BRANŻOWE ŻARTY I HUMORY Z ANGORY

Branżowe żarty i humory z mojej ulubionej Angory.

Na jakiś żart zakrawa ta informacja o tym, że od dnia 4 kwietnia 2019 r. Prezes Rady Ministrów, czyli młody Morawiecki powołał trzeciorzędnego posła Artura Webera (bez żadnych branżowych doświadczeń lub dokonań) na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury w miejsce odwołanego p. Chodkiewicza – https://www.diagnostasamochodowy.pl/2019/dymisja-chodkiewicza/

Reklamy

Ten fakt dobrze nie wróży ani nam, ani problematyce BRD – wystarczy prześledzić życiorys tego pana. Został sekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury odpowiedzialnym za sprawy związane z:

  • transportem drogowym,
  • drogami publicznymi,
  • BRD (bezpieczeństwem ruchu drogowego),

gdy jest zaledwie absolwentem (nieco prowincjonalnej?) Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie.

Reklamy

Jako poseł na Sejm RM VIII kadencji, czyli od 2015 r. też się niczym specjalnym nie wyróżnił, choćby dla naszej branży. Bo członkiem sejmowej komisji infrastruktury jest wielu posłów, ale to wcale nie oznacza, że wszyscy oni nadają się piastowania takiej ważnej funkcji.

Także z jego członkostwa w komisji obrony narodowej nic dobrego dla naszej branży nie wynika.

Jest prawdą, że był:

  • w latach 2010-2014 oraz 2014-2015 radnym Rady Miejskiej w Stalowej Woli.
  • od 2014 r. do objęcia mandatu posła zaledwie zastępcą dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu,

gdzie miał ewentualnie do czynienia z branżowymi problemami, ale lokalnymi, bo w skali mikro.

Nawet wśród polityków PiS ta nominacja wywołała lekkie (?) zaskoczenie. A z tego wynika, że nie tylko naszą branże, ale choćby BRD w Polsce czeka znów ciężki czas i będzie już tylko gorzej. Być może ta nominacja pt. „mierny, bierny, ale wierny” ma ten ukryty cel, którym jest wierne realizowanie planów TDT w zakresie przejęcia nadzoru nad naszym środowiskiem.

Jak podają internetowe media:

W nieoficjalnych rozmowach przyznają, że nie było zbyt wielu chętnych do zajęcia stanowiska po wiceministrze Chodkiewiczu jeszcze przed wyborami. Pytani o Webera określają go jako polityka „trzeciego szeregu” w partii.

Rafał Weber zajmował będzie się prawdopodobnie drogami, w tym kwestiami BRD. Podczas wczorajszej debaty w Sejmie nad raportem BRD za 2017 r. pokazał, że pojęcie o tej sprawie ma raczej niewielkie. Bronił ministra Andrzeja Adamczyka i dokonań resortu w poprawie bezpieczeństwa na drogach przekonując, że ministerstwo nie ma na niektóre kwestie wpływu – na przykład na pogodę, która zdaniem Webera, jest przyczyną wypadków.

Faktycznie w raportach polskiej policji „pogoda” nigdy nie jest wymieniana jako przyczyna wypadku. Z danych KGP wynika w dodatku, że zdecydowana większość wypadków w Polsce wydarza się przy dobrych warunkach pogodowych.

Z wszystkich 32 interpelacji poselskich Rafała Webera zaledwie kilka dotyczyło dróg – głównie interesował się budową ulicy Lwowskiej w Sandomierzu (trzy razy interpelował w tej sprawie). Znaleźliśmy tylko jedną interpelację w sprawach BRD – poseł domagał się zablokowania planów wprowadzenia obowiązkowych dodatkowych kursów dla kierowców uzyskujących w Polsce prawo jazdy.”

http://www.brd24.pl/spoleczenstwo/posel-pis-rafal-weber-nowym-wiceministrem-infrastruktury/

Aby rozładować te dołujące info zaprezentuję Wam – w formie przerywnika – niektóre humory z mojej ulubionej Angory nr 19 (1508) z dnia 12 maja 2019 r. Mam nadzieję, że i Wam przyda się odrobina relaksu.

dP

– – – – – –