mar 2 2023
DLA BRD W PSZCZYNIE – PRZYKŁAD GODNY NAŚLADOWANIA
Z diagnostami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym
W Starostwie Powiatowym w Pszczynie odbyło się spotkanie właścicieli stacji kontroli pojazdów i diagnostów z udziałem starosty Barbary Bandoły i członka Zarządu Grzegorza Nogłego.

W spotkaniu wzięli także udział sekretarz powiatu Szymon Sekta, naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu Grzegorz Kuś, pracownicy zajmujący się nadzorowaniem pracy 12 stacji kontroli pojazdów w powiecie pszczyńskim oraz kom. Krzysztof Szukalski z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.
Starosta prowadzi rejestr przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli pojazdów, jest również jest organem nadzoru nad funkcjonowaniem systemu stacji kontroli pojazdów.
Spotkanie było okazją do omówienia wyników kontroli w stacjach oraz zapowiadanych zmian przepisów dotyczących badań technicznych. Wiele czasu poświęcono kwestiom bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
– Jakość działania stacji kontroli pojazdów wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym i stan techniczny tysięcy pojazdów w powiecie pszczyńskim. Chcemy wspólnie z właścicielami stacji i diagnostami omawiać wyniki kontroli i szukać rozwiązań bieżących problemów. Pomoże to wypracować najlepsze zasady współpracy pomiędzy stacjami kontroli pojazdów a organem nadzorującym – mówiła starosta Barbara Bandoła, dziękując przedstawicielom stacji kontroli pojazdów za zaangażowanie w coroczną akcję ustawiania świateł w pojazdach, którą Powiat Pszczyński ogłasza jesienią wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Pszczynie.
Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pszczynie, kom. Krzysztof Szukalski omówił wpływ stanu technicznego pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zwrócił uwagę na elementy pojazdów, które mogą być przyczyną zdarzeń drogowych. Są to przede wszystkim niewłaściwie ustawione światła, usterki układu hamulcowego oraz układu kierowniczego lub zużyte opony.
– – – – – – – – – – –
https://www.powiat.pszczyna.pl/aktualnosci/9030-z-diagnostami-o-bezpieczenstwie-w-ruchu-drogowym
3 marca 2023 @ 08:14
Posiedzieli, pogadali, omówili. I się rozeszli. To sie kiedyś nazywało plenum .
3 marca 2023 @ 14:44
Co ty napisałeś: to było super wydarzenie w skali kraju, a być może światowe! Tak jak w Krakowie lub innych miastach!
3 marca 2023 @ 14:48
jest przykładem jak z igły zrobić widły.
3 marca 2023 @ 15:47
Tego typu spotkania można policzyć na palcach jednej ręki. Zaś powiatów i miast wydzielonych jest nieco (?) więcej.
Ponadto nic nie zastąpi spotkań i uzgodnień „twarzą w twarz”.
I nie zastąpi takich spotkań jakakolwiek internetowa aktywność, gdzie jednak najczęściej dominuje brak umiejętności merytorycznego odniesienia się do omawianego problemu (+ osobiste wycieczki).
Z takim brakiem merytorycznego podejścia nie mamy do czynienia w trakcie tradycyjnych spotkań. A to przesądza o ich pożytecznej roli w obecnej sytuacji.
Pozdrawiam
dP
3 marca 2023 @ 15:48
Mnie się takie spotkanie podoba.Widać szacunek WŁADZY do diagnosty i jego ciężkiej pracy. Nie wiem z czego byście byli zadowoleni jak taki rodzaj współpracy Wam nie odpowiada.