KOLEJNE WIRTUALNE BT

Przegląd pełen wątpliwości

Podejrzenie popełnienia przestępstwa poświadczenia nieprawdy w dokumentach i przekazanie sprawy policji. Tak skończyła się kontrola jednej z ciężarówek, zatrzymanej tuż po przekroczeniu granicy. Kontrolę przeprowadziła śląska Inspekcja Transportu Drogowego.

Kierowca wracał z Włoch. Przewoził materiały niebezpieczne (ADR). Został zatrzymany do rutynowej kontroli 7 sierpnia na autostradzie A1 w Gorzyczkach. Wstępne oględziny wykazały drobne braki w oznakowaniu transportu. Jednak dalsza weryfikacja, m.in. analiza danych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) wskazała poważniejsze naruszenia.

Reklamy

Jak wynikało z ewidencji przegląd ciągnika wykonano dzień wcześniej, zatem w chwili kiedy pojazd był za granicą. Niewłaściwe były także wskazania drogomierza pojazdu. Podczas kontroli licznik wykazał niższą wartość od zapisanej w badaniu figurującym w bazie CEPiK. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa – poświadczenia nieprawdy w dokumentach, inspektorzy przekazali sprawę policjantom z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą.

 

https://gitd.gov.pl/fileadmin/user_upload/Przeglad3.jpghttps://gitd.gov.pl/fileadmin/user_upload/Przeglad1.jpg