POLSKA W RUINIE PRAWNEJ

Rate this post

Polska w ruinie prawnej – za sprawą naszej słabości. Prezydent duda do dymisji z uwagi na braki w swoim wykształceniu, UJ do likwidacji, z uwagi na słabą jakość świadczenia nauki. Naszą słabością utrata kolejnej szansy.

 

I. Zlikwidować UJ w Krakowie!

Po co nam taki Uniwersytet Jagielloński (?), który wypuszcza takich „doktorantów”, dla których wyraz „KONSTYTUCJA” oznacza tyle co splunąć, a jakim jest prezydent duda. Przedwczoraj uparcie i zajadle bronił swojego podpisu, a już na drugi dzień sam pajacuje i inicjuje proces poprawy tej prymitywnej i chamskiej ustawy „Lex Tusk”.

Już rozumiem, dlaczego nasz (?) prezydent duda oblał egzamin na aplikację adwokacką, a potem składając odwołanie jeszcze dodatkowo pomylił przepisy (sic!).1

W postawie prezydenta dudy ogniskuje się, niczym w soczewce mierna jakość szkolnictwa wyższego w Polsce na tle europejskich oraz światowych uczelni. Może to dlatego Polska jest w ruinie prawnej?

Uważam, że w miejscu dotychczasowego UJ należy zorganizować Instytut Transportu (lub ostatecznie Politechnikę lub jej filię) z silnym ukierunkowaniem na nowoczesne i przyszłościowe aspekty rozwoju naszej Cywilizacji ze szczególnym uwzględnieniem eksploracji Kosmosu oraz lotnictwa, elektryfikacji transportu, nowoczesnego kolejnictwa, napędów alternatywnych oraz z wodorem, jako paliwem przyszłości.

 

II. Słabość dobrych jest siłą złych.2

Bo stracono kolejną szansę na mocne zaakcentowanie w społeczeństwie naszych branżowych problemów.

Jak rozumiem, to przyczyną zwlekania z komunikatem po ostatniej Konferencji PISKP w Zakopanem jest fakt, że już post factum nie trzeba będzie odnosić się do ewentualnego naszego uczestnictwa w Marszu w dniu 4 czerwca w Warszawie z naszym protestem w sprawie waloryzacji Cennika BT (choć zapewne nie tylko).

No cóż, demokracja ma swoje prawa. Choć niewątpliwie szkoda.

Szkoda, że PISKP nie wziął w obronę całego naszego środowiska i uwzględnił jedynie interes zwolenników PiS-u oraz tych swoich liderów, którym dość mocno zależy na dalszej i dość owocnej współpracy z obecnie rządzącymi.

Ale rządzący współpracują tylko z bardzo nielicznymi podmiotami i przedsiębiorcami w naszej branży. Zaś cała reszta, cała rzesza żyjących tylko z Podstawowych i Okręgowych SKP doświadcza niezrozumiałego dla nich prześladowania ze strony PiS-u.

Stracono więc już kolejną i unikatową szansę nie tylko na mocne oraz głośne medialne wejście do świadomości społecznej z naszymi problemami.3 Bo taki branżowy „dodatek” do marszu w dniu 4 czerwca był z naszej strony organizacyjnie dość prosty i stosunkowo tani.

Wystarczyło w niedzielę podnieść tyłek z kanapy. Choć per saldo okazało się, że dla wielu z nas widocznie to też było już dość trudne. Bo pomimo kryzysu rośnie ilość „tłustych kotów”?

Straciliśmy kolejną szansę. Czyżby wszystkie nasze organizacje zasługiwały na dopisek „(…) Straconych Szans”?

I odszczekam to wszystko co wyżej napisałem trzy razy (do tego na kolanach pod stołem!), gdy okaże się, że efektem tej Konferencji w Zakopanem jest waloryzacja naszego Cennika BT.

 

III. Polska w ruinie prawnej.

Prawo już nie ma żadnego znaczenia. Liczy się tylko polityka.

To co zrobił z Naszą Konstytucją prezydent duda, to jest haniebne. Dlatego powinien natychmiast podać się do dymisji. Ale to jedno. Bo to, co wczoraj zrobili z obecnym trybunałem konstytucyjnym mgr. Przyłębskiej, to skandal sam w sobie.

Dla dobra Polski nie mogą się zebrać w pełnym składzie, dzięki czemu moglibyśmy już dawno otrzymać olbrzymie środki z UE.

Ale mogli się zebrać dla dobra swoich kumpli: nijakiego wąsika i nijakiego ziobry, którzy popełnili ewidentne przestępstwo. I teraz karmimy ich ze swoich podatków, bo są na państwowych i ważnych posadach.

W ten sposób na państwowych posadach brakuje już tylko (oprócz aferzystów, przestępców, skazanych kłamczuchów, szkolnych pedofilów, szkodników z DTD i MI) oficjalnej i jakiejś znanej prostytutki, którą też możemy jeszcze utrzymywać z naszych podatków.

Bo czemu nie?

Pyta i pozdrawia

dziadek Piotra

– – – – – – – – – – – –

P.S.

Czy już się spakowaliście, aby wziąć udział w Marszu 4 czerwca 2023 r.?

To marsz przeciwko „drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu”.

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

 

1 W 2003 r. Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie uznała, że Andrzej Duda nie nadaje się na aplikanta, bo m.in. fatalnie zdał egzamin; obecny prezydent przekonywał, że ta decyzja jest niekonstytucyjna i pomylił przepisy – pisze w czwartek „Gazeta Wyborcza” – https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/1485690,duda-egzamin-na-aplikacje.html

2 „słabi to jadło, silnym na sadło” – Atlas Chmur

3 Po odmowie skarżenia Państwa Polskiego przed niezawisłym Sądem za brak waloryzacji oraz po odmowie skarżenia nijakiego webera za „reksia”.

Loading