TO I OWO

To i owo, ale zawsze branżowo. A więc o naszym Kongresie, co dalej z CEPiK-iem, Zaproszenie i wszyscy (?) do wsparcia skorzy, czyli nasi Sponsorzy.

wondering

I. Co dalej z Cepik2,0.

Reklamy

Zmroziła mnie piątkowa informacja o tym, że na szczeblu najwyższym rozważana jest możliwość wyrzucenia dotychczasowej pracy nad CEPiK2,0 do przysłowiowego kosza. Bo tak bardzo liczymy na ten październikowy debiut, który miał tyle uporządkować spraw, że trudno nam będzie przyzwyczaić się do myśli o dalszym działaniu w dotychczasowej formie, czyli o dziadowaniu.

A wszystko podobno przez to, że lawinowo rośnie zainteresowanie dostępem do tworzonych przez nas danych. Tworzona jest pozytywna atmosfera dla permanentnej inwigilacji, nawet w zakresie naszego dostępu do motoryzacji. Spowodowały to konsultacje resortowe, które stały się niechcianą reklamą tego Cepik-owego przedsięwzięcia.

Reklamy

Już wszyscy chcą wiedzieć, kiedy Kowalski kupił kolejny pojazd i za ile Nowak go sprzedał, kiedy i gdzie go badano i dlaczego tam właśnie zarejestrowano.

Ciekawość Ludzka jest nieokiełznana. Podobno nawet już nie tylko wojsko, ale nawet cieć prezesa Kaczyńskiego chce już wiedzieć, kto w ich klatce schodowej ostatni badał swój pojazd na SKP i u jakiego insp. UDS-a – podobno ze względów na bezpieczeństwo “Naczelnika” (???).

tease

Tak duża ilość podmiotów zainteresowanych korzystaniem z naszych danych (za które nie chcą nam zapłacić!) spowodowała, że informatycy myślą o całkowitej zmianie tego systemu, bo w obecnej konfiguracji nie jest w stanie zaspokoić oczekiwań wszystkich służb, inspekcji i straży, począwszy od wysokiego szczebla rządowego do najniższego samorządowego. Podobno . . .

boring

II. Kongres insp. Uprawnionych Diagnostów Samochodowych.

Jak może pamiętacie, to niedawno odbył się Kongres Prawników, gdzie dyskutowano o branżowych problemach prawników (z prawem i nadzorem). I wówczas przyszło mi do głowy pytanie, dlaczego takiego Kongresu nie może zorganizować nasze zawodowe środowisko?

Dlaczego zawsze tylko szkolenia i szkolenia, połajanki i pouczenia?

Wyobrażam sobie, że raz na jakiś czas (co 3 lata?) możemy się przygotować do omówienia najważniejszych naszych problemów, że potrafimy zebrać się sami, w swoim własnym środowisku zawodowym, że będzie można przedłożyć swoje pisemne wystąpienie do protokołu lub zapisać się do głosu i powiedzieć to, co leży na sercu i w głowie. Tyko taki Kongres byłby władny do ogłoszenia np. jakiejś akcji protestacyjnej.

I nie tylko sobie wyobrażam, ale już uważam, że uczestniczyć w takim Kongresie Diagnostów mogą tylko i wyłącznie nasze Koleżanki i nasi Koledzy z uprawnieniami i aktualnie zatrudnieni na SKP, czyli wykonujący prace insp. UDS-a.

Oczyma wyobraźni widzę:

  • demokratyczną dyskusję i nieskrępowane wystąpienia Koleżanek i Kolegów informujących nas o pożądanych kierunkach zmian w pracy naszych SKP,
  • wystąpienia naszych Kolegów posiadających lub aspirujących do naukowych tytułów, który przybliżają nam zawodowe problemy prezentując nam swoje naukowe osiągnięcia,
  • sprawnie działające Biuro Kongresu, które opracuje przedkładane wnioski do publikacji i dla stosownych instytucji.

Czy, wzorem prawników, mamy już to przekonanie, że wszystko, co nas czeka wymaga otwartej debaty?

Bo moje dotychczasowe telefoniczne rozmowy z niektórymi naszymi Ważnymi Branżystami wskazują, że taka formuła może mieć spore zainteresowanie. Więc co, do jesieni?

lookdown

III. Nasi Sponsorzy, czyli wszyscy ci, którzy do wsparcia naszego III Turnieju Diagnostów są skorzy.

Systematycznie rośnie lista naszych Miłych Sponsorów, którzy chcą ufundować jakąkolwiek nagrodę dla Uczestników naszego III Ogólnopolskiego Turnieju Diagnostów Samochodowych, który odbędzie się w Lubinie, w dniu 19 czerwca br.

Dotychczasowa lista, to m.in.: Werther, PISKP w Warszawie, Norcom Poznań, Unimetal-Złotów, Diagnopol-Wrocław, Jan Kawka SKP Chojnów, Piotr Gębiś – Niebędnik Diagnosty, „Impwar” Rzeszotary, CSDiR Zbigniew Samoraj we Wrocławiu, MPK w Legnicy,, „Sosnowski”, Nowoczesny Warsztat, PZM Oddz. Wrocław, Tuv-pol, Speed Car, Paweł Strzelczyk OSKP i Tachografy w Legnicy.

thumbsup

Czekając na kolejne zgłoszenia informuję, że rośnie nam także lista uczestników. Przewidujemy także miłe niespodzianki. Ale o tym będzie jeszcze czas, nieco później.

I na tę letnią chwilę wystarczy tyle,

więc pozdrawiam i do wsparcia branżowych inicjatyw namawiam

thinking

dziadek Piotra

– – – – – – – – – – –