O LESZCZYNKU

O Leszczynku
15/05/2012 09:09:52
O Leszczynku to i owo.
Czyli trochę organizacyjnie i trochę blogowo w sprawie apelu i czarnej listy SKP, o konieczności uzupełnienia składu Zarządu SDS-u i Komisji Rewizyjnej oraz o niejednej sprawie organizacyjnej w trakcie naszego Zjazdu w Leszczynku.
thumbsup
I. Apel.
Mały apel, czyli apelik:
ci z braci diagnostycznej, którzy chcą przyjechać na nasz Zjazd do Leszczynka w gminie Kutno na dwa dni (sobota i niedziela – 2 i 3 czerwca 2012 r.) powinni pomyśleć wcześniej o miejscu do spania, albowiem od 1 czerwca niektóre hotele w Kutnie i okolicy okolicy zapowiedziały podwyżki o 100 %. Motywują to czekającym ich w Kutnie najazdem kibiców na „Euro 2012” (coś podobnego!), np. taki hotel Stacja Kutno.
Dlatego już dziś warto „zaklepać” sobie jakiś tańszy hotel (np.”Piast”) lub kwaterę prywatną, których ceny są w zasięgu ręki.
Niektóre kwatery prywatne oferują cenę za łóżko w pokoju 3-osobowym na poziomie już od 20 zł za noc! Więc, gdy jedziecie we trójkę-czwórkę w jednym samochodzie (dla oszczędności paliwa), to można znaleźć dla całej grupki całkiem tani pokój.
lookdown
II. Czarna lista SKP.
Gdy przed paroma dniami rozmawiałem z Kolegą Piotrem o problemie i inicjatywie  „Ratujmy Stacje Diagnostyczne”, to okazało się, że nasz Kolega także dość mocno chce się w to „ratowanie” zaangażować (stronka w Internecie, listy z podpisami do polityków, itp.).
Mówiliśmy o problemie tzw.”gratisów” za BT. Padła propozycja utworzenia jednej „czarnej listy” tych SKP, które takich rabatów za BT udzielają lub też dają jakiekolwiek prezenty.
Następnie taka lista przesłana zostanie do . . . (?). No właśnie, i tu jest problem….
Kto taką listę miałby przesłać i gdzie.
Wiele razy zastanawiałem się, na ile to także nasz interes. Ale, jak inni nie potrafią sobie z tym poradzić, to czemu nie . . .?
notsure
Niewątpliwie, o czym już wielokrotnie pisałem, takim procederem jest zainteresowany Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (bardzo wysokie kary finansowe za naruszanie reżimu cen urzędowych) oraz urzędy skarbowe (skala miesięczna i roczną darowizn?).
Tylko jest pytanie, dlaczego to my, nasz SDS ma to robić? Dlaczego nie robi tego PISKP, bo to organizacja pracodawców…
Ale jeśli tak zdecydujecie w Leszczynku, to taka listę będziemy tworzyli i co kwartał ją wyślemy, gdzie trzeba.
III.
Bardzo Was wszystkich proszę, niech każdy z Was o naszym Zjeździe powiadomi choć dwóch nowych Kolegów na sąsiednich SKP. Obojętnie jak: e-mailem, w bezpośredniej rozmowie w trakcie koleżeńskich odwiedzin, telefonicznie.
Jest to nasz wspólny interes, aby nas było jak najwięcej w Leszczynku.
IV.
No i bardzo ważna sprawa. Trzeba uzupełnić skład Zarządu SDS-u do 5-ciu osób lub wybrać nowy! Przygotujcie się na te wybory, przedyskutujcie kandydatury w gronie Koleżanek i Kolegów. Zgłaszajcie kogoś lub zgłaszajcie się sami, że chcecie troszeczkę popracować w naszym SDS-ie – w takim postępowaniu nie ma niczego złego.
Ponadto musimy uzupełnić skład Komisji Rewizyjne o dwie osoby. Proszę, przygotujcie się w tym zakresie zgłaszając kandydatów.
Pozdrawiam i do zobaczenia w Leszczynku
Dziadek Piotra