NW NA WAKACJE

NW na wakacje, czyli dla fachowców branży motoryzacyjnej ciekawe atrakcje.

wondering

Ten lipcowo-sierpniowy egzemplarz NW otrzymałem już dość dawno temu. Przyszedł więc już najwyższy czas, abym omówił to i owo, bo zawarte tematy wcale nie są wakacyjne.

Reklamy

Na pierwszej stronie mamy bardzo ciekawą informację o katowickim ProfiAuto Show, które odbyło się pod hasłem „motoryzacja przyszłości” w dniach 23 – 24 czerwca br. Dokończenie tego tematu mamy na stronie nr 10 i 11.

Na stronie nr 8 mamy całą szpaltę o Festiwalu Klasyków Motoryzacji pt. „Klasyki odkryte na nowo”. Grono miłośników zabytkowej motoryzacji powiększa się, tak jak powiększają się też obroty warsztatów, które podjęły się trudu renowacji zabytków.

Reklamy

lookdown

Nieco (?) kontrowersyjnie wyróżniają się artykuły:

  1. pt. „Recykling pojazdów znowu na opak? – str. 39.
  2. pt. „Nowe normy emisji (…) – str. 27, gdzie możemy przeczytać o nowych normach emisji dwutlenku węgla (CO2), co może oznaczać koniec dla diesla. W artykule tym mamy informacje o nieco (?) niewdzięcznej roli, jaka przypadła Prezesowi Alfredowi Franke z SDCM. Mianowicie ma zostać hamulcowym oczekiwanych zmian w zakresie obniżenia poziomów emisji spalin do 2025 r. Usprawiedliwieniem dla ograniczenia społecznych (i zdrowotnych oraz klimatycznych) oczekiwań mają być rosnące przychody branży producentów części motoryzacyjnych. Z tego artykułu wynika nieco przykry wniosek, że dla kasy warto zrezygnować z naszej lepszej przyszłości dla nas i dla naszych dzieci.

Z powyższą tematyką korespondują też artykuły:

  • pt. „Ochrona przed szkodliwymi zanieczyszczeniami”, który znajdziemy na str. 32.
  • pt. „Diesli do napraw jeszcze długo nie zabraknie” ze strony 33.
  • pt. „Regeneracja filtrów” ze strony 37.

thumbsup

Na osobne omówienie zasługuje artykuł, którego autorem jest dr inż. Kazimierz Sitek (strona 34 i 35. Tym razem omawia on bardzo dla nas ważne zagadnienie diagnozowania układu hamulcowego.

Mamy tu szczegółowo omówione urządzenia płytowe i rolkowe wraz z danymi technicznymi urządzeń rolkowych do kontroli działania hamulców firmy Unimetal. Uważam, że każdy artykuł W. Szan. Autora powinien obowiązkowo zasilić biblioteczkę na każdej naszej SKP.

hi

Do naszej biblioteczki na SKP powinien także trafić artykuł mgr inż. Stefana Myszkowskiego pt. „Układ ABS – hamowanie pojedynczego koła” – str. 40 i 41 oraz artykuł Michała Baranowskiego pt. „Serwis samochodu elektrycznego – co trzeba wiedzieć” – str. 53.

Zaś moje szczególne zainteresowanie wzbudziła porada prawna mgr Roberta Gorczycy dotycząca zawału serca w czasie pracy. Bo ostatnio nasza praca na SKP stała się tak stresująca, że warto przeczytać o ewentualnych konsekwencjach zawału serca na SKP, jako wypadku przy pracy w wyniku narastającego stresu.

I to tyle, co chciałem Wam przekazać o wakacyjnej zawartości ostatniego NW nr 7 i 8 (226).

hero

Pozdrawiam

dziadek Piotra

– – – – – – – – – – –