PISMO Z MINISTERSTWA

Pismo z Ministerstwa Cyfryzacji wraz z załącznikiem w postaci instrukcji (informacje techniczne) umieszczam poniżej z uwagi na wagę poruszanego zagadnienia związanego z wdrożeniem CEPiK2,0.

wondering

Ale też muszę stwierdzić, że dla mnie jest to całkowicie niezrozumiały i nieczytelny bełkot cyfryzacyjny. Te symbole i te różne niezrozumiałe dla mnie skróty (np. “VPN, pfx, PKCS z rozszerzeniami”?) podobno mają sugerować, że całe nasze zawodowe środowisko zdało także dodatkowy egzamin w TDT z informatyki (?).

Reklamy

Tak więc, oprócz znajomości mechaniki samochodowej i Prawa na poziomie uniwersyteckim (dla właściwego interpretowania urzędniczych niedoróbek) teraz musimy jeszcze zgłębić problematykę oprogramowania informatycznego i sprzętu komputerowego.

angry

Mam jednak nadzieję, że chociaż urzędnicy WK/starostw bez problemów będą mogli nam te problemy przybliżyć z tego tytułu, że przecież sprawują nadzór nad naszym zawodowym środowiskiem(?).

Reklamy

No, a jeśli nie, to może jednak chociaż część naszego środowiska insp. UDS-ów i właścicieli SKP zwróci się z tym do TDT (przecież aspirują do nadzoru nad naszym środowiskiem!) lub poradzi sobie z tym informatycznym bełkotem sama.

Ale na narzekanie podobno przyjdzie czas potem (na początku listopada). surprised

A teraz weźcie się za naukę informatyki i za analizę tych dokumentów, aby potem nie było żadnych już smętów.

A na koniec pozdrawiamy naszych polskich urzędników MC cytując ich własne:

Hello Cep (-…?)”.?

tease

dP

———

P.S.

I zaręczam Was, że to wszystko – poniżej – można było napisać językiem zrozumiałym dla szerokich naszych mas. Tylko, jak zwykle (!?) urzędnikom zabrakło wyobraźni (czy tylko?).

– – – – – – – – – –