ZDANIEM POLICJI I PROKURATURY: WIRTUALNE OBT NIE JEST PRZESTĘPSTWEM ! ! !

Rate this post

Policja i Prokurator twierdzi, że OBT Fiata na odległość nie jest przestępstwem?!?!

Czegoś takiego dawno nie grali. To jest jak policzek wymierzony ręką RP w twarz każdego przedstawiciela naszej branży! Świadczy to o ruinie prawnej, w jakiej znajduje się nie tylko nadzór WK/starostwa (zapewne do dziś w tej sprawie nie kiwnęli nawet palcem!), ale także o ruinie prawnej, w jakiej znajduje się Policja i Prokuratura po 8 latach rządów PiS.

Poradzili sobie z biciem Kobiet, ze zwalczaniem Pegasusem opozycji, ale tolerowali zdrajców i przestępców na szczytach władzy. Zapomnieli o tym, czym powinno być PRAWO!

Jak donoszą niezależne media „W Polsce można przeprowadzić badanie techniczne auta na odległość. „Nie doszukano się znamion przestępstwa„. A to przecież typowe tzw. „wirtualne BT”, które jest zwykłym oszustwem!

Z treści tego artykułu wynika, że w czerwcu 2023 r. Fiat Ducato stał sobie na placu w Zawierciu, ale jednocześnie przeszedł okresowe i obowiązkowe BT w Jaworznie – i to z wynikiem „P”-pozytywnym (sic!)!

Aż się wierzyć nie chce, że Policja i Prokuratura nie znalazły podstaw, żeby postawić komuś zarzuty. To jest jakiś kosmos, a może Prawny Koszmar.

Nie podejrzewam korupcji, chyba, że tradycyjnej dla Śląska, czyli politycznej. To chyba znowu jakieś bagno lub co najmniej wielka Kałuża!

Zastanawiam się, czy w tej sprawie nie należy postawić zarzutów niedopełnienia obowiązków temu prokuratorowi, który to postępowanie umorzył?

Świadkiem w tej sprawie jest Pan Krzysztof, który mieszka w Zawierciu, i który jest użytkownikiem tejże lawety marki Fiat Ducato. Użytkuje ją zgodnie z umową najmu (z możliwością jej późniejszego odkupienia).

Gdy stwierdził, że ta laweta nie ma aktualnego OBT, to nawiązał telefonicznie kontakt z firmą, która jest właścicielem pojazdu. Po drugiej stronie telefonu poinformowano go, że nie ma się czym martwić, że to błąd, a auto rzekomo ma ważne OBT, ale . . . . . . . . . . . – nie zostało to odnotowane w systemie (sic!).

No . . . . . ., czyżby to był tryb awaryjny?

Gdy po kilka dniach ponownie sprawdzono w CEPiK ten pojazd, to okazało się, że już rzeczywiście ma ważne to OBT. Tyle tylko, że to BT nie wykonano w Jaworznie dużo wcześniej i jeszcze przed wynajęciem tego Fiata przez Pana Krzysztofa, tylko 9 czerwca ‘23, gdy auto stało na placu w Zawierciu.

Więc to jednak nie był tryb awaryjny!

Tą sprawą zajmował się Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie. Przedmiotem postępowania było ustalenie, czy doszło do przyjęcia korzyści majątkowej za poświadczenie nieprawdy poprzez dokonanie wpisu do DR o „P”-pozytywnym wyniku OBT, a także dokonania wpisu w CEPIK-u.

Nie wiemy, czy w tym przypadku nasz kolega wystawił zaświadczenie. Prawdopodobnie nie, bo dla kogo? Miałby wysyłać je na koszt SKP pocztą do Zawiercia?

Mnie ciekawi, czy przedstawiciel firmy, która jest właścicielem tegoż Fiata zadzwonił bezpośrednio do naszego kolegi, czy też miał chody u właściciela tej SKP, który następnie zmusił pracownika do wykonania tego wirtualnego OBT.

Cyt.: „Starszy sierżant Dawid Rutkowski, który sporządził notatkę po zakończeniu śledztwa, przekazał, że nie uzyskano materiału dowodowego, który wskazałby, że w „zachowaniu diagnosty przeprowadzającego badanie można by wykazać zamiar popełnienia przestępstwa”.”

Jeśli to starszy sierżant podejmuje merytorycznie prawne decyzje zamiast swojego przełożonego w KMP i zamiast tamtejszych prokuratorów, to nasze państwo jest w widocznej ruinie prawnej!

Być może, że właściciel tego samochodu lub tej SKP ma też tzw. „chody” w organach ścigania, bo nie podejrzewam łapówki. Chociaż jest wiele orzeczeń sądowych, gdzie przyjęto w podobnych sprawach, że w takich przypadkach wartość 98 zł za OBT jest wręczeniem korzyści majątkowej, czyli jednak łapówką.

Kuriozalne jest też oficjalne stanowisko prokuratury w tej sprawie, cyt.: „Prokuratura stwierdza, że nie zaprzeczała zapewnieniom pana Krzysztofa, że w trakcie badania w Jaworznie fiat znajdował się w Zawierciu. Zgromadzony materiał dowodowy nie pozwolił jednak na postawienie zarzutów diagnoście.”

– to może to wirtualne OBT wykonał właściciel tej SKP (bez uprawnień?)?

O tej bulwersującej sprawie napisał nieco szerzej Wojciech Todur w dniu 15.05.2024, 08:01 – W Polsce można przeprowadzić badanie techniczne auta na odległość. 'Nie doszukano się znamion przestępstwa’ (wyborcza.pl) 

 

Trzymajmy się tylko Prawa

a znikną problemy i każda obawa

dziadek Piotra

– – – – – – – – – – – –

1

Loading