DYLEMATY BRANŻOWE

Rate this post

Dylematy branżowe, to sprawy stare i nowe.

Stary jest problem jakości nadzoru nad naszą pracą. Od tej ostatniej oceny dokonanej przez NIK w 2009 r. upłynęło już sporo wody . . .

A tu słyszymy o takiej nowej inicjatywie niektórych branżowych środowisk, które na takiej ocenie chcą upiec własną prywatną pieczeń.

O proponowanej przez urzędników roli dla TDT dyskutujemy już od jakiegoś czasu. Ale nowe jest to stanowisko inż. Zbigniewa Sikory (poniżej), który jest Szanowanym Autorem naszych podręczników pt. „Vademecum Diagnosty” i „Przewodnik po przepisach prawnych dla diagnostów”.

Informację o tym poniższym stanowisku otrzymałem od Kolegi Prezesa Piotra Gębisia (b. dziękujemy!). Pozwoliłem więc sobie zadzwonić do inż. Zb. Sikory, który był uprzejmy przysłać mi swoje stanowisko w oryginale.

Warte zastanowienia jest stanowisko zawarte w tym piśmie (rozesłanym do bardzo wielu podmiotów). A moją szczególną uwagę zwróciły ostatnie akapity w tym piśmie mówiące o potrzebie cyt. „utworzenia Zrzeszenia czy Stowarzyszenia (…) właścicieli SKP w Polsce, tak by ktoś nas reprezentował . . .”. I zaręczam Was, że inż., Zbigniew Sikora świetnie zna podstawowe nasze organizacje, w tym nasz PISKP, czy też OSDS (i nie tylko!).

Ale przeczytajcie sami, bo rzecz warta jest szerszej dyskusji, do której – mam taką nadzieję – niedługo dojdzie.

hi

Pozdrawiam i do lektury namawiam

dziadek Piotra

– – – – – – – – – – – – – –

P.S.

A w najbliższym czasie przedstawię stanowisko Autorów Vademecum diagnosty do ostatnich zmian w naszym PoRD.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Zb. Sikora

Loading