MOTTO NA ŚRODĘ

Motto na środę:

Po pierwsze primo, nie garb się i nie spuszczaj wzroku patrząc Ludziom w twarz.

Reklamy

Po drugie primo, odważnie unieś głowę i do przodu wysuń brodę udając, że tak zawsze masz.

 

I. Umiejętna współpraca z mediami.

Reklamy

Leżący w szpitalu nasz Kolega Michał poinformował mnie w telefonicznej rozmowie, że zwycięzcy naszych Mistrzostw Polski z Ostrowca Świętokrzyskiego znakomicie zadbali o właściwą prezentację swojego wizerunku w mediach. Faktycznie, bez nadmiernego wysiłku i stosunkowo szybko znalazłem w Internecie właściwe info o ich sukcesie:

Jak się chce, to można! To jest ten właściwy kierunek reklamy naszej pracy, naszych zawodowych osiągnięć.

Już czas najwyższy, żeby media pisały o nas nie tylko w kontekście przestępstw dokonywanych na SKP, bo mamy się czym pochwalić!

Jeszcze raz dziękuję naszym Kolegom za uczestnictwo w naszych Mistrzostwach, gratuluję zwycięstwa i z zazdrością podziwiam tę rzadką w naszej branży umiejętność właściwego spojrzenia na rolę regionalnych i lokalnych mediów dla właściwej oceny naszej branży.

 

II. Nasza nowa ankieta.

Ankieta ta cieszy się umiarkowanym zainteresowaniem. A szkoda. Bo moim skromnym zdaniem – po 15 latach tego samego cennika! – przyszedł już czas na konkretne działania. Zaś dla takich konkretnych działań dobrze będzie się zorientować trochę (?), co o tym sądzi nasze zawodowe i branżowe środowisko. I to wszystko.

Więc proszę, zmobilizujcie swoich znajomych i Kolegów na innych SKP, aby i oni w tej kwestii wypowiedzieli się. Ustalimy jakiś próg, po przekroczeniu którego zaczniemy dalsze działania – oczywiście, stosownie do wyników ankiety.

Liczę też na Wasze ewentualne pomysły o tym, jak może wyglądać (w jakiej formie ma przebiegać) nasza akcja protestacyjna na SKP (np.: praca tylko w trybie awaryjnym, zaprzestanie wykonywania tzw. pierwszych OBT, oflagowanie naszych SKP, wręczanie przygotowanych ulotek na ten temat, itd., itp., et’cetera).

Zaś jeden z dzwoniących do mnie Kolegów zinterpretował głosy przeciwne w tej ankiecie twierdząc, że to pracownicy DTD i TDT dostali służbowe polecenie storpedowania tej inicjatywy, aby nie wyszło do szerszej opinii publicznej, że tak długo zamrożony jest ten nasz cennik. No sam nie wiem…..

Na dzień dzisiejszy mamy stan następujący i niezbyt liczebnie zadowalający:

Czy jesteś za przeprowadzeniem akcji protestacyjnej na Stacjach Kontroli Pojazdów z powodu zamrożenia naszego cennika?

1/

Jestem za strajkiem, polegającym na zatrzymaniu pracy naszych SKP (47%, 107 Głosów)

2/

Jestem za jakąś formą protestu, która nie zatrzyma pracy naszych SKP (38%, 88 Głosów)

3/

Jestem przeciwny (15%, 34 Głosów)

Głosujący ogółem: 229

Dlatego proszę, przestań się wiecznie bać Drogi Kolego, unieś odważnie głowę i weź udział w ankiecie, nim pójdziesz spać.

 

I pozdrawiam

dziadek Piotra

– – – – – – – – –