Diagnosta + łapówka

Nasz kolega uprawniony diagnosta samochodowy przyjął łapówkę. Może posiedzieć nawet 8 lat.

bomb
13 czerwca 2016 19:00
Gazeta Współczesna. Gmina Mońki. ©KPP Mońki

Podejrzewanych – naszego kolegę diagnostę o potwierdzenie dobrego stanu technicznego pojazdu bez przeprowadzenia jego badania technicznego na SKP oraz wręczającego mu w związku z tym łapówkę właściciela pojazdu, zatrzymali w minioną sobotę monieccy policjanci.

I sam nie wiem, czy to dla nas jest dobra, czy też zła wiadomość . . . . . . tease
Policjanci z Moniek w minioną sobotę zatrzymali podejrzewanego o korupcję diagnostę jednej ze stacji kontroli technicznej pojazdów na terenie powiatu oraz mężczyznę, który wręczał korzyść majątkową w zamian za potwierdzenie w dokumentach dobrego stanu technicznego pojazdu bez przeprowadzenia jego badań.

Wczoraj 46 i 53-letni mieszkańcy powiatu monieckiego usłyszeli prokuratorskie zarzuty i teraz za swoje postępowanie będą tłumaczyć się przed sądem.

Za przyjęcie korzyści majątkowej diagnoście grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec 46-latka prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego oraz policyjnego dozoru.

Ponadto nasz kolega został zawieszony w czynnościach służbowych diagnosty do wykonywania badań technicznych pojazdów na swojej SKP.

Natomiast 53-latkowi podejrzanemu o wręczenie łapówki grozi kara również do 8 lat więzienia. Wobec niego prokurator zastosował także dozór Policji i poręczenie majątkowe.
http://www.wspolczesna.pl/wiadomosci/monki/a/gmina-monki-diagnosta-przyjal-lapowke-moze-posiedziec-8-lat,10104364/

979 total views, 4 views today