WYBUCH SAMOCHODU Z GAZEM I ROLA TDT

Wybuch samochodu z GAZ-em i rola TDT w świetle prokuratorskich ustaleń.

bomb

W komentarzu do artykułu pt. „GAZ a WK” z dnia 28 czerwca 2018 r. – http://www.diagnostasamochodowy.pl/2018/gaz-a-wk/ Pan/Kolega „simtek” był uprzejmy wskazać link do internetowej strony1 sugerując tym samym, że posiadanie instalacji gazowej w samochodach samo w sobie jest niebezpieczne i rzekomo wymaga dodatkowej interwencji ze strony TDT (?).

Jak Wam zapowiadałem i relacjonowałem, zwróciłem się więc Sandomierskiej Policji z prośbą o informację. Ale oni nabrali wody w usta, i pomimo upływu miesięcznego terminu nie byli w stanie odpowiedzieć mi/nam, co ustalili w wyniku prowadzonego pod nadzorem swojej Prokuratury postępowania przygotowawczego.

sad

Mając do nich pewien sentyment postanowiłem im odpuścić, i zwrócić się w tej sprawie bezpośrednio do Prokuratury.

I oto otrzymaliśmy stosunkowo szybko (w stosunku do opieszałej Policji w Sandomierzu) odpowiedź, w którą warto wczytać się uważnie (poniżej).

Jedno nie ulega wątpliwości, instalacje GAZ-owe w naszych samochodach są bezpieczne, a niebezpieczeństwa stwarzają tylko Ludzie swoimi błędami.

Na początku pozwalam sobie przytoczyć i przypomnieć treść pytań, a potem już to pismo z odpowiedzią.

hero

I pozdrawiam

dP

– – – – – – – –

Prokuratura Okręgowa w Kielcach

Szanowni Państwo.

Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w uzyskaniu informacji z uwagi na fakt, że Policja nie udziela mi odpowiedzi w poniższej sprawie.

Bardzo proszę o DS tej sprawy, jej wynik oraz odpowiedź na poniższe pytania, które przedstawiłem także Policji w Sandomierzu.

Generalnie chodzi o odpowiedź na pytanie, co było przyczyną opisanego zdarzenia z kwietnia 2015 r. (sobota) na internetowych stronach http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/sandomierz/art/8125300,wybuch-samochodu-w-sandomierzu-poparzony-mezczyzna-trafil-do-szpitala,id,t.html

W szczególności o ewentualne potwierdzenie, czy:

1/ przyczyną była nieszczelność instalacji gazowej w tym pojeździe,

2/ jaki termin minął od ostatniego badania technicznego do dnia wypadku,

3/ czy w DR (dowodzie rejestracyjnym) był wpis „GAZ”,

4/ czy w chwili wypadku instalacja gazowa posiadała dopuszczenie TDT.

Informuję uprzejmie, że jestem właścicielem internetowego portalu „Informator insp. UDS-a” pod adresem www.diagnostasamochodowy.pl skierowanego do środowiska uprawnionych diagnostów samochodowych, a poruszane zagadnienie mieści się w zakresie naszych codziennych powinności..

W oczekiwaniu odpowiedzi pozostaję,

z poważaniem (…).”

– – – – – – – – – – – – – – – –

1 http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/sandomierz/art/8125300,wybuch-samochodu-w-sandomierzu-poparzony-mezczyzna-trafil-do-szpitala,id,t.html

1,258 total views, 8 views today