ROŚNIE W SIŁĘ „SKP – WSPÓLNY CEL”

Rate this post

Nasza siła codziennie rośnie. Jest nas już ponad 700!

Każda kolejna stacja powiększa naszą wspólną MOC! Działajmy dalej, by było nas jeszcze więcej!

Czy jeszcze ktoś jest nieprzekonany, że należy natychmiast zdecydowanie działać?! Zachęcamy do przyłączania się do pozwu!
Szczegóły w informacjach poniżej.

WAŻNY KOMUNIKAT

Szanowni Państwo.

Ostatni czas, był intensywnym okresem w którym bardzo wiele organizacji, związków, stowarzyszeń, osób, w tym nasza oddolna inicjatywa jednocząca właścicieli SKP, podjęło szereg wysiłków mających na celu uzmysłowienie stronie rządzącej, jak dramatyczne w skutkach są jej zaniedbania względem naszej branży. Dla polityków liczą się słupki poparcia. Poniekąd rozumieliśmy również i to, czego dowodem było niepodejmowanie z naszej strony żadnych radykalnych działań do czasu odbycia się ostatnich wyborów. Dla nas to życiowe dramaty, walka o godne życie, ale przede wszystkim zderzanie się z brakiem szacunku i lekceważeniem dla naszej roli w ogólnie pojętym systemie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. To my, za własne pieniądze (rząd ich nam nie dał na budowę naszych SKP) realizujemy to, co jest obowiązkiem Państwa wzgledem każdego obywatela. Rządzący wciąż traktują nas jak swoich zakładników, by nie rzec bardziej dobitnie-niewolników, w realizacji własnych interesów. CZAS Z TYM SKOŃCZYĆ!

Jakie są na dzień dzisiejszy fakty:
1. Strona rządowa doskonale wie, że obecnie obowiązujący cennik jest ogromnie nieoddającym faktycznych kosztów wykonywania badań technicznych. Dostała w tym temacie mnóstwo opinii i analiz od wielu podmiotów.

2. Wiedzą również, że odkładanie wprowadzenia zmian w cenniku, to olbrzymie dramaty właścicieli tysięcy stacji.

3. Konieczność urealnienia cen za badania, spotkała się ze zrozumieniem, poparciem oraz podjęciem szeregu inicjatyw ze strony wielu Posłów i Senatorów.

4. Zmiana cennika nie wymaga zmiany ustawy PoRD, wystarczy rozporządzenie, na co wyraźnie zwrócili uwagę również Senatorowie z Senackiej Komisji Infrastruktury, postulując do Ministra o jak najszybszą zmianę w tym zakresie (pismo poniżej)

5. Wybory minęły, a Pan Senator Władysław Komarnicki, występujący z naszej inicjatywy do MI z interpelacją, otrzymuje prezentowaną poniżej odpowiedź! (pismo poniżej)


DROGIE KOLEŻANKI I KOLEDZY!
Zwróćcie uwagę na ten fragment: “ZOSTAŁY NA NOWO PODJĘTE PRACE LEGISLACYJNE nad projektem ustawy”!!!

Jak widać dalej, podjęto również decyzję, by nie wprowadzać zmian w cenniku rozporządzeniem, lecz połączyć ją z pracami nad ustawą. Nauczeni doświadczeniem oceniamy, że może to trwać kolejne długie miesiące, a nawet lata. Po drodze zahaczymy o kampanię prezydencką, wybory i będziemy mieli powtórkę z historii!

MY NIE MAMY JUŻ CZASU, by czekać na PONOWNE ROZPOCZYNANIE PRAC!!!
NIE MAMY TEŻ SIŁY, PIENIĘDZY-OSZCZĘDNOŚCI I ZDROWIA, by czekać!!! NIE POZWALA NAM NA TO RÓWNIEŻ NASZA DUMA!!!

PO SWOJEJ STRONIE MAMY NAPRAWDĘ MOCNE ARGUMENTY BY SKUTECZNIE ZAWALCZYĆ O SIEBIE!!! SKORZYSTAJMY Z NICH I STAWMY ZDECYDOWANIE I ODWAŻNIE CZOŁA POLITYCZNEMU IGNOROWANIU NASZYCH POTRZEB!

W obecnym stanie rzeczy nawiązaliśmy współpracę z kancelarią adwokacką, która zgodziła się nas reprezentować w organizacji i przeprowadzeniu pozwu grupowego przeciwko Skarbowi Państwa. Wystąpimy o odszkodowania dla stacji, które do pozwu przystąpią, w związku z zaniechaniami kolejnych, właściwych Ministrów w kwestii realizacji ustawowego obowiązku szacowania kosztów wykonywania badań technicznych pojazdów, w oparciu o które winne być ustalane ceny tychże badań.
Dalsze szczegóły podamy wkrótce tym z Was, którzy zadeklarują drogą mailową chęć przystąpienia do naszych działań.

SZANUJMY SIEBIE I NASZĄ PRACĘ!

ZERWIJMY W KOŃCU TĘ SMYCZ, CZYNIĄCĄ NAS ZAKŁADNIKAMI POLITYKÓW Z KAŻDEJ OPCJI!

BĄDŹMY RAZEM W DALSZYCH DZIAŁANIACH – WYPEŁNIJCIE NIŻEJ DEKLARACJE PRZYSTĄPIENIA DO POZWU!

WYŚLIJ MAILA NA ADRES: [email protected]


– – – – – – – – –
źródło: https://skp-wspolnycel.pl/

 

 

 

Loading