DOBRE WIADOMOŚCI

Dobre wiadomości w tym zmąconym świecie sprawiają wszystkim nieco (?) radości. Więc, dlaczego my nie mamy się cieszyć?

Tym samym, żeby je ogłosić, trzeba się spieszyć!

Reklamy

lookdown

I. Dobre wiadomości z CEP 2,0, na które już z pewną niecierpliwością czekaliśmy.

Chodzi tu o Dz.U. RP, gdzie pod datą 17 października 2017 r. i w pozycji 1926 widnieje długo oczekiwana Ustawa z dnia 15 września 2017 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, którą wreszcie podpisał prezydent RP Andrzej Duda.

Reklamy

Pierwszym, który powiadomił mnie o tej szczęsnej wiadomości był Prezes dolnośląskiego Oddziału naszego SITK – Tadeusz Chodorowski.

No, a potem nawiązał kontakt mgr inż. Piotr Gębiś z SIMP-Automex, który podsumował to ważne wydarzenie krótko i treściwie: „Witam, Na to czekaliśmy. Pozdrawiam.”

Tym samym, to już nie jest tylko projekt, ale PRAWO, które będzie nas (wreszcie!) obowiązywało od 13 listopada 2017 r.!

To nie jest to, czego oczekiwaliśmy od czasu założenia SDS-u w 2010 r. (brak N-rejestru). Ale to niewątpliwy krok urzędników w dobrą stronę.

thumbsup

II. Dobre wiadomości o wsparciu naszego Konkursu dla uczniów szkół samochodowych na najlepszego młodego diagnostę samochodowego, na najlepszą drużynę i na najlepszą szkołę.

Dziękujemy tym wszystkim firmom, które tradycyjnie wspierają nasze konkursowe inicjatywy. Dziękujemy za nagrody dla młodzieży i dla szkół oraz za drobiazgi i gadżety. To wszystko jest ważne, te wszystkie gesty mają dla Dzieciaków znaczenie. Pokazujmy, że zależy nam na ich zainteresowaniu problemami naszego zawodu. W ten sposób mamy (jedyną?) szansę na wykreowanie właściwego stosunku do naszego zawodu u naszych następców. Mam wrażenie, że nikt inny za nas tego nie zrobi.

Ale w tym przypadku chciałbym indywidualnie podziękować Prezesowi Waldemarowi WITKOWI z OSDS za takie wsparcie. Bo był uprzejmy osobiście przyjechać do Legnicy, gdzie na ręce Prezesa Tadeusza Chodorowskiego przekazał bardzo interesujące oraz stosowne do okoliczności (i branżowe!) nagrody.

Do dobrych wiadomości zaliczyć możemy także i ten fakt, że przygotowania do młodzieżowego konkursu są już praktycznie zamknięte. Role rozpisane, zadania przydzielone.

Zapraszamy wszystkich sponsorów, branżystów, obserwatorów o raz Kolegów i Rodziców młodzieży startującej w Konkursie. Do zobaczenia w piątek, tj. 20 października br. w CKP w Legnicy.

smile

III. Dobre wiadomości ze szkolenia WSOP w Legnicy http://www.diagnostasamochodowy.pl/2017/jesienne-szkolenia-diagnostow/

Poinformował mnie o tym jeden z naszych Kolegów uczestniczących w tym szkoleniu. Był zadowolony i usatysfakcjonowany uzyskaną wiedzą, merytorycznym poziomem prelekcji, a także ceną (niebagatelna rzecz).

A z faktu, że był także nieco wcześniej także na szkoleniu PISKP w Legnicy wynika, że wie co mówi i ma porównanie. Więc już tylko czekamy na jego sprawozdanie z tego szkolenia.

Więc jeszcze raz, dobre wiadomości to coś, co także nam się należy.

I do zobaczenia:

  • na naszych branżowych szkoleniach oraz
  • na piątkowym Konkursie dla młodzieży.

hi

Dziadek Piotra

– – – – – – – – – – – –