknąć? Czy preparat APC firmy ADBL jest dobrym preparatem? Spróbujmy odpowiedzieć sobie na te wszystkie pytania.

Jak często czyścić samochód?

Na początek należy się zastanowić nad tym, czy lepiej myć samochód często, czy też rzadko? Ani tak, ani tak. Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta, a nawet banalna. Tak naprawdę to nie ma żadnej częstotliwości uniwersalnej, która się zawsze sprawdzi. Jedyni eksperci nam powiedzą, że w zupełności wystarczy umycie samochodu raz w miesiącu, a inni polecają jego mycie co dwa, czy też co trzy tygodnie. Na pewno inaczej mycie samochodu wygląda zimą, a inaczej latem.

Czy można skorzystać z jakiejś najpewniejszej porady? Po prostu myjmy samochód, gdy on tego potrzebuje, a więc w sytuacji, gdy jest brudny. Musimy na pewno zachować pewien umiar. Mycie kompleksowe samochodu co kilka dni kompletnie nie ma sensu, gdy problemem są niewielkie oraz zauważalne ledwie zabrudzenia. Małe zanieczyszczenia lepiej będzie usuwać w sposób doraźny.

Zastanówmy się także nad tym, czy mycie samochodu niszczy lakier? Zdania na ten temat są mocno podzielone. Z jednej strony mycie rzadkie nie ma sensu, ponieważ jeżdżenie samochodem brudnym nie jest przyjemne, a zabrudzenia nieusunięte mogą po prostu uszkodzić lakier. Z kolei z drugiej strony, mycie zbyt częste, a już na pewno nieprawidłowe, może znacznie zwiększyć pojawienie się korozji. Do tego będzie powodować mikrouszkodzenia.

Na pewno brudny samochód jest problemem. Jednak samochód za często myty także problemem może się okazać. Na pewno obecne lakiery są lepszej jakości od tych sprzed dwudziestu, a nawet dziesięciu lat. Ich odporność na ścieranie oraz na wodę jest o wiele, wiele większa. Mycie na pewno nie jest już takim problemem palącym jak kiedyś. Wszystko zależy bezpośrednio sposobu mycia, jak i od środków, których używamy.

Jakie produkty do czyszczenia warto mieć pod ręką?

Na pewno polecamy z całego serca preparat APC firmy ADBL. Preparat APC firmy ADBL można nazwać wszechstronnym środkiem czyszczącym. Poleca się preparat APC firmy ADBL kupować w całym zestawie. Wówczas nie tylko kupujemy sam preparat, ale także bezpieczny detailingowy pędzelek, mikrofibrę wielozadaniową oraz naklejkę.

Preparat APC firmy ADBL jest mocno skoncentrowanym produktem, który jest przeznaczony do czyszczenia w zasadzie każdego rodzaju powierzchni. Na dodatek posiada odtłuszczające właściwości. Oddzieli naprawdę skutecznie zanieczyszczenia od powierzchni. Na dodatek ułatwi ich usunięcie. Wszystko jest naprawdę bardzo bezpieczne. Preparat APC firmy ADBL jest wręcz niezbędny dla każdego detailera. Jest także bezpieczny dla wszelkich materiałów czyszczących. Można nim czyścić nie tylko zewnętrzną stronę naszego samochodu, ale także jego środek. Zależnie od powierzchni czyszczonej oraz zabrudzeń powinniśmy go rozcieńczać w różnych proporcjach. Do ciężkich zabrudzeń powinna to być proporcja 1:4, a dla lekkich 1:80.

Jak preparat APC firmy ADBL powinien zostać użyty? Zaczynamy zawsze od rozcieńczenia. Później spryskujemy powierzchnię czyszczoną. Czyśćmy powierzchnię przy pomocy szczoteczki, pędzelka, mikrofibry lub też gąbki. Suchą mikrofibrą wytrzyjmy powierzchnię do suchości. Gdy następuje konieczność, to powtórzmy spryskiwanie i kolejne kroki.

Pamiętajmy także o wykonaniu testu w mało widocznym miejscu. Powierzchnia czyszczona powinna być także chłodna. Nie możemy preparatu pozostawić na czyszczonej powierzchni do wyschnięcia.

Gdzie kupić wysokiej jakości produkty do czyszczenia?

Na sam koniec zastanówmy się, gdzie możemy kupić wszelkie preparaty do czyszczenia. Jak to wygląda w rzeczywistości? Na pewno warto odwiedzić sklepy motoryzacyjne. Mogą to być zarówno sklepy stacjonarne, jak i sklepy internetowe. Wybór należy tylko i wyłącznie do nas. Dla naszej wygody polecamy sklepy internetowe. Tylko spójrzmy tutaj https://sklep.motogo.pl/adbl-apc-1l-p1876. Na pewno uda się nam kupić preparat APC firmy ADBL i już wkrótce będziemy się cieszyć naprawdę czystym samochodem. Jazda od razu będzie bardziej komfortowa. Tego możemy być pewni.