CENNA INICJATYWA SZKOLENIOWA

Rate this post

– To będzie pierwszy rok naszej szkoły samochodowej. Już pierwsze dni po ogłoszeniu naboru otrzymaliśmy wiele zgłoszeń, co było potwierdzeniem, że to trafiona i potrzebna inicjatywa. Liczba uczestników stale rośnie – mówi Piotr Łukaszewicz, redaktor portalu branżowego warsztat.pl, który jest współorganizatorem szkoły samochodowej.

4 dni temu  12.07.2021, ~ Administrator   

 
 
Ruszamy we wrześniu! Dołącz do naszej szkoły samochodowej. Na koniec dyplom zawodowy!

Wykładowcami naszej szkoły będą nasi autorzy – znani i cenieni w branży eksperci.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się organizowana przez nas Nowoczesna Szkoła Samochodowa. Rekrutacja trwa, a zajęcia ruszają we wrześniu. Są jeszcze wolne miejsca. Zwlekać jednak nie warto, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Przyznamy, że duża liczba zgłoszeń zaskoczeniem nie jest. Wygodna forma, niskie czesne, a na końcu dyplom, który otwiera wiele zawodowych drzwi.

Zawód – technik pojazdów samochodowych

Takie uprawnienia otrzymają absolwenci. Zajęcia trwają półtora roku, odbywają się drogą internetową, a edukację kończy egzamin państwowy. W trakcie zajęć należy również zaliczyć praktykę zawodową w wybranym warsztacie.

Mówimy o dwóch kwalifikacjach – MOT.06 (organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych) oraz MOT.05 (obsługa, diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych).

To umożliwi naszym absolwentom pracę w zawodzie m.in. diagnosty samochodowego, gdzie nie wystarczy nawet wieloletnie doświadczenie warsztatowe. Aby podejść do egzaminu na diagnostę i pracować w Stacji Kontroli Pojazdów, trzeba mieć wykształcenie średnie techniczne. Dlatego nasza oferta skierowana jest to osób, które mają wykształcenie średnie lub wyższe, ale inne niż obsługa czy serwisowanie aut.

– Oferta szkoleniowa spotkała się z bardzo dużym odzewem – mówi Waldemar Ałdaś, współorganizator „Nowoczesnej Szkoły Samochodowej”. – Zgłaszają się głównie ludzie z branży, z wieloletnim doświadczeniem, którzy z powodu braku odpowiedniego dyplomu mają ograniczone możliwości rozwoju. Są także młodzi ludzie, którzy przejmują serwisy czy SKP po rodzicach. Im także brakuje dyplomu zawodowego, bo edukowali się w kierunku ekonomii czy marketingu. Naszym przyszłym uczniom podoba się głównie krótki czas trwania szkoły, bo to zaledwie półtora roku, oraz wygodna forma online. To bez porównania mniejszy wysiłek, a przede wszystkim krótszy czas, niż nadrabianie zaległości na studiach czy w szkołach stacjonarnych.

Co ważne, dzięki dofinansowaniu, uczniowie mogą liczyć na na niskie czesne – 2000 zł za całość (kurs płatny w 2 ratach po 1000 zł). Szkoła rusza we wrześniu 2021 roku. Więcej informacji znajdziecie na www.szkolasamochodowa.pl. Tam też można dokonać wstępnych, niezobowiązujących zapisów. Więcej informacji udziela Waldemar Ałdaś, pod numerem telefonu 604 447 504 oraz adresem waldemar[email protected].