CUD NA SKP I ZNIKAJĄCA CIĘŻARÓWKA

„Znikająca” ciężarówka i cud na stacji diagnostycznej

Opublikowano: czwartek, 16, maj 2019

W środę 15.05.2019 r., inspektorzy ełckiego oddziału warmińsko-mazurskiej inspekcji transportu drogowego, wraz z funkcjonariuszami Policji, prowadzili działania kontrolne pod nazwą Truck&Bus. W ramach prowadzonej operacji, inspektorzy udzielili wsparcia policjantom kontrolującym ciężarówkę, której kierowca nie okazał dowodu rejestracyjnego swego pojazdu. Istotne znaczenie ma fakt, że pojazd został zatrzymany do kontroli w Nowej Wsi Ełckiej, około godz. 7:50, a przeprowadzone przez Policję, sprawdzianie danych pojazdu w Centralnej Ewidencji Pojazdów, wykazało upływ terminu ważności badań technicznych, z dniem 10.05.2019 r. Dalsze szczegółowe czynności kontrolne zostały przeprowadzone przez inspektorów transportu drogowego. W ich trakcie, około godziny 8:40 ponownie sprawdzono pojazd w bazie CEP
i stwierdzono, że pojazd „niezauważenie” dla kontrolujących, „oddalił się” z miejsca kontroli, czego „potwierdzeniem” było ujęte w Centralnej Ewidencji Pojazdów, potwierdzenie badania techniczne wykonanego w dniu 15.05.2019, o godzinie 8:02, przez jedną ze stacji diagnostycznych z terenu Warmii i Mazur.

Reklamy

W związku z możliwością popełnienia przestępstwa, poprzez poświadczenie przez diagnostę wykonania badania technicznego pojazdu, bez jego faktycznego przeprowadzenia, inspektorzy przekazali sprawę do prowadzenia przez pion kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

Niezależnie od powyższego, inspektorzy w stosunku do przewoźnika, rozpoczęli procedurę administracyjną, przewidzianą w sytuacji stwierdzenia wykonywania przewozu drogowego pojazdem nieposiadającym aktualnego okresowego badania technicznego potwierdzającego jego zdatność do ruchu drogowego.

Reklamy

http://www.witd.olsztyn.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=279%3Aakcja&catid=8&Itemid=102&fbclid=IwAR01PV7xSJ_TwyhkXm6PozOmVC_NgwFVWIJCvPpNym7iPUiVS5EHvEFjGnM