SKAZANI ZA ZŁOM NA DRODZE

Rate this post

Skazani za złom na drodze, który przyniósł śmierć.

Tylko jest pytanie, czy to właśnie oni powinni ponieść tę odpowiedzialność. Bo wątpliwości jest zbyt wiele, a ława oskarżonych za krótka. . . . .

Miałem zrobić sobie i Wam małą przerwę w publikowaniu dalszych materiałów dotyczących naszej koleżanki, która rzekomo ostatnia dopuściła do ruchu ten zestaw „dłużycowy”. A tu zadzwonił do mnie nasz stary Kolega Józef, gdzieś spod Kraśnika mówiąc mi, że ten temat także go bardzo interesuje . . . . .

Ja wiem, jak wiele takich pojazdów jeździ po naszym pięknym Kraju. Mieszkam na obrzeżach Puszczy Dolnośląskiej, więc pod moimi oknami raz po raz przemieszcza się toto wyładowane balami drewnianymi. Ponadto bywałem w okolicy Złotowa i też na własne oczy widywałem (już nie mówiąc/pisząc o tym,  że i w Bieszczadzie bywałem i tam też na własne oczy widziałem).

Na ten kontrowersyjny temat już bardzo dawno temu zwracał moją uwagę nasz Kolega Jakub, który między innymi odkrył pracę dr Wiesława Czerwińskiego w „Paragraf na drodze”. Zaś w swoim komentarzu do http://www.diagnostasamochodowy.pl/2017/dluzyce/  pisałem o p, Jerzym Królu z naszego (?) resortu transportu, którego wytycznych na piśmie w tej tak ważnej sprawie do dziś nie otrzymaliśmy.

angry I zauważycie, że o takie wytyczne nie postarał się też TDT, który aspiruje do nadzoru nad naszą problematyką zawodową (współodpowiedzialni?).

No, więc nie pozostało mi nic innego, jak uzupełnić temat o dotychczasowe enuncjacje prasowe. A już przegląd samych tytułów powoduje ciarki na plecach „skazani za śmierć”, „skazani za złom” – poniżej. I wśród tych „skazanych” jest także – niestety! – nasza koleżanka.

Ale z tych materiałów wynika nie tylko to, kto został skazany i za co. Z tych materiałów prasowych wynika też i ten fakt, że piszący o tej sprawie sami powzięli wątpliwości, co do zasadności wyroku.

A resztę poczytajcie sami, bo czasem warto postawić się w sytuacji innej osoby, gdy wiemy, że i nas może to spotkać. Bo niestety jest prawdą, że złom na drodze może przynieść cudzą (bo nie naszą?) śmierć.

no

dP

– – – – – – – – – –

Loading