KOMENTUJĄ INICJATYWĘ PODWYŻKI CENNIKA

Społeczeństwo komentuje bardzo cenną branżową inicjatywę PISKP dotyczącą podwyżki naszego Cennika. W związku z tymi komentarzami tak zastanawiam się, czy potrafimy znaleźć racjonalną odpowiedź na wszystkie przedstawione tu zagadnienia. Ale poczytajcie sami, zastanawiając się nad najciekawszymi poruszonymi tu zagadnieniami:

„wojtusz 7 dni temu: Spokojnie z tymi podwyżkami. Nie przepracowują się przy przeprowadzaniu przeglądów.

Reklamy

wlodzimierz.il 7 dni temu: To jest ciągle świetny „biznes”. Dlatego tych stacji namnożyło się jak aptek.

Romer 7 dni temu: Podwyżki ??? Za co . Czy 100 zł za 15 minut , albo i mniej to za mało ??? I do tego jeszcze te obowiązkowe przeglądy co rok. Cała Europa przeglądy pojazdów wymaga co 2 lata. Np. we Francji motocykle w ogóle przeglądów nie musza mieć wykonywanych -bo i co tu przeglądać .

Reklamy

antykancelista73 7 dni temu: qr wa a ile było samochodów w 2004 a ile jest teraz?!!!!

testing823 7 dni temu: Za co? Pytam: za co? Za kilka minut przed kompem i kilkanaście minut pseudo badania? Raz mi sprawdzą reflektory, raz nie. Trochę poszarpią, trochę się przyp..przą, że siła hamowania na ręcznym nie rozkłada się równomiernie (no i co? jakie to stwarza NIEBEZPIECZEŃSTWO?). Teraz czepiają się norm spalania w benzyniaku (sic!) a pół taboru cięzkiego nie spałnia żdanych norm, a aja muszę jakieś tam EURO. A taki Fiat125 nie musi spełniać norm, itp., itd.

K 7 dni temu: Skoro cena nie pokrywa kosztów badania, to dlaczego niemal wszystkie warsztaty zachęcają różnymi prezentami do robienia przeglądu u siebie? W „moim” warsztacie diagnostycznym od wielu lat (ostatni przegląd miałem w październiku) dostaję karnet na bezpłatne mycie na myjni samoobsługowej: 5 żetonów po 5 minut mycia, za które musiałbym zapłacić 25 zł. W hurcie warsztat płaci za to pewnie poniżej 20 złotych. Wychodzi na to, że nie tylko koszt badania jest wyższy niż obecna cena, ale jeszcze dodatkowo warsztat dokłada ok. 20 zł na prezent dla klienta.

misiaszm 7 dni temu: Zaplace i 150 jezeli dostane wydruk z podpisem diagnosty co jest ok co do naprawy a co wytrzyma i ile czasu. A nie jakas smieszna pieczatka.

smiki48 7 dni temu: przez wiele lat diagności brali nieproporcjonalnie wielka kasę w stosunku do nakładów. Przed podwyżką płaciłem po 50 zl za przegląd. I to się im opłacało. Robi taki trzy, cztery przeglądy na godzinę to miesięcznie tylko z jednego pracownika stacja ma z 50 tysięcy przychodu

sigmaco 7 dni temu: W Holandii za przegląd techniczny zapłaciłem w lutym 29 euro. W Holandii koszty pracy są znacznie wyższe, a i ludzie zarabiają więcej.

max77max 7 dni temu: To napiszę Wam coś… Mianowicie mieszkam w Katowicach na średnim osiedlu i wiecie co w promieniu 1-1.5 km mam 4 stacje diagnostyczne w tym jedna otwarta 1 miesiąc temu i to są tylko stacje a nie warsztaty z nimi połączone. Także niech nikt nie piep….że im tak źle za 10 min pracy

Lobbing 7 dni temu: Jak 100 za kilka minut pracy pomocnika mechanika jest dla warsztatów tak bardzo żenująca to może wzorem innych państw całkowicie znieść obowiązkowe przeglądy? Przecież to w interesie kierowcy jest utrzymywać samochód w dobrej kondycji i tak się dzieje. Obowiązkowe przeglądy to relikt PRL i wiecznych braków w sklepach z częściami przez co ludzie czasami z konieczności majstrowali różne prowizorki. Obecnie nie jest problemem zły stan aut, a zbyt duża prędkość.

zigzaur 7 dni temu: W Polsce obowiązuje robienie przeglądu prywatnej osobówki co rok (wyjąwszy nówki, gdzie po 3 a potem 2 latach). W Niemczech co 2 lata. Nie ma dowodu, że Polak robi w ciągu roku 2 x więcej km niż Niemiec. W Niemczech za spóźnienie się z przeglądem do 2 miesięcy nie dostaje się żadnej kary. Potem 10 euro a 60 euro z 1 punktem to dopiero po 8-miesięcznym spóźnieniu.

rozsadek 7 dni temu: ok, tylko za co ta kasa? pojechałem kiedyś trupem na stację, bez znajomości. fakt-rdzy nie było, ale hamulców brak, zawieszenia brak. I co? WSZYSTKO OK bo maszyna pokazuje że braki są takie same na kołach tej samej osi… A pojechałem kiedyś/niedawno normalnym, sprawnym autem za kilkadzisiąt tys zł., to się musiałem kłócić bo żarówka od podświetlenia rejestracji nie działała. Nie wspominając o tym, że potrafią ocenić na oko że szyba jest przyciemniona nielegalnie, a szyba z polskiego salonu z homologacją…

Gość 7 dni temu: Niczego tak często nie otwiera się nowego jak stacji diagnostycznych, i to od kilku lat. To chyba jest na tym interes, skoro tak wyrastają jak grzyby po deszczu.

Andzio 7 dni temu: Gdyby było tak ciężko z tym interesem to nie powstało by tyle tych stacji , już ich mam w mieście tak dużo że pustki na nich . Zapewne jest tak że który bardziej pobłażliwy to ma najwięcej klientów i proporcjonalnie coraz więcej jeżdżącego złomu na drogach. Ktoś kontroluje te stacje kontroli ???

kochamwyborcza2 7 dni temu: O już, na pewno. Mają stówę za 5 minut pracy i jeszcze mało.

pe_ro 7 dni temu: Dlaczego przeglądu technicznego nie można wykonać w dowolnym kraju UE tylko w kraju w którym jest zarejestrowany?

szmondak 7 dni temu: tak, mają czym zajmować się posłowie….

wino0000006 7 dni temu: A nikt im nie każe wykonywać badań technicznych. A większość dochodu to mają jako warsztaty samochodowe – więc niech nie beczą.

bogucjusz 4 dni temu: Proponuję diagnostykę stacji diagnostycznych. Patrząc na to, co dopuszczono do jazdy ulicami taka diagnostyka jest konieczna.

Wasal 4 dni temu: Zawsze podziwiam fury diagnostów ktorymi przyjeżdżają do pracy. Widać biedy nie ma.

zytkaa 4 dni temu: 100 zł za 15 min. poświęconego czasu, zero włożonych materiałów. Gdyby chociaż jeszcze faktycznie sprawdzali wszystko co trzeba (jak robią to w ASO), a oni nawet nie sprawdzał czy wszystkie żarówki świecą.

bartekgryko 5 dni temu: różnica między przeglądem za 98 zł a za 161 polega na weryfikacji czy jest instalacja i jaką ważność ma butla… trudno to nazwać ciężką pracą, trwa może 2 minuty.

greg-40 5 dni temu: A właśnie dziś się zastanawialem że tych stacji jak grzybów po deszczu przybywa

Gość Darek 5 dni temu: A o ile kwotowo WZROSŁO minimalne wynagrodzenie netto od tamtego czasu??? Bardzo wielu Polaków tyle dalej zarabia.

pczar 3 dni temu: A’propos – w Stanach, w Australii i w wielu rozwinietych krajach na swiecie nie ma czegos takiego jak “przeglady”. Wymysl chorej biurokracji.

pczar 3 dni temu: Pytanie jest ile kosztuje 1 godzina pracy mechanika – 100zl, 200zl? To ile powinno sie placic za 15 minutowy test? Niech sobie kazdy odpowie.

Gość: bmw 4 dni temu: osobiście nie polecam SKP w Warszawie na ul. lazurowa 5, kondon sie przep…. o byle gó…… i nie podbija przeglądu, omijajcie tą stacje z daleka jeżeli nie chcecie być stratni….

kka69 4 dni temu: Koło mojego domu jest taka stacja diagnostyczna. Pracuje tam jeden pan, który w ciągu 8 godzin robi przeglądy jakiś 15-20 aut. Wiec np. 1500 pln za 8 godzin pracy to mało?

Gość: Suweren 4 dni temu: Od 20 lat tylko 2 razy wjechałem na stanowisko. Nie znam drugiej równie skorumpowanej branży.

alighator2x 4 dni temu: ceny za niskie? jaja sobie robią? podam przykład. irlandia: przegląd kosztuje €55, robi się go kiedy auto ma 4 lata, 6, 8 i 10 (potem już co rok). polska: przegląd robisz kiedy auto ma 3 lata, 5, 6, 7, 8, 9, 10. czyli kupując auto i mając go 10 lat, polak zrobi niemal dwa razy tyle przeglądów co irlandczyk. czyli wyda niemal tyle samo kasy. a przeciętne zarobki polaka a irlandczyka?

ps. diagnosta irlandzki zarabia €2200 netto miesięcznie…

mcguirre 4 dni temu: Jestem za ale… Proponuję, żeby diagności faktycznie sprawdzali stan techniczny samochodów a nie dopieprzali się do tego, że światła dzienne są o centymetr za blisko siebie i temu podobnych absurdów. Jeśli są tak skrupulatni to czemu codziennie na drogach widzi się dymiące rupcie z łysymi oponami, dziurawymi progami i zawieszeniami wołającymi o generalny remont, które dawno powinny zasilić huty stali ?

rejestracjanowegokonta 4 dni temu: niech uwolnią ceny przeglądów to zobaczymy po ile będą? Pewnie będzie taniej.

krowajagoda 4 dni temu: W USA nie ma przeglądów. A motoryzacja kwitnie. Ale kierowców u nas doi się po stokroć. I dlatego większość aut to starocie bo państwo okradło swoich obywateli

hens 5 dni temu: Usługa przeglądu w 10-15 minut i dzisiejszy cennik złodziei jest za niski…………… Od dzisiaj cena roboczo godziny u mnie dla mądrali diagnostów to 400zł………… A CO ????????

ligand17 5 dni temu: Ja jestem za podwyżką kosztów przeglądów, jeżeli te przeglądy będą robione tak, jak w Niemczech. Bo tam diagności podchodzą do tematu dużo poważniej, kontrolują więcej rzeczy i są mniej chętni do podbijania przeglądów „na ładne oczy”. I niech diagnosta bierze też odpowiedzialność za swoją pracę: jeżeli kierowca spowoduje wypadek a biegli i sąd orzekną, że przyczyną był niesprawny technicznie samochód, to odszkodowanie płaci diagnosta, który dopuścił ten samochód do ruchu. Chyba, że będzie potrafił udowodnić, że niesprawność powstała już po badaniu.

Gość: roni 5 dni temu: wszyscy placza ze trzeba tyle placic za przeglad a nie wiedza ile kosztoje utrzymanie tego warsztatu podatki ubezpieczenie i tak dalej

zigzaur 6 dni temu: Przecież przegląd trzeba przeprowadzać nie tylko co roku ale także

– po zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego przez policję z powodu złego stanu technicznego (w tym niesprawnego światła)

– po naprawie każdego uszkodzenia wypadkowego.

Prowadzenie stacji diagnostycznej wiąże się z ponoszeniem nakładów nie będących kosztami technicznymi:

– składki i opłaty za utrzymywanie stacji kontroli pojazdów w ewidencji

– składki i opłaty od diagnostów

– koszty oprogramowania do obsługi bazy CEPiK

Obama 7 dni temu: Jestem za podwyżką ponieważ sam prowadze małe przedsiębiorstwo i wiem jak ciężko dzisiaj o klienta ponieważ rynek jest nasycony oraz jakie koszta związane są z prowadzeniem swojej firmy. Nie wspomne tu o czasie na które zwykły kowalski poświeca na prace i jedzie do domu a człowiek poza pracą jeszcze załatwia rózne rzeczy. Niech podwyżki będą i ludzie którzy zarabiają, tworzą nowe miejsca pracy mają te pieniądze i się rozwijają – dzięki temu sytuacja w Naszym kraju się poprawia. A gdy jakaś firma ma pieniądze dba o klienta i daje gifty to super cieszyć się z tego. Nie powiedziane, że to jedyna firma która przynosi im zysk, bo może coś rozkręca i stara się zachęcać. Widać że nikt kto tu komentuje nigdy nie prowadził biznesu.

KOKO 7 dni temu: NIE 100 ZŁ A 80 ZŁ NETTO /18 ZŁ /TO VAT 80 ZŁ – 19% PODATEK DOCHODOWY 15ZŁ. ZOSTAJE 65 ZŁ BEZ KOSZTÓW…

DS 5 dni temu: Za stan techniczny samochodu odpowiada kierowca nawet po wyjezdzie ze stacji diagnostycznej. Po co więc są te przeglądy. Mam Yaris Verso z 1999r i jeszcze się nie zdarzyło aby diagnosta powiedział że mam coś niesprawne w samochodzie. Może jestem umysłowo inny ale nie potrzebuję tych przeglądów…

js08836 7 dni temu: 1/50 wartosci katalogowej auta i po kłopocie.

kodek 7 dni temu: Prowadze taka stacje robie 200 przegladów i zatrudnia 2 diagnostów, praca na 2 zmainy,pensja 4100 na rekę max,to ok 6900 z podatkiem i zus. Razem koszt pracy13.800 zł Zarabiam 200×98=19600 odejmuję Vat 23% zostaje przychód 15.092 zł. Jak odejme koszty pracy zostaje 1392 zł. A gdzie koszt pomiesczenia i pradu etc. Panowie policzcie sami czy jest to zarobek ? zanim zaczniecie oceniać warto pomysleć.

marcinmarcin12 7 dni temu: Za 20 euro to niech sobie sami robia przeglady.

Damian 7 dni temu: Ja wziąłem auto w abonamencie z Master1 i cieszę się, że takimi rzeczami nie muszę się przejmować.”

To są komentarze (bez odpowiedzi na te komentarze) do artykułu pt. „Cena badania technicznego może wzrosnąć. Właściciele stacji diagnostycznych są na tak, ministerstwo jeszcze nie wie„.

autor: Piotr Kozłowski Piotr Kozłowski 18.03.2020 11:33 – https://moto.pl/MotoPL/7,88389,25799566,cena-badania-technicznego-moze-wzrosnac-wlasciciele-stacji.html

A Waszym zdaniem, które komentarze są najciekawsze?

Pyta i pozdrawia

dP