DIAGNOŚCI JEDNAK PROTESTUJĄ

Rate this post

Diagności jednak protestują (sic!)!

Na naszych branżowych internetowych forach nic tak nie podnosi ciśnienia niektórym naszym Kolegom, jak jakaś niesprawdzona informacja o tym, że rzekomo pracodawcy SKP, cyt.: „gęby sobie wycierają naszym środowiskiem zawodowym” oraz, że cała akcja protestacyjna na SKP nie jest popierana przez diagnostów.1

Wielce Szanowne Koleżeństwo.

Ja nie jestem właścicielem żadnej SKP i popieram ten protest organizowany przez PISKP.

Wczoraj napisałem o tym, że wszystkie SKP w Chojnowie włączyły się do akcji protestacyjnej PISKP i solidarnie zamkną swoje SKP na te 3 godziny, o czym także poinformowało już radio Legnica FM – https://legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/16-fakty-legnica/45840-nie-zrobisz-badan-technicznych-pojazdu-diagnosci-beda-protestowac

Bo jednak można się dogadać. Tylko ktoś zawsze musi to zainicjować, co wcale nie jest takie trudne, jak sobie wyobrażacie. Rozmowy w tym zakresie były krótkie, konkretne i treściwe. O sprzyjającej atmosferze do tych rozmów świadczyły też plakaty protestacyjne rozwieszone na drzwiach wjazdowych na SKP i wewnątrz hal przeglądowych.2

Właściciele tych wszystkich SKP w Chojnowie, którzy potrafili jednak się dogadać i zgodzili się solidarnie na ten protest nie tylko, że także posiadają nasze uprawnienia, ale także na bieżąco wykonują w praktyce wszystkie nasze czynności na ścieżce diagnostycznej! Więc są naszymi Kolegami w tym trudnym zawodzie! To też są diagności i Oni też protestują!

A jak ktoś nie wierzy, to proszę przyjechać do Chojnowa w dniu 29 września br., w godzinach 12,oo – 15,oo. Przekonacie się osobiście, jak protestują diagności!3

Chociaż teraz myślę, że jeszcze lepiej będzie, jak jednak większość z nas pojedzie do Warszawy w tym dniu, aby dać wyraz naszej determinacji w trosce o zwykłą ludzką sprawiedliwość.

I jeszcze jedno.

Jeżeli nam w Chojnowie udało się dogadać w sprawie tej akcji protestacyjnej, to dlaczego nie można tego powtórzyć w Legnicy, w Polkowicach, w Bolesławcu, w Jaworze, w Złotyryi, czy też w całkiem innym miejscu w Polsce?

Naprawdę nie ma komu wykonać paru telefonów do sąsiednich SKP w Waszych miejscowościach, czy Wam się po prostu nie chce powalczyć o Waszą przyszłość?

A może tego nie potraficie (wykonać tych paru telefonów do sąsiadów)?

Bo jeśli tego nie potraficie, ale jednak chcecie, to napiszcie do mnie a ja przyjadę i za Was to załatwię.4

Chojnów jest przykładem miasta, w którym nie udało się nasze dyżurne, branżowe czarnowidztwo. Wasze miasta, Wasze powiaty także mogą przełamać ten kłamliwy obraz naszej rzeczywistości, gdzie jakakolwiek współpraca podobno nie jest możliwa.

W najlepszej sytuacji są jednak nasze sieci SKP, te na Wschodzie, te na Zachodzie, na Południu i te na Północy Polski. Bo zarządzane są centralnie. Więc mam nadzieję, że właściciele tych naszych sieci SKP już dawno podjęli o tym decyzję, aby w dniu 29 września 2022 roku na te trzy godziny od 12,oo do 15,oo wszystkie SKP należące do ich sieci zostały jednak zamknięte! Także po to, aby dać świadectwo nie tylko tym faktom, że:

  • także diagności mogą wziąć udział w tej naszej branżowej akcji protestacyjnej,

ale także dokonać próby zmiany wizerunku naszych nieco (?) samolubnych sieci na ten rodzaj podmiotu, któremu

  • w potrzebie nie jest obca solidarność zawodowa i branżowa, a moralność nie jest pustym słowem.

 

Trzymajmy się pionu i poziomu

dziadek Piotra

– – – – – – – – – – – – –

2 Plakaty wydrukowane z internetowej strony PISKP

4 Tylko musicie mi zarezerwować jakiś hotel ze śniadaniem, co w przypadku dużego miasta z dużą ilością SKP (np. Wrocław, Opole, Poznań, Szczecin, itd., itp., et’cetera) nie będzie dużym kosztem, bo rozłoży się na wszystkie tamtejsze SKP.