TRUDNE DYSKUSJE, JESZCZE TRUDNIEJSZE DECYZJE

Trudne dyskusje, jeszcze trudniejsze decyzje.

Jestem na małym rodzinnym wyjeździe. I jak to często z takimi wyjazdami bywa, gdy odrywamy się od naszej codziennej rzeczywistości, to nierzadko wpływamy na szeroko dyskutowane wody rzekomo mało ciekawej rzeczywistości i nieznanej nam bliższej i dalszej przyszłości.

Reklamy

Można o takiej dyskusji oczywiście zapomnieć. Ale, gdy dyskusja taka nacechowana jest tylko i wyłącznie dobrą wolą, to trudno pominąć ją milczeniem.

Chodzi w tym przypadku o stronkę naszego „Informatora insp. UDS-a” i ten znany już bardzo wielu osobom internetowy adres: www.diagnostasamochodowy.pl

Reklamy

Nie ukrywam, że pewien znany branżowy podmiot zainspirował mnie przed miesiącem, aby z tego – formalnie stwierdzając – dzisiejszego bloga zrobić coś na kształt internetowego portalu przeznaczonego dla większej ilości branżowych odbiorców, niż tyko właściciele i pracownicy SKP oraz w ograniczonym zakresie nadzór w WK/starostwie. Ale koszt takiego przedsięwzięcia, oscylujący w granicach ok. 20.000 zł ostudził moje nadzieje na zmianę formy i funkcji naszego „Informatora”. Bo ja takich pieniędzy nie mam.

Więc zostajemy przy naszym dotychczasowym środowisku. No chyba, że znajdą się jednak z czasem inwestorzy, którzy zechcą wejść w to przedsięwzięcie i sfinansować choćby część tych koniecznych nakładów, co może rozszerzyć grono naszych PT Czytelników i Odbiorców.

Ale na dziś nie widać takich odważnych, więc zostajemy z tym, co mamy, i kropka. Bo to było przed miesiącem. A na dziś miałem dyskusję o tej rzekomo nieciekawej obecnej rzeczywistości i o możliwości poszerzenia bazy naszych PT Czytelników. O ile zechcę zaakceptować proponowane mi zmiany, które . . . . . .

Bo dzisiejsza rzeczywistość jest podobno nieciekawa, gdy tak niewielu czyta tę stronkę naszego „Informatora”. A to dlatego, że zdaniem wielu medialnych branżystów, teksty pisane tracą na znaczeniu. Podobno rośnie zainteresowanie przekazem „obrazkowym”. Więc zamiast wielu zdań na jakiś temat należy rzekomo umieścić jeden obrazek ze stosownym opisem w paru słowach (?). Ten obrazek może mieć formę graficzną (tradycyjnego obrazka), może mieć formę zdjęcia lub video.

Być może jest to prawdą, która wynika z praktyki mediów i znajduje uzasadnienie w badaniach naukowych. Sam nie wiem, jestem trochę tradycjonalistą.

Ale z drugiej strony, to ja autentycznie nie wiem, jak opowiedzieć w formie „obrazka”, a więc w tradycyjnej formie rysunkowej/obrazkowej o:

  • proponowanych lub dokonanych zmianach w naszej ustawie PoRD,

  • tym, co dla nas wynika z danego wyroku WSA, czy NSA,

  • jak należy zinterpretować wyrok sądu karnego, gdzie przewija się nasze problematyczne BT na SKP,

  • itp., itd., et’cetera.

Nie jestem też grafikiem, nie potrafię rysować, więc nie wiem, jak zrealizować te oczekiwania branży mediów, aby przekaz był bardziej przyjazny dla społeczeństwa, które już się nie chce uczyć i najlepiej przyswaja tylko formy graficzne. Bo nie wymagają czasu i myślenia . . . . .

Ale ten postulowany argument, aby przejść z poziomu przekazu pisanego nas poziom „obrazkowy” nie pozostawiłem bez echa, albowiem od pewnego czasu realizuję to po postacią 16-tu odcinków „Przeglądu tygodnia”. Ja wiem, że moja stara twarz nie nadaje się już do młodych mediów. Ale na razie nie mam innej twarzy w zapasie. Być może to jest powodem, że oglądalność „Przeglądu tygodnia” jest znikoma, gdy się weźmie pod uwagę – nie tylko moje – teksty pisane, które cieszą się o wiele większym Waszym zainteresowaniem.

Stoi to też w sprzeczności z tym postulatem, że internet się zmienia i akceptuje jedynie formę obrazkową (obrazy w różnej postaci, najlepiej memy, czyli: tradycyjny rysunek, foto, video).

Być może, że po tych ostatnich 10-ciu latach przyszedł czas na zmiany. Być może należy bardziej dopracować formę foto i video i zrezygnować z tak częstej i tradycyjnej formy pisanej.

Stoję przed trudnym dylematem, którego efektem mogą być dość istotne zmiany formy naszego „Informatora”. Jeśli jesteście zainteresowani trwaniem tej inicjatywy i możecie mi pomóc w podjęciu właściwej decyzji, to będę zobowiązany.

Czekam na Wasze wszelkie sugestie i z góry dziękuję.

Dziadek Piotra

– – – – – – – – – – –