KONIEC PAŃSTW NARODOWYCH PO KORONAWIRUSIE

Świat po koronawirusie, czyli nie tylko koniec państw narodowych.

Przełożono terminy naszych branżowych imprez, spotkań, szkoleń. Nie będzie motoryzacyjnych targów wiosennych w Poznaniu w wyznaczonym terminie organizowanych przez Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej (STM). Nie odbędzie się planowana w maju Konferencja PISKP w Zakopanem. Mam nawet obawy co do naszych Mistrzostw Polski Uprawnionych Diagnostów Samochodowych i Uczniów przewidzianych na późną jesień br., itd., itp., et’cetera.

Reklamy

Nie będzie łatwo . . . . .

Wielu z nas jest w grupie ryzyka. Są Koledzy, którzy chorują na poważne choroby, muszą systematycznie przemieszczać się do pobliskich szpitali, bo np. biorą chemię – trzymamy za nich kciuki (Góra Śląska też da radę!!!).

Reklamy

W naszym zawodzie pracuje wielu rencistów i emerytów…..

W naszym kraju już chorują Lekarze i pozostały Personel Medyczny, bo nie ma na maseczki i kombinezony – już nie mówiąc/pisząc o respiratorach. Ale było na wysokie, milionowe premie w ministerstwach, na rozbudowę struktur administracyjnych w marionetkowych instytucjach, jakimi są kancelaria premiera, prezydenta, sejmu i niedawno senatu.

A tu Ludzie ciężko chorują i Umierają, bo nie starczyło pieniędzy na ochronę zdrowia . . . . .

Czy wyobrażacie sobie jakąkolwiek poważną jednostkę organizacyjną, która nie zostawiła sobie jakiejś gotówki na tzw. czarną godzinę? Czy w Waszych Rodzinach też przejada się wszystkie pieniądze, nic nie zostawiając na ewentualne nieprzewidziane wydatki, na dentystę, na choroby, naprawy lub remonty?

Sytuacja, jakiej doświadczamy już skłania do pewnych wniosków.

Nie sprawdziła się, Nie Sprawdziła Się, NIE SPRAWDZIŁA SIĘ idea państw narodowych, np.:

  • Chiny wypuściły tego wirusa poza własne granice.

  • Pajacowanie Trampa już przyniosło opłakane skutki dla USA i ich sąsiadów, a niedługo będzie dużo gorzej.

  • Pajacowanie premiera W. Brytanii nie skończyło się tylko na Brexit-cie, ale także na tym, że on sam zachorował na koronawirusa. Jeśli sam nie wiedział, więc nie potrafił obronić się przed tą chorobą, to jak chce ochronić swoje społeczeństwo?

  • Macron doprowadził do wyborów, przez co zachorowało i już zmarło wielu Francuzów.

  • Włochy, Hiszpania, Holandia, Belgia, itd., itp., et’cetera.

Populiści, którzy przejęli władzę w poszczególnych krajach stanowią zagrożenie nie tylko dla swojego kraju, ale także dla swoich sąsiadów, bo stają się rozsadnikiem tej choroby w skali większej niż Chiny!

Sportowe mięśniaki zarabiają więcej od Medycznej Profesury, od której zawsze najwięcej zależało nasze Zdrowie i Życie. Te paradoksy już trzeba zmieniać!

Koronawirusa roznieśli po świecie ci bogaci, którzy z nadmiaru niesłusznie posiadanych pieniędzy, nie wiedząc jak je sensownie zainwestować w przyszły dobrobyt swoich rodzin i Kraju marnotrawili je na bezmyślne wycieczki, na bezzasadne podróże, na leniuchowanie na zakażonych plażach i sex-wojaże.

A cierpią na tym najczęściej jednak Ludzie najsłabsi, dla których młodzi i bogaci nie mieli i nadal nie mają serca i czasu.

Zamiast pajacowania polityków i celebrytów w tv i w internecie, zamiast poniżającego schlebiania pospólstwu, zamiast wygłaszania prymitywnych ocen „pod publiczkę” musi nastąpić era merytorycznej dyskusji pozbawionej ideologicznego lub religijnego zacietrzewienia. Jedynymi argumentami muszą już pozostać tylko argumenty udokumentowane naukowo dla dobra całej Ludzkości. A celebrytów i polityków należy odstawić na plan dalszy lub ostatni.

Dobro żadnego Narodu nie może być przedkładane ponad dobro jego sąsiadów lub innego Narodu, co jeszcze do dziś obserwujemy.

Ta już katastrofalna liczba zmarłych musi nas skłonić do myślenia o naszej przyszłości i o przyszłości naszych Dzieci i Wnuków!

Dlatego należy pinie przewartościować nasze poglądy, aby taka sytuacja już się nigdy nie powtórzyła. A doprowadziły do niej obecne wszędzie państwa narodowe, które się w tej roli nie sprawdziły.

Takich błędów by nie popełniły organizacje państw, których władza musi opierać się o tytuły naukowe, a nie o ideologów religijnych lub celebrytów pokroju D. Trumpa lub angielskiej konserwy, czyli Alexandera Borisa de Pfeffel Johnson, który obecnie piastuje stanowisko premiera.

Trzymajmy się

dziadek Piotra

– – – – – – – – – – –