BRAK WALORYZACJI A ZŁOGI PIS W BRANŻY

Rate this post

Złogi PiS-u w MI i DTD nadal sprzeciwiają się waloryzacji Cennika BT dla naszych SKP oraz koniecznym zmianom w branży!

Te PiS-owskie złogi wspiera Trzecia Droga, czyli PSL + Hołownia, którzy uważają, że ucieczka przed odpowiedzialnością do Parlamentu UE to za mała asekuracja dla różnych złodziei i innych przestępców. Więc z tego powodu zrobili z MI przechowalnię dla kumpli tych, którzy tak bezwstydnie okradali Polskę przez 8 lat.

Niedawny wiceminister z PSL, który odpowiadał za naszą branżę i za BRD już abdykował z MI na marszałka Dolnego Śląska, gdzie także skumał się z kumplami złodziei i innych oszustów z PiS-u. Ale przed tą abdykacją zdążył jeszcze narozrabiać w MI i wstawić do naszych przepisów patologiczne BT „rolniczych” poza SKP.

PSL zawsze było „obrotowe”, a teraz z Hołownią wywijają wręcz piruety.

Właśnie ukazał się komunikat na internetowych stronach PISKP po zakończeniu tradycyjnej i corocznej konferencji szkoleniowej w Zakopanem.1 I ani jednego słowa o waloryzacji naszego Cennika BT dla SKP – ani jednego słowa/zdania! Już nie mówiąc/pisząc o innych ważnych kwestiach, jak choćby BRD, Dyrektywa 45/2014, zasady współpracy z nadzorem WK/starostwa, które generalnie od 20 lat nie chce się niczego nauczyć.

Ta Konferencja szkoleniowa była tradycyjnie tradycyjna. Ale to tego nam dzisiaj trzeba? Naprawdę?2 Niczego więcej nam nie trzeba jak dotychczasowej 20-letniej tradycji?

O co tu i w tym wszystkim chodzi? Przecież minęło już pół roku tej władzy! Po co nam ona była? Żeby tylko nastąpiła zmiana na stołkach? Mamy czekać jeszcze rok do wyborów prezydenckich? Wszystkie nasze branżowe organizacje potulnie (i tradycyjnie?) akceptują ten plan?

To my, jako branża nie mamy już na nic wpływu, o niczym nie mamy prawa współdecydować? Wszelkie uzgodnienia tylko z cyt. „podziemnym państwem PiS-u”?

Przypomnę tylko, cyt.

„– Prawdę mówiąc, gdybym się bawił w spiskowe teorie, to bym powiedział, że mamy do czynienia z jakimś podziemnym państwem PiS-owskim, które tutaj zaczyna pokazywać pazury

stwierdził Sienkiewicz. „3

Dlatego publicznie pytam, ilu nominatów PiS-u zostało jeszcze w MI, DTD, GITD, TDT, ITS?

Ilu zwolenników PiS-u, którzy jawnie sprzeciwiali się naszym protestom w 2023 roku siedzi jeszcze w naszych branżowych organizacjach i sieje w nich zamęt?

Ile jest jeszcze złogów po PiS-ie w samej Radzie PISKP? Czyli tych członków, którzy wbrew uchwale własnej organizacji nie wsparli jej działań i nie zamknęli należących do nich SKP na czas protestu?

Pozwólcie, że zacytuję:

„— Mam nadzieję, że wreszcie wszyscy, nie czekając na przykre wydarzenia, zrozumieją, że są odpowiedzialni za jakość ludzi, z którymi współpracują i powinni podejść poważnie do oczyszczania administracji z ludzi, którzy nie gwarantują sensownego działania, a czasami wręcz przeciwnie, można mieć wrażenie, że są gotowi działać na niekorzyść państwa polskiego

powiedział Donald Tusk. Dodał, że ci, którzy tego nie zrozumieją, pożegnają się ze stanowiskami.”4

PiS, który sprzeciwiał się 8 lat i nadal się sprzeciwia waloryzacji Cennika BT na SKP działał na niekorzyść Państwa Polskiego i na niekorzyść naszej branży.

A może Wy widzicie jakieś zrozumienie dla działań PiS-u lub obecnej władzy w sprawie braku waloryzacji naszego Cennika BT? Bo ja nadal nie mam w sobie ani drobiny tego zrozumienia. I uważam, że to była i jest zwykła podłość, Podłość, PODŁOŚĆ!

Już nie mówiąc/pisząc o braku konkretów w pozostałych ważnych kwestiach, na przykład skandalicznej współpracy z naszym nadzorem w WK/starostwie i braku możliwości ustalenia z nimi priorytetów lub, o których mówi np. Dyrektywa 45/2014, czyli nasza zawodowa niezależność na SKP, brak wymaganych Prawem UE obowiązkowych szkoleń po każdej zmianie Prawa, likwidacji uzależnienia naszych wynagrodzeń od ilości BT, itd., itp., et’cetera.

Kolejne pół roku stracone i pytanie, czy to tak miało być?

To tego właśnie oczekiwaliście po wszystkich ostatnich zmianach w Kraju?

Pyta i poniedziałkowo pozdrawia

dziadek Piotra

– – – – – – – – – – – –

2 Czy obecność GITD, TDT, ITS i znacznej części innych podmiotów na tej Konferencji PISKP, z którymi współpracujemy w praktyce może raz na rok albo wcale ma rekompensować naszemu środowisku brak obecności przedstawicieli środowiska związanego z naszym nadzorem w WK/starostwie, z którym współpracujemy praktycznie każdego dnia?

3 https://dorzeczy.pl/kraj/595428/dziwne-teorie-sienkiewicz-panstwo-podziemne-pis.html

Loading