SUPER PRACA

Super Praca! Polecam Wam gorąco te warunki.

thumbsup

No poczytajcie i zastanówcie się sami, czy już nie przyszedł czas (?), aby czasami natychmiast nie porzucić dotychczasowej pracy? Czy w naszej pracy wszystko satysfakcjonuje nas?  

Reklamy

Bo ta nowa oferta jest naprawdę ciekawa. I wystarczy, jak ją porównacie z tym, co sami każdego miesiąca otrzymujecie od Waszej firmy…..

Piszę o tym, bo przed rokiem jeden z moich Kolegów pojechał do pracy do Niemiec. A teraz przed naszym Konkursem/Turniejem okazało się, że jeden z wcześniejszych uczestników (na wysokim punktowanym miejscu) nie może w nim brać udziału, gdyż wyjechał do pracy za granicę.

Reklamy

Co rusz patrzę zdegustowany na te nasze aktualne i od wielu lat takie same oferty pracy na SKP. boring

A tu nagle maszszszsz, niczym z liścia w twarz! Super oferta, no poczytajcie sami: „

 1. Gwarantujemy stabilność zatrudnienia. Oferujemy bezpieczne i przyjazne miejsca pracy (…). Atrakcyjna pensja, wypłacana zawsze na czas, umowa o pracę i liczne benefity dla wszystkich pracowników. Bezpieczeństwo to stabilne zatrudnienie. Naszym Pracownikom oferujemy umowę o pracę. Nie ma okresu próbnego – każda nowo zatrudniona osoba otrzymuje umowę na 12 miesięcy.
 2. Motywacja – klucz do rozwoju. Wierzymy, że zaangażowanie Pracowników decyduje o sukcesie. Chcemy o nie dbać i sprawiać, że praca z nami będzie przyjemnością. Stawiamy więc na systemy motywacyjne dla Pracowników oraz dbamy o wzrost płac. W 2014 r. wynagrodzenie podnieśliśmy średnio o 7%! Chcemy, być stabilnym miejscem pracy, które daje możliwość rozwoju.
 3. Prywatna opieka medyczna dla naszych Pracowników i ich Rodzin. Wiemy, jak ważna jest ochrona zdrowia i życia, dlatego naszym Pracownikom gwarantujemy bezpłatną prywatną opiekę medyczną. W jej ramach mogą oni skorzystać z porad 24 lekarzy specjalistów oraz bogatego pakietu około 240 badań i zabiegów ambulatoryjnych. Co więcej, taką ochroną Pracownicy mogą objąć również swoich najbliższych! Prywatna opieka medyczna dla członków rodziny to dodatkowa gwarancja bezpieczeństwa w atrakcyjnej cenie.
 4. Ubezpieczenie na życie. Osoby zatrudnione mogą również przystąpić do ubezpieczenia grupowego Allianz, które jest dodatkową ochroną życia i zdrowia oraz gwarancją bezpieczeństwa.
 5. Profilaktyka i edukacja. Równie ważna jak opieka medyczna jest dla nas odpowiednia profilaktyka i edukacja. Dlatego prowadzimy akcje informacyjne, w ramach którego zachęcaliśmy naszych Pracowników do zgłaszania się na badania profilaktyczne i zwracaliśmy ich uwagę na problem raka.
 6. Wyprawka dla pierwszoklasisty. W ramach pakietu socjalnego na nasze wsparcie mogą liczyć również dzieci Pracowników rozpoczynające naukę! Pierwszaki otrzymują wyprawkę w postaci tornistra i zestawu przyborów szkolnych. Taki prezent dla pierwszoklasisty to prawdziwa gratka!
 7. Prezenty świąteczne. Okres świąteczny to wyjątkowy czas dla nas i naszych Pracowników. Chcemy, by mogli go spędzać w miłej atmosferze, dlatego wręczamy im prezenty firmowe! Tradycją jest, że Pracownikom przed świętami przekazujemy dodatkowe wsparcie finansowe w postaci bonów świątecznych. Przygotowujemy też paczki ze słodyczami dla ich dzieci. W ten sposób dbamy o miłą atmosferę w pracy i sprawiamy, że święta stają się jeszcze bardziej wyjątkowe!
 8. Program Mentor – pewny start. Jeśli się uczyć, to tylko od najlepszych i tych najbardziej doświadczonych – taka idea przyświeca twórcom wprowadzonego w naszej firmie programu Mentor. Jego celem jest przyjemna i łatwa adaptacja nowego członka zespołu do pracy. Już pierwszego dnia przydzielamy mu mentora, czyli starszego stażem kolegę, który pomaga w przystosowaniu się do warunków pracy oraz ułatwia integrację ze współpracownikami. Mentor jest godnym zaufania i szczerym partnerem, który sprawia, że pierwsze dni w nowym miejscu pracy stają się przyjemnością!
 9. Świetne przygotowanie i podnoszenie kompetencji. Zaczynasz pracę? Zadbamy o Ciebie od samego początku! Z myślą o nowych Pracownikach starannie opracowaliśmy programy wdrożeniowe, by byli oni jak najlepiej przygotowani do wykonywania swoich obowiązków. Organizujemy także różnorodne szkolenia, a szczególny nacisk kładziemy na rozwój kompetencji miękkich. Wspierają nas w tym profesjonalne firmy”.1

tease

No cóż, a teraz zastanówmy się troszeczkę, no pomyślmy jeszcze chwileczkę . . . . .

A teraz odpowiedzmy sobie na pytanie, jaki to nasz pracodawca (?) oferuje tak wspaniałe warunki pracy?

Muszę Was zmartwić, albowiem:

 • Ta interesująca oferta nie dotyczy osób, które muszą zdawać jakikolwiek państwowy egzamin w TDT przed otrzymaniem tej pracy.
 • Ta ciekawa dla nas oferta nie dotyczy stanowisk, które kontroluje Policja, gdzie wchodzi nam na głowę TDT, gdzie miesza nam niejedno Starostwo, a do tego wymusza coś właściciel, gdzie Inspekcja Transportu Drogowego trzyma parasol ochronny nad przedsiębiorcami, gdzie „Tajemniczy Klient” już gotowy, gdzie Straż Miejska + pies z kulawą nogą już szczeka i tylko czeka, aby ugryźć!
 • Ta atrakcyjna oferta nie dotyczy pracy na umowę zlecenie, na umowę o dzieło, na próbę, itd., itp., et’cetera, jak to ma miejsce w przypadku wielu naszych SKP.
 • Ta godna rozważenia oferta nie dotyczy pracy, gdzie każdy woźny w starostwie wie lepiej, jak interpretować regulujące ją przepisy.
 • Ta oferta, która jest już europejskim standardem, nie dotyczy stanowisk pracy, które można utracić na podstawie arbitralnych administracyjnych decyzji na 5 lat.
 • Ta oferta nie dotyczy pracy, gdzie co kwartał zmieniają się regulujące ją przepisy, i której regulacje naruszają Prawo Konstytucyjne i regulacje prawne UE.

A teraz wyjawię Wam tę brutalną prawdę: ta oferta dotyczy pracowników Lidl-a na Waszym osiedlu, gdzie zarobki oscylują na poziomie 3.000 zł brutto/netto, czyli tyle, ile zarabiają nasi niektórzy Koledzy na Okręgowych SKP, już nie mówiąc/pisząc o Podstawowych SKP – i zawsze, Zawsze, ZAWSZE bez tych socjalnych w/w dodatków!

Mam nadzieję, że pomyślicie o tym.

thinking

I pozdrawiam

dziadek Piotra

– – – – – – – – – –

1 Na podstawie: http://kariera.lidl.pl/cps/rde/career_lidl_pl/hs.xsl/2391.htm