NIE ŻYCZĘ WAM TEGO W DNIU KOBIET

Rate this post

W Dniu Kobiet nie życzę Wam tego i takiego. Czyli życzę Wam, aby właśnie Wam takie przypadki się nie przytrafiły.

Drogie Koleżanki, Panie, Dziewczyny, Kobiety, Czytelniczki. Zatrudnione na naszych SKP, w naszych WK/starostwach, na różnych stanowiskach w naszym (?) DTD oraz w naszych branżowych organizacjach.

Nie życzę Wam tego, abyście musiały wstydzić się za Waszych mężczyzn, z którymi żyjecie lub, z którymi nawet pracujecie oraz współpracujecie.

Nie życzę Wam takiego mężczyzny w swoim otoczeniu, także zawodowym, który mając wyższe wykształcenie z tytułem doktora prawa nie tylko nie zna Konstytucji własnego Kraju, ale jeszcze dodatkowo niszczy i dezorganizuje prawne otoczenie, w którym przyszło mu pracować. A o takich mężczyznach mówią Adrian.1

Nie życzę Wam tego, abyście miały takich mężczyzn w swoim otoczeniu, także zawodowym, których na przykład nazwano, cyt.: „miękiszonami”.2 Przypomnę tylko, że mianem miękiszona określa się potocznie i pospolicie członka/penisa mężczyzny, który nie osiąga erekcji, ma zbyt krótką erekcję lub cierpi na inne podobne zaburzenia.3

Nie życzę Wam jakiegokolwiek hipokryty4 we własnym otoczeniu, także zawodowym, jak na przykład takiego, który w 2012 roku wnosił o podwyżkę Cennika BT. Zaś, gdy sam zajął stanowisko umożliwiające decydowanie w tej sprawie, to bez mrugnięcia okiem od 8 lat wypowiada się na „nie”.5

Nie życzę Wam żadnego kontaktu z takimi mężczyznami, którzy zajmując kierownicze stanowiska w Polskim Państwie potrafią bez zająknięcia się bezzasadnie (i bezrozumnie?) znieważyć całe środowisko zawodowe, z którym są zmuszeni – swoim zakresem obowiązków – współpracować.

Nie życzę Wam takich mężczyzn w swoim otoczeniu lub współpracy z takimi mężczyznami, których działania pozorują zaledwie deklarowaną aktywność. Bo te i takie pozorne działania prędzej czy później mogą przenieść się także na Wasze Życie.

Nie życzę Wam takich mężczyzn w swoim najbliższym otoczeniu, a także współpracy z takimi mężczyznami, którzy odmawiają Wam prawa do podejmowania własnych decyzji w istotnych dla Was kwestiach.

Innymi słowy, życzę Wam z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, abyście nie musiały się wstydzić za mężczyzn, którzy znajdują się w orbicie Waszego zainteresowania lub, z którymi przyszło Wam pracować/współpracować.

Dziadek Piotra

– – – – – – – – – – – – –

1 Patrz: Adrian i „Ucho prezesa”.

4 Hipokryzja (od gr. ὑπόκρισις hypokrisis, udawanie) – fałszywość, dwulicowość, obłuda.