ZAWODOWE ZMAGANIA

Rate this post

Zawodowe zmagania Uprawnionych Diagnostów Samochodowych.

Z uwagi na niewiadomą, jaką jest najbliższa przyszłość naszych branżowych zmagań, pozwoliłem sobie na przypomnienie Wam tych paru osiągnięć naszych Kolegów. Bo nie wiemy, jak rozwinie się sytuacja z koronawirusem. Więc nie wiemy też, czy odbędą się nasze jesienne Mistrzostwa Diagnostów i Uczniów w Legnicy, czy dotrzymają współorganizatorzy i sponsorzy.

Zawodowe zmagania diagnostów samochodowych rozpoczęły się w 2015 r. Była to inicjatywa legnickiego oddziału SITK, któremu przewodzi Prezes Tadeusz Chodorowski. Zmagania te trwają do dziś, nie tylko przy organizatorskim wsparciu tamtejszego Oddziału NOT. Bo różnego rodzaju wsparciem tej inicjatywy mogą poszczycić się także inne branżowe organizacje, jak np. Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej (STM), PZM-ot, Speed Car, PISKP, Tuv-Pol, PISKP, Norcom, Simp-AutoMex, firma KAWKA z Chojnowa, MPK z Legnicy, Politechnika Poznańska, OSDS i inne.

Zawodowe zmagania Uprawnionych Diagnostów Samochodowych stały się ważnym wydarzeniem branżowym, którego nie sposób przecenić, gdyż oprócz tradycyjnego elementu rywalizacji zawierają w sobie także ważny element związany z koniecznym podnoszeniem umiejętności zawodowych uczestników. W tych zmaganiach ocenie podlega nie tylko poziom wiedzy teoretycznej ale także umiejętności praktyczne na kanale przeglądowym.

Istotnym uzupełnieniem tej naszej zawodowej rywalizacji jest także realizowana w podobnym zakresie rywalizacja młodzieży ze szkół samochodowych.

Te zawodowe zmagania rozpoczęły się w 2015 roku w trakcie Konferencji Transportowej w Legnicy, której tradycyjnym organizatorem był Legnicki Oddział SITK.

W kwietniu 2016 roku udało się te zmagania przenieść do Poznania, gdzie w trakcie Targów Techniki Motoryzacyjnej odbyła się druga tura tych zmagań.

Kolejna ich edycja miała miejsce na Dolnym Śląsku w czerwcu 2016 r. w Lubinie.

Po roku, w czerwcu 2017 r. udało się powtórzyć tę dolnośląska edycję w Lubinie.

W kolejnym 2018 roku zmagania te odbyły się ponownie na Targach Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu.

Zwieńczeniem dotychczasowego wysiłku organizatorów były ostatnie Mistrzostwa Polski Diagnostów i Uczniów na Diagnostów w Legnicy dnia 26 października 2019 r.

Dotychczas tytułem najlepszego diagnosty w Polsce może poszczycić się kolega Dariusz Ostrowski, reprezentujący PZM-ot w Lubinie, który czterokrotnie uczestniczył w tych zmaganiach zdobywając 15 punktów.

Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajmuje kolega Zbigniew Drzewiecki z ilością 13 pkt.

Trzecie miejsce zajmują ex aequo koledzy Łukasz Ciepiela i Arkadiusz Małek uzyskując 10 pkt.

W pierwszej dziesiątce najlepszych diagnostów samochodowych w Polsce plasują się jeszcze koledzy: Krzysztof Skuza, Kazimierz Koński, Paweł Cymbalista, Dariusz Kurzyński, Zdzisław Wróbel, Karol Domański, Andrzej Kurek i Edward Sech.1

W zmaganiach tych, oprócz wyłonienia najlepszego diagnosty samochodowego toczy się także walka o zwycięstwo drużynowe dla najlepszej SKP. Do rywalizacji drużynowej dopuszczone są także inne podmioty lub organizacje, które są w stanie wystawić swoje przedstawicielstwo w postaci stosownej drużyny.

W zmaganiach o zwycięstwo drużynowe walczą zespoły dwuosobowe.2

Dotychczas najlepsza SKP w Polsce, to Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów z Lubina należącej do PZM-ot OZDG we Wrocławiu, która uzyskała 17 pkt.

Drugie miejsce zajmuje Stacja Kontroli Pojazdów firmy RE-WO w Lubinie z ilością 14 pkt.

Trzecie miejsce zdobyła drużyna firmy Speed Car” Spółka z o.o., Zamość, ul. Odrodzenia 22, należąca do sieci Speed Car Spółka z o.o. w Świdniku.

Kolejne miejsca w grupie najlepszych dziesięciu drużyn w Polsce zdobyły reprezentacje:

4. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie,

5. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

6. OSKP Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Legnicy.

7. ex aequo

  • OSKP Politechniki Poznań za zajęcie drugiego miejsca na OTDS w dniu 1 kwietnia 2016 r. w czasie TTM w Poznaniu.

  • PSKP AUTO-WEST Norbert Grabowski, Chróstnik.

8. ex aequo

  • OSKP LOK w Pile, Al. Niepodległości 154.

  • DIAGNOPOL Spółka z o.o. we Wrocławiu.

9. P.H.U. Jacek Bezwerchny.

10. Bosch Serwis Wołów, Uskórz Mały 4.

Na szczególna uwagę zasługuje ten fakt bardzo małej różnicy punktów pomiędzy poszczególnymi uczestnikami tych zawodowych zmagań diagnostów samochodowych. Świadczy to o stabilnym i wysokim poziomie ich uczestników, tak w zakresie wiedzy teoretycznej jak i w zakresie posiadanych w praktyce umiejętności zawodowych.

Mając nadzieję, że uda się jednak zorganizować jesienią w Legnicy te nasze kolejne już zmagania

pozdrawiam i . . . .

trzymajmy się

dziadek Piotra

– – – – – – – – – – –

1 Za każde uczestnictwo w jednym z naszych Konkursów/Turniejów uczestnik otrzymuje 1 pkt. Za uzyskane pierwsze i kolejne miejsce uczestnik otrzymuje stosowną ilość punktów. I tak, za pierwsze miejsce indywidualne = 5 pkt, za drugie = 4 pkt, za trzecie = 3 pkt, za czwarte = 2 pkt.

2 Przyjęto tu następującą punktację: za pierwsze miejsce w jednym z naszych Konkursów/Turniejów 5 pkt., za drugie 4 pkt., za trzecie 3 pkt, za czwarte 2 pkt, zaś z tytułu uczestnictwa 1 pkt.

Loading