TO I OWO PONIEDZIAŁKOWO

5/5 - (1 vote)

Poniedziałkowo, to i owo. Czyli co jest z naszymi spotkaniami integracyjnymi, jakie są Wasze gusta oraz o życiu emeryta.

I. Spotkania Integracyjne.

Od jakiegoś czasu nasze zawodowe środowisko zaniechało spotkań integracyjnych, które były okazją nie tylko do wymiany doświadczeń, ale także do nawiązania nowych koleżeńskich kontaktów, zawiązania przyjaźni. Nasi przedsiębiorcy spotykają się na corocznych szkoleniach PISKP, które organizowane są w Zakopanem lub nad morzem. Dla naszego środowiska zawodowego to dość trudna bariera do pokonania, bo nie dość, że Wysoki Koszt, to jeszcze kłopotliwa lokalizacja, które pochłania znaczny czas.

OSDS od paru lat zaniechał tego rodzaju spotkań. Mam nadzieję, że nie o to chodziło, aby pogrzebać ideę spotkań integracyjnych?

Może więc warto wrócić do naszych integracyjnych spotkań w Leszczynku koło Kutna? Bo to jednak Centrum, a w internecie widać, że tamtejszy zamek już wyremontowano . . . . . – ?

 

II. Wesołe (?) życie emeryta.

Jest ono nieco (?) inne od życia zawodowego, bo poukładane. I nie jest ono wcale takie wesołe, jak w tej starej piosence pt. „Wesołe jest życie staruszka”.

Na naszych SKP trudno jest przewidzieć, co zdarzy się każdego dnia w trakcie rozpoczynającego się tygodnia. A emeryt – nieraz aż do znudzenia – ma to wszystko zaplanowane, jak ja:

  • poniedziałek – gra w brydża w Klubie Osiedlowym, ul. Komuny Paryskiej w Pile,

  • wtorek – grupowe kijkowanie na obrzeżach Piły,

  • środa – szachy w Klubie Osiedlowym, ul. Komuny Paryskiej w Pile, generalnie to jest nauka podstaw dla dzieci i młodzieży,

  • piątek – pływanie na desce (najczęściej na Gwdzie, choć nie tylko), ale tylko w sezonie wiosenno-letnim, na który czekam z utęsknieniem.

Pozostałe dni tygodnia mam przeznaczone na życie rodzinne oraz na prowadzenie tej stronki. I paradoksalnie okazuje się, że choć już nie pracuję zawodowo, to tego czasu wcale nie mam więcej (sic!).

A niezależnie od wszystkiego, to zainteresowanych grą w brydża lub szachy zapraszam do Klubu Osiedlowego w Pile, ul. Komuny Paryskiej, gdzie te zajęcia/spotkania zaczynamy o godz. 16,30.

 

III. Wnioski z Waszych grudniowych zainteresowań.

Grudzień jest najsłabszym miesiącem w roku, jeśli chodzi o Wasze odwiedziny na naszej stronce. I nie chodzi tylko o to, że mamy na głowie święta, które dość mocno absorbują nasz czas. Chodzi też o to, że także chcemy odpocząć od naszych zawodowych obowiązków.

Piszę o tym, bo co jakiś czas otrzymuję plik sprawozdań, z którymi nawet nie bardzo wiem co zrobić. Są jakieś tabele i zestawienia, a do tego w obcych językach. Ale to jedno zrozumiałem, bo ilustruje ono Wasze gusta.

Ale to tak na marginesie, bo mnie zaciekawiło w ostatnim z tych przysłanych mi zestawień to, z których kategorii/postów/artykułów najczęściej korzystacie.

I oto mamy zestawienie Waszych grudniowych zainteresowań:

1. DIAGNOSTA – Diagnoza… 921

2. Quiz – DIAGNOSTA… 142

3. RAŻĄCE NARUSZENIE PRAWA… 117

4. praca UDS-a … 95

5. DIAGNOSTA – Diagnoza… 92

6. Stacja Kontroli Pojazdów… 60

7. NOWA NADZIEJA -… 50

8. Stacja Kontroli Pojazdów… 46

9. WIDEOREJESTRATOR I WPADKA… 45

10. ZMIANA DMC JEDNAK… 43

To drugie miejsce z quizem wskazuje, że muszę zweryfikować swoje podejście do tej części stronki, jak choćby w zakresie jej aktualizacji. I w tym zakresie jestem bardzo mocno zainteresowany jakąś zewnętrzną pomocą. Jeśli więc ktokolwiek zechce mi pomóc w aktualizowaniu tego quizu, to proszę o kontakt. Nie mam tu żadnych warunków, może to być osoba fizyczna, firma, organizacja lub jakikolwiek inny podmiot. W zamian oferuję reklamę.

I trzymajmy się Prawa,

niczym brzytwy tonący!

A zniknie każda obawa,

i nie wpadniesz – nawet niechcący!

Dziadek Piotra

– – – – – – – – – – – – –

Loading