EGEA DLA PREZESA BARANKIEWICZA

Rate this post

Polak sekretarzem generalnym EGEA!

Marcin Barankiewicz, prezes PISKP, podczas ubiegłorocznej konferencji w Zakopanem. Fot. Piotr Łukaszewicz

Marcin Barankiewicz, prezes Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, został wybrany na sekretarza generalnego EGEA – European Garage Equipment Association. To europejskie stowarzyszenie związane z sektorem wyposażenia warsztatowego, które w Brukseli dba o interesy branży. Polskim członkiem EGEA jest Stowarzyszczenie Techniki Motoryzacyjnej.

– Życzymy Marcinowi dużo pomyślności i sukcesów w nowej roli. Mamy nadzieję na częste kontakty, zwłaszcza, że już w maju odbędzie się walne zebranie EGEA w Gdańsku – podaje STM. Do gratulacji i życzeń dołącza się redakcja warsztat.pl oraz Nowoczesnego Warsztatu.

Marcin Barankiewicz jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również Szkołę Prawa Amerykańskiego na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Florydy, a także studia podyplomowe na Uczelni Łazarskiego. Pracuje w PISKP od 2007 r. Na początku jako specjalista ds. organizacyjno-prawnych, a od 2010 r. pełnił funkcję Dyrektora Biura Izby. W czerwcu 2020 r. Rada PISKP wybrała go na Prezesa Zarządu.

PISKP podaje, że Marcin Barankiewicz złożył rezygnację z pełnionej funkcji z dniem 31 marca 2024.
Nowy prezes izby zostanie wybrany najprawdopodobniej podczas wiosennego spotkania członków w Zakopanem.
– – – – – – – – – – – – – – –
źródło: 01.02.2024, ~ https://warsztat.pl/artykuly/polak-sekretarzem-generalnym-egea,77393?

Loading