BUSZUJĄC PO BRANŻOWYCH FORACH

Rate this post

Buszując po branżowych internetowych forach.

 

I. Na forum OSDS-u

już od jakiegoś czasu widnieje upubliczniony następujący prześmiewczy wpis/zapis:

FV z Francji z sierpnia tego roku, 55 Euro za BT, klient dostał upust 20 % . BT oczywiście na dwa lata. To tak dla tych co chcą podwyżek.

https://forum.osds.org.pl/viewtopic.php?p=32303#32303

Więc policzmy, jak to wygląda z perspektywy dnia dzisiejszego.

1 euro = 4,83 zł

55 euro x 4,83 zł = 265,65 zł

265,65 : 2 lata = 132,825 zł (tam podobno OBT jest na dwa lata).

Więc nie bardzo wiem, z czego się tak śmieje ten nasz Kolega z OSDS-u, gdy cena OBT jest wyższa o 30% od naszej? Ponadto, ja nie mam pewności, czy to było nasze OBT z naszym pełnym zakresem. Jeśli nawet mamy tu oficjalny rabat 20%, to i tak jest to lepiej niż u nas.

Prawdopodobnie ten nasz Kolega także nie rozumie zależności, w jakiej znajduje się każda firma działająca w realiach obecnej inflacji. Więc popatrzmy na ten wskaźnik.

  • Inflacja we Francji – ok. 7,00 %,

  • inflacja w Polsce – ok. 17,00 %

Nie trzeba być matematykiem aby wiedzieć, jaki wpływ ma poziom inflacji na koszty funkcjonowania firm. Szczególnie w aspekcie kosztów nośników energii.

Jest tam jeszcze to info o rabacie na poziomie 20%. Rabat dla współpracujących firm, to sytuacja prawie „intymna”. To wcale nie oznacza, że ta francuska firma, która wystawia taką f-rę daje rabaty wszystkim „jak leci”, bo tam to tak nie działa.

No i ten nasz Kolega nie wie najważniejszego dla nas, ile – w tym przychodzie na poziomie 55 EU – zawiera wynagrodzenie naszego francuskiego Kolegi, bo już wiemy, że koszty stałe są niższe niż u nas – choćby o inflację.

To nie zawsze jest tak prosta (i prostacka?) matematyka.

 

II. Na forum Norcom

„Piskp nic dla diagnostów nie zrobił i nie zrobi, a tylko sobie nami gęby wyciera (…)”

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/17605-protest-skp-29092022-r-warszawa/

Jeśli członkowie branżowej organizacji skupiającej właścicieli SKP nie mają twarzy, tylko mają cyt. „gęby” w publicznym dyskursie, to ja mam wątpliwości co do stosownej i wymaganej uważności administratorów tego zacnego forum.

Ale to moje stonowane stanowisko uległo nieco (?) zaostrzeniu, gdy wpisałem w przeglądarkę Norcom słowo „morda”, „mordy”. Bo to już nie jest jakieś przejęzyczenie lub niedopatrzenie. To jest nie tylko przekroczenie dobrego obyczaju. To może wyglądać na publiczną i celową politykę dyskredytacji i celowego rzucania obelgami w branżowe środowisko właścicieli naszych SKP.

A natężenie tych obelg i milczenie PISKP oraz WSSKP w tej sprawie świadczyć może o tym, jak wielką cierpliwość mają Koledzy z tych organizacji dla młodszych braci z naszych siostrzanych organizacji oraz udzielających się publicznie na branżowych forach.

Ja, niestety nie mam takiej cierpliwości i uważam, że Zarząd Norcom powinien już coś z tym (… – chamstwem?) zrobić.

Ale popatrzcie/poczytajcie i oceńcie sami:

…a diagnostami to tylko medialnie sobie mordy powycierali. Taki mamy klimat, bo kogo by obszedł protest samych właścicieli ? A jak się dopisało diagnostów, to przynajmniej więcej ludzi coś tam poczyta/poczytało i głowach im zostało.

…jednak bez wycieranie nami mordy , jak to wcześniej było, że to niby strajk diagnostów. Może niech będzie to strajk rzeczoznawców ?

.. mordy sobie cały czas diagnostami wycierają. „strajki diagnostów” organizują. O podwyżki za badania, że niby też tylko diagności się domagają. A z cenami w innych krajach, to tak samo jak z różnicami w zarobkach w nich. Co z tego że w Germanii tyle badanie kosztuje, jak tam i…

…na rzecz których piszesz) wycieranie sobie diagnostami mord i tyłków. Przecież to ciąg dalszy nacisków typu by klepać co popadnie. Ale spoko, rozumiem, taka jest twoja wola i z tym się zgadzasz. Ja sobie na takie praktyki nie pozwolę.

ale nami ” mord niech nie wycierają” i dla mnie bezzasadne są obawy że wszyscy pójdziemy na bruk….

Niech PISKP sobie mordy diagnostami nie wyciera – taka prośba moja

I trzeba było każdemu tłumaczyć, że to właściciele protestowali (na co nikt z pytających, nawet nie zwrócił uwagi), a diagnostami to tylko medialnie sobie mordy powycierali.

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/17605-protest-skp-29092022-r-warszawa/page/3/

To w PISKP nie mają twarzy, tylko mordy?

Czy ktoś w naszej branży „wyciera sobie tyłek” diagnostami?

Kto instytucjonalnie w PISKP naciska i namawia do „klepania”?

Co to się dzieje, co to ma być?

Dlaczego nikomu na forum Norcom ten knajacki język nie przeszkadza?

 

Pyta i pozdrawia

dziadek Piotra

– – – – – – – – – – – – –