JEDZIEMY DO WARSZAWY

Jedziemy do Warszawy Kolego łaskawy, czyli XIII Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego.

thumbsup

Ja już się zarejestrowałem na internetowej stronie Organizatorów – https://rejestracja.moto-konferencja.pl/

Więc teraz na Was kolej. Mam nadzieję, że spotkamy się w Warszawie na tym XIII Kongresie w dniach 7 i 8 listopada br..

Oczywiście, że Życie nie jest sprawiedliwe, bo Ci z Was, którzy mieszkają niedaleko Stolicy mają w tym przypadku lepiej od tych, którzy mieszkają, tak jak ja, a więc nieco (?) dalej. Ale i na to jest rada. Można się skrzyknąć w kilka osób do jednego samochodu i uczestniczyć choćby w jednym dniu tego interesującego przedsięwzięcia.

A zachętą do tego warszawskiego spotkania niech będzie jego program, z którym można zapoznać się na internetowych stronach Organizatorów – https://moto-konferencja.pl/program/

Mnie najbardziej zainteresowały następujące zagadnienia z tego programu, więc będę chciał uczestniczyć właśnie w poniższych panelach:

 • Sesja kobiet – Siła kobiet w męskiej branży – podsumowanie,
 • Integracja/PIMOT – Nowe zasoby i dodatkowy potencjał w motoryzacji,
 • SDCM – Loża ekspertów o regulacjach w Polsce,
 • SDCM – Napędzamy polską motoryzację – megatrendy,
 • EGEA/STM – Skutki implementacji dyrektywy 2014/45 na gospodarki państw UE
 • FIGIEFA – IAM – Europejskie regulacje prawne,
 • E-commerce w motoryzacji – nowe możliwości, nowe horyzonty,
 • STM – Fakty i mity dotyczące emisji spalin i badań technicznych,
 • Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii – Polska platforma przemysłu przyszłości,
 • STM – Systemowe zapewnienie jakości badań technicznych,
 • SDCM/PZPM – Konsekwencje zmian regulacji dot. redukcji emisji CO2,
 • CLEPA – OE – Przemysł motoryzacyjny w labiryncie zmian prawnych,
 • Brexit – szansa dla przygotowanych.

wondering

Mają uwagę zwrócił także fakt, że jednym z Organizatorów tego dużego i ważnego branżowego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej. W tym momencie warto też podkreślić, że po raz trzeci obowiązki Prezesa STM objął znany nam z wielu cennych inicjatyw dr inż. Rafał Sosnowski – serdeczne gratulacje!

hiclaphandshake

Warto podkreślić, że STM istnieje od 2001 roku. Jest organizacją prawną zrzeszającą głównie najważniejszych producentów, importerów z branży wyposażenia warsztatów samochodowych, autoryzowanych stacji obsługi pojazdów i Stacji Kontroli Pojazdów. Członkami organizacji są także osoby indywidualne działające w branży techniki motoryzacyjnej. Celem stowarzyszenia jest reprezentowanie interesów środowiska techniki motoryzacyjnej wobec innych podmiotów i organów państwowych i samorządowych. Przyczyniania się to do tworzenia warunków dla właściwego rozwoju motoryzacji oraz inspirowania, wspomagania i promowania nowoczesnej myśli technicznej także w polskim wydaniu. Promuje zapobieganie i zwalczanie nieuczciwej konkurencji na rynku motoryzacyjnym , co leży w interesie przedsiębiorców i klientów. Kształtuje i upowszechnia zasady etyki w obrocie gospodarczym. Współorganizuje wystawy, targi, konferencje, wyjazdy specjalistyczne, spotkania tematyczne i inne imprezy promocyjne.

STM jest jedyną w Polsce organizacją, która należy do europejskiego Stowarzyszenia EGEA European Garage Equipment Association z siedzibą w Brukseli zrzeszającą producentów i dystrybutorów wyposażenia warsztatowego www.egea-association.eu

www.stm.org.pl

Przypomnę tylko, że dzięki Prezesowi R. Sosnowskiemu co dwa lata na Targach Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu mamy możliwość organizowania naszego kolejnego Turnieju dla najlepszego insp. UDS-a.

Jak sami widzicie, nie zostało już zbyt dużo czasu na przygotowanie się do uczestnictwa w tym ważnym Kongresie. Więc proszę, zorganizujcie się, skrzyknijcie, zarejestrujcie i . . . . . – do zobaczenia w Warszawie.

smile

Dziadek Piotra

– – – – – – – – – – –

NW nr 10/2018 r.

500 total views, 2 views today