NIE LEKCEWAŻ, PROSZĘ

Nie lekceważ, proszę!

Sytuacja nie jest normalna, nie jest banalna i nie jest zdrowa. Jest na pewno trochę (?) nieprzewidywalna i nietuzinkowa.

Reklamy

Proszę, nie lekceważmy zagrożenia.

Każdy z nas ma rodzinę, rodziców, dziadków, bliskich. Każdy z nas chce być zdrowy i nie chce stwarzać potencjalnego zagrożenia dla drugiego człowieka. Ryzyko podejmowane przez nas nie jest oczywiście, choćby w 1/100000% porównywalne do heroizmu służb medycznych i mundurowych. Ale my też jesteśmy ludźmi. Apeluję więc do właścicieli Stacji Kontroli Pojazdów oraz do Obywateli naszego Kraju, aby w całej otaczającej nas rzeczywistości przeciętny Kowalski w pracowniku SKP zobaczył też człowieka.

Reklamy

Pracuję na Stacji Kontroli Pojazdów, na których każdego dnia każdy z moich kolegów i koleżanek przeprowadza czynności kontrolne pojazdów oraz rozlicza je finansowo. Mamy do czynienia z przeróżnymi osobami – od księdza po prostytutkę.

Każdy z Państwa ma oczywiście prawo do różnego podchodzenia do kwestii koronawirusa. Ale apeluje: nie zapominajmy, że pracownik SKP to też człowiek. Państwo staracie się, aby transakcje były sprawne, płacicie Państwo kartą lub telefonem oraz konkretne bez zbędnych roszczeń i komentarzy i za to Państwu z całego serca bardzo dziękujemy.

Zdarza się jednak też inny wariant, część społeczeństwa traktuje nas źle. Zdarzają się przypadki osób awanturujących się o to, dlaczego określamy stan techniczny pojazdu jako N-egatywny. Dla Państwa to tylko jedno BT (badanie techniczne), my w ciągu roku mamy ich bardzo wiele.

I tutaj mały apel: jeżeli to możliwe starajmy się płacić kartą, nie nachylajmy się zanadto w stronę insp. Uprawnionego Diagnosty Samochodowego, nie awanturujmy się z powodu prewencyjnie wprowadzonych działań, które mają minimalizować możliwość zarażenia.

Niektórzy z Państwa wyśmiewają noszenie przez pracowników rękawiczek oraz wchodzą w dyskusję światopoglądowe. Najgorsze są jednak osoby, które kichają i kaszlą nam prosto w twarz….

Prawda jest taka, że część z nas może nawet nie wiedzieć, że już jest chora i zaraża innych.

Do właścicieli SKP: rozważcie Państwo w tym trudnym okresie możliwość ograniczenia przez nas bezpośrednich kontaktów z kontrolowanym klientem.

Każdy z nas ma rodzinę, rodziców, dziadków, bliskich. Każdy z nas chce być zdrowy i nie chce stwarzać potencjalnego zagrożenia dla drugiego człowieka.

Ryzyko podejmowane przez nas nie jest oczywiście, choćby w 1/100000% porównywalne do heroizmu, bo inaczej tego nazwać nie potrafię, ze strony służb medycznych i mundurowych. Ale my też jesteśmy ludźmi. Gorący apel: Szanujmy się nawzajem!

Podpisano, Człowiek”.

– – – – – – – – –

1/

Na podstawie: Apel pracownika stacji benzynowej. „My też jesteśmy ludźmi” [LIST DO REDAKCJI], dzisiaj 20:27 https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-w-polsce-apel-pracownika-stacji-benzynowej/39tkvpc

2/

Czy decyzja o wstrzymaniu rejestracji pojazdów nie daje do myślenia (?): https://motoryzacja.interia.pl/news-koronawirus-wstrzymane-rejestracje-samochodow,nId,4379676